130Kg'dan 101 Kg Düştüm Ama Yardıma İhtiyacım Var Fotolu

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve cemati3535 tarafından 8 Nisan 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. cemati3535

cemati3535 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle Merhaba boyum 1.95 yaklaşık 130kg'dan 6ayda sadece kolayı cipsi abur cuburu keserek boks yaparak 115kg'a indim.Son 3 ayda ise aşağıda yazacağım diyet programıyla 101Kg'a düştüm.
    Diyet Programım
    Sabah
    5 Yumurta Beyazı
    50-100gr Yağsız Lor
    1 salatalık
    2 domates.
    Ara Öğün
    1 Elma yada 1 Armut
    Öğle
    2 Hydroxycut
    250gr Tavuk göğsü Izgarada Yağsız Tuzsuz
    2 Domates 1 Salatalıklı Yağsız Az tuzlu Söğüş(haftada bir tatlı kaşığı zeytinyağı)
    Haftada bir bir kase pirinç lapası
    Akşam
    250gr tavuk göğsü Izgara Yağsız Tuzsuz
    2 Domates.
    Kullandığım Supplementler.
    Hergün 2 defa 2 tane hydroxycut
    Antrenman günleri günde 8 tane UNIVERSAL 2700 Aminoasit
    Haftasonu gece yatmadan 3 tane UNIVERSAL 2700 Aminoasit
    Sabahları uyanınca Myfusion Probiotic Protein Tozu 1 Ölçek
    Sabahları Uyanınca 1 Pharmaton.
    Antrenman Öncesi Liquid L-Carnitine
    Antrenman Programım
    Haftaiçi hergün bu programda haftasonları antrenman yok
    20 Dk Bisiklet Çevirme
    Tek tarafa sayarsak 4x50 Sopa çevirme
    4x25 Çakı
    4x25 Mekik
    4x25 Yarım Mekik
    30Kg ağırlıkla 2X10 Enseye çekiş
    30Kg ağırlıkla 2X10 Bench Press
    30Kg ağırlıkla kablolu gerdirme 2x10
    15 Kg ağırlıklaMakinede Kollarla Yukarı Çekiş 2X10
    30 Dk bisiklet çevirme

Son düzenleme: 8 Nisan 2013
  2. cemati3535

cemati3535 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Problemim kilo vermem durdu ve yağ oranım düşmüyor.Diyetimde eksiklikler olduğunu düşünüyorum.Supplementlerde eksiklik mi fazlalık mı var bunu bilmiyorum.Yaklaşık 3 aydır forumu takip ederek kilo verdim sürekli inceliyorum ama artık beyin olarakta yoruldum sizin yorumlarınızı bekliyorum.
    112 Kg
    .

.

101Kg

3. batuhanzafer

batuhanzafer Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Artık antremanını değiştirmeyi düşünmelisin bence antreman programını bi değiştir bi dene

cemati3535 bunu beğendi.
  4. cemati3535

cemati3535 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Nasıl değiştirmeliyim peki ? Ağırlık mı başlamalıyım ?

5. exsisman

exsisman Forum Kurdu

Beğenileri:
    780
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    Antreman Programinda cok eksik var. Kendinmi hazirladin programi? Mesela Bacak eksik. Haftada 5 gün gidiyorsan 3+2 (3 gün Agirlik+2 Cardio).

cemati3535 bunu beğendi.
  6. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.554
    Ödül Puanları:
    123
    Bence ağırlıklara yüklen. 3 gün split veya 3 gün tüm vücut çalışabilirsin. Ya da push/pull/legs. Yine 3 gün. Buna ek olarak haftada 1 veya 2 gün boks ile devam edersin. Hem kardio niyetine enerji harcamanı arttırmış olursun hem de sevdiğin birşeye devam edersin. Haftaiçleri böyle çalışıp haftasonu off geçerek vücudu dinlendirirsin.

Yağ oranını iyice düşürmüşsün. Bundan sonra kas kütleni arttırmayı da iyi düşün derim şahsen.

technical1967 ve cemati3535 bunu beğendi.
  7. cemati3535

cemati3535 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Calf kısmımın gerçekten kuvvetli olduğunu düşünüyorum açıkcası bacağa fazla önemi vermiyorum diyebilirim.

Değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim.Ağırlık antrenmanını az tekrar fazla ağırlık mı çok tekrar az ağırlık mı girmeliyim ?Sanırım dediğiniz sistemde çok ağırlığa az tekrarla giriyorum. Ayrıca supplementlerden kreatinle glutamine başlamalı mıyım ? Yaklaşık bodyle boksuda dahil edersek 1 senelik spor geçmişim var.Supplementlere başlamanın zamanı geldiğini düşünüyorum.Maddi açıdan sıkıntı olacak durum yok maddi durumum iyi.Önereceğiniz supplementleri alabilirim hemen.Sizce hangilerini kullanmalıyım ?

8. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.554
    Ödül Puanları:
    123
    Birşey değil. Elimden geldiğince.

Creatine başlayabilirsin. Gayet güzel bir takviye. Fiyatı da iyi. Micronized formda herhangi bir ürün işini görecektir. Onun haricinde protein ihtiyacını hesaplayıp eksik kalıyorsa whey düşünebilirsin. Eksik kalmıyorsa gerek yok. Bunları alınca bütçen kalıyorsa balık yağ ve multivitamin düşünebilirsin. Zaten bunların çoğu spor yapmasan bile kaliteli yaşamanı sağlayacak takviyeler aynı zamanda. Bunların dışında da pek birşey alma derim. Bcaa, amino, glutamine, arginine vs vs... Diyet iyi olduğu sürece para harcamaya değmeyecek şeyler

Spesifik amaçlar olmadığı sürece yüksek tekrarlı çalışmaların gerekli olduğunu düşünmeyen birisiyim. 6-7-8 tekrar aralığında mümkün olduğunca nizami, iyi form ile, kendini zorlayarak çalışma en güzeli diye düşünüyorum. 6-8 diye aralığı şöyle ayarlıyorum şahsen. Bir ağırlığı 6'dan az tekrar yapıyorsam azaltıyorum, 8'den çok yapıyorsam arttırıyorum. Ama eğer çok olmasa da girdiğim hareket izole ise (reverse cable flyes gibi) 10 tekrar civarında tutuyorum.

technical1967 ve cemati3535 bunu beğendi.
  9. cemati3535

cemati3535 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ne alırsam alayım bütcem sarsılmaz o konuda hiç bir sıkıntım yok.Kreatini temin edeceğim.Glutamine önermemenizin sebebi nedir kas yapımına yardımcı değil mi ?Ayrıca anladığım kadarıyla aminoasitide bırakmamı öneriyorsunuz.Bunun sebebini öğrenebilir miyim ?Sonuçta ağırlık idmanına başlıyorum ve gece yapım olayının gerçekleşmesi için geç sindirilen Universal 2700'ün artıları olmaz mı ?
    Teşekkürler.

10. cemati3535

cemati3535 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Supplementler konusunda yardımcı olmanızı istiyorum antrenman hakkında kafamda bişeyler oluştu.

11. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.554
    Ödül Puanları:
    123
    Gerek yok. İşe yaramıyor çünkü.

Glutamine ile ilgili ağırlık çalışan genç erkeklerde yapılan 2 farklı deney var. İkisinde de işe yaramadığı ispatlandı.

Aminoasit tabletleri alımı gün içinde yüksek protein tüketen bireyler için son derece gereksizdir. Açıp bakabilirsiniz bu büyük firmaların çoğu Amerika pazarı için aminoasit üretmiyor. Çünkü satılmıyor. Gasrpari mesela en güzel örneği. Bizim gibi hala bunların "işe yaradığına inanan" ülkelere kakalıyorlar.

Yoksa zarar vereceğinden falan değil. Boşuna para vermeye gerek yok.

Her zaman alınabilecekler: Creatine, Whey, Multivitamin, Balık yağı.

Gerektiğinde, spesifik durumlarda aılnabilecekler: BCAA, Kafein, Yohimbine, Nox ürünleri, belki uyku için ZMA, rep sayısı önemli ise Beta-alanine.

Ben ne alıyorum sorarsan; Hergün whey, creatine, balık yağı ve multivitamin alıyorum. Ek olarak yüksek doz c vitamini, gece yatarken çinko + b vitamini alıyorum. Aylık olarak D vitamini alıyorum.

technical1967 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş