130 Sistemi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve sleepy tarafından 30 Nisan 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    İnterval cardio sistemi ağır vg antrenmanları yapan birine uygun değildir. Interval cardio %40 yağdan alırken %60 karbodan götürür.

Kaslardaki boş karbo depolarıyla koşu bandına çıkıp 300 kcal'in 180'lik kısmını boş karbo depolarının neresinden çekebilirsiniz?

Unuttuğunuz bir nokta da, sert bir ağırlık antrenmanı sonrası metabolizmanın 36 saat boyunca normalden daha hızlı çalıştığıdır.

Amacı kas yapımı olan 2 gün çalışıp bir gün dinlenen bir sporcuya, siz antrenman sonrası interval cardio yüklerseniz bir nevi onu ateşe atmış olursunuz.

Siz hala olaylara yağlarla başı dertte, kilo vermeye çalışan bir sporcu gözüyle bakıyorsunuz, kas yapımı safhasında olan bir sporcu gözüyle değil.

Sizin vücudunuza interval cardio dışında antrenman sonrası yük getiren başka bir sisteminiz yok.

Benim zaten hali hazırda sert ağırlık antrenmanlarım var. Vücudum dinlenme süresinde bunun getirdiği yükle ilgilenirken bir de üstüne interval cardio koymam için deli olmam lazım.

Ben sizin sisteminize yanlış demiyorum; ama benim gibi çalışan biri için yanlış.

Zaten şu anda tartıştığımız 130 sistemi içinde söylediğim gibi, bu tarz şeyler ihtiyaçlardan ortaya çıkar.

Herkesin ihtiyacına cevap verecek diye bir kaide yok, çünkü herkesin ihtiyaçları farklıdır.

Sizin interval cardio sisteminiz bana fayda getirmeyecek şu durumda.

Son düzenleme: 1 Mayıs 2009
    Coyote bunu beğendi.
  2. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Karbohidrat depolarınını boşaltmak oldukça zor bir eylem, tabiki her gun ortalama 500-600 gram kompleks karbohidrat alıyorsanız. Birde sağlıklı yağları bedenınıze sokarsanız o glikojen depolarını asla tam olarak ağırlık çalışarak boşaltamassınız.

Tabiki antreman öncesi ve sonrası yüksek oranda karbohidrat alınması gerekiyor.

Bir çok sporcu yağlanmaktan korktugundan dolayı karbohidrata belli bir saatten sonra yaklaşmaz bile. Aksam 5 ten sonra almayın gibisinden.

Gunluk 600-700 grama kadar cıktıgım oluyor ve hala belim inceliyor. Kaslarımın ve kuvvetimin geliştiğini hissediyorum ve olcu dahil aldım 2. ayımda.

son olcumlerden sonra 89 cm bel çevresine ulaştım. genel olarak hala kasların ustu yağla kaplı ama eski resim ve yeni resimlerimi yan yana koyunca o mukemmel fark ortaya cıkıyor.

Ben kendi tercihimi paylaştım sizinle.

saygılar.

Sayfayı Paylaş