135 kg 10 tekrar artık kürdeyim hedefim powerlifting milli takımı

Konusu 'Üye Videoları' forumundadır ve berkay7743 tarafından 21 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. lordsoth

lordsoth Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    Peki o zaman olayı ben bir adım öteye taşıyorum. :) Powerlifting yaparken arada olimpik kaldırış yaptığını da varsayıyorum.
    Mümkünse ve denemek için vaktin varsa git bir halter kursuna yazıl, federasyona başvur araştır. Olimpik kaldırışlara odaklan. En azından bir ona da bak, bu güç boşa gitmesin hem milli takım yararlansın. :) Hem doğru düzgün organizasyonlarda yarışma şansın olur, hem de milli sporcu olursun.

berkay7743 bunu beğendi.
  2. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    115 kg military press yapıyorum ama koparma silkme yerden kaldırış yapmadım zayıfladıktan sonra bi bakayım haltere vakit kalırsa şu anda bel dayanmaz sizede çok teşekkür ederim bu arada milli takımda ne cevherler vardır ben neyimki:)

3. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    yavaş yavaş tek tekrarlara alışıyorum 3.günüm ilk gün 160 kg 1 tekrar bugün 167.5 kg 1 tekrar yavaş yavaş 180 e gidicem 2.5 2.5 şeklinde aynı zamanda kardiyolara devam:) 180 videosu yapacağım ondan sonrası Allah kerim bakalım 200 ü 2 ayda görecekmiyim:)
    --- Mesaj birleştirildi, 24 Mayıs 2016 ---
    %10 hedefim:)
    dediğinizi dikkate alacağım biraz daha açarsanız dalavare ilk 3 e girememe olayını:) ciddi bir hak yeme varsa hiç girmeyeyim o işe

Son düzenleme: 24 Mayıs 2016
    zzzxxz bunu beğendi.
  4. zzzxxz

zzzxxz Üye

Beğenileri:
    587
    Ödül Puanları:
    103
    evet ayarlama yapılıyor bunu bana bizzat yarışmalara katılan 2 tane salonlardan bugüne dek tanıdığım kişiler söyledi
    ben kendimde bunu gözlemledim bir çok yarışmada,yarışma tutkunu değilim izlemiyorum ama bazı yarışmaları takip ettim ve ayarlama olduğuna ikna oldum
    daha iyi vücuda sahip kişiler bazen sıralamaya bile alınmıyor çok fazla örneği var

berkay7743 bunu beğendi.
  5. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    durum böyle ise denemeye değmez vucut geliştirmeyi o zaman evde devam edicem çalışmalara bant var bisiklet var 320 kg ye kadar bench basabilme imkanım var o salonlarda takılmıcam o zaman idmanımı seyrediyolar 135 kg 9-10 tekrar bastığımı gören işte ne bilim şu tarihteki yarışmaya gir diyolar bizzat salon sahipleri 3 salonda yaşadım bunu
    neden böyle yapıyorlar ellerine ne geçecek bilmiyorum

6. zzzxxz

zzzxxz Üye

Beğenileri:
    587
    Ödül Puanları:
    103
    sendeki imkan benim evimde olsa ben hiç salona gitmem özellikle power rackin değerini bil söyleyim
    burda salonda bile o aletten yok

abseto ve berkay7743 bunu beğendi.
  7. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    gözüm gibi bakıyroum power rack e olimpik bara olimpik ağırlık flanşlarına hatta 1 çift klipsim var onlara vede flat bench sehpama bile tek çiziği yoktur üstüne terli yatmaya kıyamıyorum yani
    tek anlamadığım bu salonların neden beni yarışmaya sokmaya çalıştıkları sen bu işleri bilirsin ellerine ne geçiyor bu durumda artık salonlarda işim yokta yinede merak ediyorum bunlar beni yarışmaya soksalar ne geçecekti ellerine?
    %10 yağ oranına düşemesem bile %20 de sabitlerim inşallah buda 110 küsür kiloda mümkün olur gibi geliyor bana

abseto ve zzzxxz bunu beğendi.
  8. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    acelesi yok reis yavaş yavaş 10 a inersin :D sonuçta kas kaybetmeden inmek gerektiğinden yıllar bile sürse devam et :D bide salondakiler seni yarışmaya soksa birşey olmaz ama nedense çoğu cahil oluyor :D o yüzden pek ciddiye almamak gerek :D

berkay7743 bunu beğendi.
  9. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    ya derece alamadıktan sonra gerek yok kanka:) yani dalavere olan yerde yokum ben:)

zzzxxz ve abseto bunu beğendi.
  10. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Ahahaha o da var :D ama reis cidden sevindim adına :D Sonuçta o kadar bench için emek harcamışsın :D bide bence squat ve deadliftede önem ver :D sonuçta sadece benchle olmaz :D tabi bir süre bel için felan izole hareketlede çalışabilirsin ekstra faydası olur :)

berkay7743 ve zzzxxz bunu beğendi.
  11. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Sen yarışmaya katılırsan sağlam bi derece için sana ilaç satacak, sen dereceye girersen reklam olacak vsvs

berkay7743 bunu beğendi.
  12. M.B

M.B Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Hocam şuan yapmakta olduğunuz bir diyet varmı. Bi günlük yemek programınız nasıl merak ettim açıkçası

berkay7743 bunu beğendi.
  13. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    ben bench üzerine yarışacağım diğer hareketlerle işim yok kanka olay şu 5 yıllık spor geçmişim var yaş 21 22 ye 4 aydan bir hafta az var 18 eylül doğumluyum 2011 yazda başladım göğüs çalışmaya 50 kg chest press yaptım 2 tekrar ilk günümde bench girseydim 30 kg yi 1 tekrar titreyerekte olsa yardımsız basardım o zamanddan bu zamana boş vakitleri çıkartırsam 4 yıl çıkar 3 yıl 8 ay da tamamen boşluksuz çıkar tahminim çünkü 5 yılda sadece 5 ay boşluk bıraktım diğer zamanlar 3 yıl haftada 3 gün gittim kalan zamanlar 2 gün gittim 3 sene 8 ay haftalık 3 gün hatta 4 gün rahat çıkar belkide 4 yıl çıkar 5 ay haricinde boşluk bırakmadım evde olsun il dışına misafirlikte olsun salonlarda olsun hep çalıştım arka kola ve şınava tabikide benchede çok önem verdim 30 kg ile başlayan bench kariyerim 150 kg 6 tekrara kadar doğal gitti ve 4 yıl boşluksuz diyemesemde 3 yıl 8-9 ay boşluksuz haftada 3-4 gün güç çalıştım diyebilirim lakabım şınavcı ve göğüsçüydü :) okul zamanında bile okulu bırakmadan 4 ay önce 4 ay dersler yerine beden salonuna geçerdim şınav ve saldaye yardımıyla arka kol çalışırdım 2011 son 4 ayında sonra açık öğretime geçtim 4 ay ancak idare edebildiler:D boş durmadım 5 yılda 5 ay haricinde sadece 5 aylık bir boşluğum var o yüzden arka kol ve şınav ve bench yaptığım için bench dışında bir alanda yarışmayı düşünmüyorum çünkü başından temel olarak göğüs ve arka kol bölgesi vardı bunları anlattım sana çünkü az önce dediğim gibi 5 yılda 5 ay hariç hep arka kol göğüs olduğu için bench benim tek hareketim olacak yarışmalarda:)
    yasaklılar listesi meşhur liste:D ordakiler hariç bulgur köfte günde 2-3 , tabak süt ve şu diyet yağsız tuzsuz sert ekmekler var 2-3 tabakta ondan. 2 yumurta gerisi gıda takviyeleri bulgurun 1 tabağı sadece köfteli oda 5 köfte.:D günde 80 dk 3.5 hızında kardiyo :)bazen 120 dk da oluyor gıda takviyeleri kürdeyiz ya 6 ölçek protein tozu 2 ölçeği casein gerisi whey ağırlık idmanı için bcaa ve amino asit nox ayrıca animal stak bu kadar hocam günlük beslenme kreatin yüklüyordum kür olduğu için kreatini kestim pct den sonra kreatin ile devam:D

14. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    :D yani olabilirde en kötü ihtimal sadece sağlık için bile olsa tüm vücudu çalıştır :D Sadece 1-2 bölge çalıştırırsan ilerde sıkıntı olabilir :) postür sorunları felan filan çok çok büyük ihtimal olur :D yani squat deadlift olsun olmasın genel olarak tüm vücut çalış bence :D sonuçta profesyonel kişilere bakarsak benchde iyi olanlar diğer alanlarda da boş olmuyo :D

berkay7743 bunu beğendi.
  15. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    military press yapıyorum kiloyu vereyim squata başlarım deadlift evde yapamam o yüzden iptal o sonra apartman şikayet ediyor :D 130 kg iken 180 kg 5 sn pause squat yapabiliyordum bi inelim 110 kg civarına 220-230 kg falan basarım squat:)

abseto bunu beğendi.
  16. ReturnOldSchool

ReturnOldSchool Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    açtığınız konuları uzun zamandır takip ediyorum bench de zayıf olan biri olduğum için 135 kg 10 tekrar benim için muazzam rakamlar ben de powerlifting alanında devam etmenizi tavsiye ediyorum bb yarışmalarında abs,omuz,bacak her türlü kas grubunuzun muazzam olması gerekiyor sadece bench çalışmışsınız bu süre zarfında kilo yağ kaybı yaşadıktan sonra haliyle güç düşmesi yaşayacaksınız bu sizi pskolojik yönden olumsuz etkileyebilir ayrıca bb yarışmalarında derece almazsanız yine pskolojik bir hüsrana uğrayabilirsiniz bulktan definasyona girdikten sonra ayna karşısında küçülmüş birisi olarak onu kaldıramayıp tekrardan dirty bulk yaptım şu an her şey yolunda ancak def döneminde bunun acısı fena çıkıcak biliyorum yağlanma oldudça fazla olmuştu birde yarışma dönemi için o zorlu diyetlere dayanabilcek misiniz bence bunlarıda kendinize sorun umarım istediğiniz hedefler gerçekleşir ve mutlu olursunuz

berkay7743 ve abseto bunu beğendi.
  17. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    powerlifting alanında devam edicem ama yağda yakacağım %20 yağ oranına ulaşayım en azından sağlıklı sayılabilmek için yavaş yavaş düşüyorum

ReturnOldSchool ve abseto bunu beğendi.
  18. TheUbereem

TheUbereem Üye

Beğenileri:
    204
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    isviçre
    Seçim senindir Berkay ama yani en azindan 120 kiloya inseydin kür yapmadan önce. Saglik problemin olusmaz insallah. Gayrete devam..

berkay7743 bunu beğendi.
  19. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    hocam teşekkür ederim desteğiniz için :)
    --- Mesaj birleştirildi, 25 Mayıs 2016 ---
    arkadaşlar bugün 5.gün 160 kg 1 tekrardı alıştıra alıştıra bugün 170 kg 1 tekrar başardım 2-3 gün içinde 172.5 kg yi planlıyorum ondan sonra 175 kg 1 tekrar videosu ve devamını getirebilirsem 2.5 artırarak videolar gelecek Allah utandırmasın :)

Son düzenleme: 25 Mayıs 2016
  20. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Ara ara sırtta çalış berkay :D

mali67, abseto ve berkay7743 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş