130 kilodan 86 kilo , simdide body yapıyorum bi kac tavsiyeye ihtiyacım var.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Gny tarafından 25 Ekim 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Gny

Gny Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    11 sene futbol oynadıktan sonra sporu bıraktım 50 kilo civarında kilo aldım . 23 yasındayım gectigimiz 2 senede 44 kilo verdim diyet + cardio yaparak. Kesinlikle vücudumda sarkma veya benzeri hiçbişey yok hatta cogu insana gore iyi durdugunu soyleyebilirim. Su son 6 aydırda body yapıyorum programıma ve beslenmeme cok dikkat ettim. Kollarım 39 cm vücudumdada dünya kadar değişiklik oldu. Fakat su anda soyle bir problemim var body e baslamadan once 97 kiloydum. yag oranım %22 idi. Bu arada boyum 1.81,5
    su anda kilom 87 yag oranımda %15.50 , Gerci henüz parcalama yada diyet yapmıyorum fakat. Bel göğüs kol yani nerdeyse vücudumun belden yukarısında ince bi yag tabakası var. Forumuda okuyorum takip ediyorum fakat sorum su ; Cardio yapmaya su andan ihtibaren mi baslamalıyım (tabi güzel bir diyet esliginde) yoksa 5-6 ay sonra kaslarımı istedigim hale getirdikten sonramı baslamlıyım. Gercekten kararsızım herkezden farklı farklı seyler duyuyorum. 2 senedir geli gibi spor yapıyorum haftada en az 4 gün fakat hala istedigim gibi olmadı bazı seyler. Bu arada gobek kesinlikle yok belim omuzlarıma gore ince tabiki yanlarda yaglanma var fakat kesinlikle hantal bi goruntu değil. Bu konuda benden deneyimli arkadasların fikirlerini ogrenmek isterdim. Tesekkürler.

2. x

x Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bayan Ayakkabı Imalatı
    Yer:
    İstanbul
    helal olsun o kadar kiloyu verdiysen herseyı yaparsın sen.tebrik ediyorum

3. Qwelan

Qwelan Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    BB
    Yer:
    İstanbul
    bence sen yolun yarısından çoğunu bitirmişsin ne mutlu sana :) tavsiyem bulk sezona girmen.sebebini de kendimden örnek veriyim.geçen kış bulk sezondaydım yaz gelince definasyona girerim diodum.yaz geldi bende bi isteksizlik oldu koşmayı hiç sevmem de.bende ağırlıkların altına girdim ama ne girmek kışın çalışıtığım gibi hiç çalışamadım.iyi dedim böyle olmuyor koşayım dedim.daha az bunaldım üstüne yağ da verdim.bence eğer ki hacimli bi vücut istiosan daha çalış nisan ayı gibi definasyona girersin ha istemiyorsan kışın da yağ kilo verilmeyecek birşey yok

4. moqqlass

moqqlass Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    foto koyarsan kesin sonuc yolunda cok onemli tavsiyeler alabilirsin :) azmin icin tebriklerbench_O

semih* bunu beğendi.
  5. Gny

Gny Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Forum terbiyesini bozucak bi haraket yapıyorum o yüzden yüz bölümünü kestim :). Tek fotom bu buda 3 ay once cekildi bu fotodan sonra 2 kilo aldım yag oranım %1.5 düstü kollarım 2.5 cm büyüdü. Bunlarıda ekliyim. Tabi sadece kolda calısmıyorum ama sadece kollarımdaki gelismeyi soluyorum tabiki diger bolgelerimde dogru orantılı olarak deisiyor. Bu arada bu gün göğüs ön kol yaptım tekrar ölçüldüm 40 cm cıktı kol ölçüm t shirt ümü parcaladılar hyper_ . Mesela Bu resimde hiç arka kol gözükmüyor su anda oyle değil tricepslerim ve bicepslerim cok daha belirgin.

Son düzenleme: 26 Ekim 2009
  6. Gny

Gny Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cardio yaptıgım zaman agırlık kaldırmaya halim kalmıyo cardio isini ne zaman yapmam gerektigini yada yapmalımıyım onu kestiremiyorum yardımcı olabilicek bilgili deneyimli arkadasların fikirlerini ogrenmek isterim.

7. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Kardio ile ilgili forumda arama yaptiniz mi? Kardio'nun yeri ve zamani hakkinda bir cok baslik forumda mevcut.

Sayfayı Paylaş