1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

130 dan 90a ( 1 yıl ) Bir başarı hikayesi...

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve RabbitHole tarafından 21 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 101 üye.
  1. badem1453

badem1453 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Tebrik ederim gerçekten sonuç cok guzel olmusş o kadar sıkıntıya değmiş benım bı sorum var gunlerdır aklıma takılan bende 135 kıloyun dıyete basladım gunlu 45 dk yuruyur 45 dk egzersız yapıyorum yeme ıcmeye dıkkat edıyorum ama sarkma olacak dıye korkuyorum boyum 188 yas 23 onerınız varmı hocam lutfen cevabınızı sabırsızlıkla beklıyorum tesekkur ederım

RabbitHole bunu beğendi.
  2. marcos35

marcos35 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    başarı hikayesi

RabbitHole bunu beğendi.
  3. göksunn

göksunn Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Abi hele ki kilo verdikten sonra insanların bakışının değişmesi, mağazalarda fit insanların aldığı tshirtlere yönlendirilmek ve evrim geçirdiğini vücudunun her yerinde hissetmek... Bunları görmek gerçekten paha biçilemez. Gerçek bir ilham kaynağı oldun abi böyle devam

RabbitHole bunu beğendi.
  4. RabbitHole

RabbitHole Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
  5. LoveİsBBal

LoveİsBBal Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    tek kelimeyle BRAVO denilecek bir değişim :) gerçekten örnek bir yağ yakımı .. Sadece yağ yakımı değil şişman insan kısa sürede bu yağlardan kurtulmak ister ama çoğu bırakır yada gereksiz ilaç yada aç kalma gibi saçma yöntemlere başvurur . İlaç kullananların çoğu bu yağları verir ama vücuttaki genişleyen derinin sıkılaşması bunu ancak zamana yaymakla mümkündür . Bu yüzden ilaç vs. gibi şeyler kullanıp ayda 10 kilo gibi abzürt sonuçlar almak vücudu deformasyona sokar .. Gerçekten çok güzel eritmişsiniz . Zamana yaymışsınız 40 kiloyu ve vücutta gördüğüm kadarıyla hiçbir deformasyon olmamış :) Çok güzel bir sonuç ve gerçekten ÖRNEK bir konu .. Gerek azminizle gerek motivasyonunuzla gerek sabrınızla gerçekten başarmışsınız ve bu daha yolun başıysa daha güzel sonuçlarınızı sabırsızlıkla bekliyorum :) şahsen bu konu bu gün motivasyonumu biraz daha artırdı teşekkür ederim :)

RabbitHole bunu beğendi.
  6. RabbitHole

RabbitHole Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    Hemen bir güncelleme yapayım... arkadaşlar çünkü uzun süredir bilgi girmedim...

Yukarıda gördünüz Foto dün sabah çekilmiştir... Aslında bu 1 yıllık süreçte definasyon yapmayarak yağ oranımı korudum. Yağ oranım %15-18 arası gitti geldi... Geç oldu ama iyide oldu... Bu süreçte kas kütlem öylesine arttı ki yağ oranım %15 olmasına rağmen tartıda 102 yi gördüm...

Yani Son değerler...

boy: 185
    Kilo: 102
    yağ oranı : %15

102 kg yanıltabilir. ama kas kütlesi yoğunluk olarak yüksek ve küçük hacimli olduğundan tartıda ağır basıyorum. Ve çok dikkat çekerim Kreatin vs gibi su tutan suplementler seçmediğim için 102 kg ye göre ince görünmemin doğal olduğunu düşünüyorum... evet bu bir sene bu 12 kiloyu almak içinmiş aslında... yani sonuçlar bunu gösteriyor... çünkü bulk yada definasyon diye ayırmadan düzenli antreman yaptım sadece... buda beni hep aynı yağ oranında tuttu. ama dediğim gibi "kaliteli" kas olarak 12 kilo aldım...
    herneyse...

Bundan 1 ay önce artık vurgunu yapalım dedim... çünkü bu başarı hikayesinin somut şeyleri olmalıydı... E hayatımda yeni bir motivasyon arıyordum. Yeme düzenim oturmuştu. 2014 yılbaşına %10 yağ oranında girip ilk yazılarımda olan fitness model standatlarına ulaşmak...

Canan karatayın insülin sevyesi hakkında söylediklerinden etkilenerek kan şekerim düşükken kardiyo, yüksek iken fitness antremanları yaptım. Haftada 2 halı saha maçı yapıyorum. biri 14 km biri 10 km iki adet maraton koştum... Bazı antremanlarımı daha eğlenceli hale getirmek için CrossFitt antremanları şeklinde yaptım... %18 den 15 e geldim... 1,5 ayda ne yaparım bilmiyorum... yukarıdaki resimde de göründüğü gibi Six Pack ve adonislere daha var gibi görünüyor... Yani ben hayatımda onlarla tanışmadım... kendilerinin yapısını şeklini bilmiyorum bile :))) Bu ağır kiloya rağmen maratonları nefesim tıkanmadan çıkarıyorum...

Suplementlere gelince...
    Her bi çeşidini gördüm araştırdım denedim... iyidir kötüdür diyemem burda işin uzmanları var... AMAA sonunda işin marketing ilizyonundan kurtuldum...

- Ant öncesi Arjinin seviyesi yüksek bir aminoasit (Amino FX)
    - Ant Sonrası Komplex bi Protein (synta, combat yada ON whey)
    .......................................................
    - Yağ yakıcı olarak ta sadece CLA
    ..........................................................
    -
    dolaylı destekleyici olarak ZMA, OMEGA3, QOENZYME ve SUPRADIYN vitamin

Ama ne olursa olsun içimde karaciğerle ilgili tereddütler var... yani olmaz olmaz deil... duyuyoruz... Bu yüzden aralık ortasında suplementlere bir 10 gün ara verip Maydanoz suyu ve bitki çaylarıyla detox yapıcam...

YİNE NOT !
    Birde... Ya arkadaşlar biliyorum bana ve bu hikayeye olan inancınızdan dolayı motive olup bana sorular soruyorsunuz özelden. Ben cevaplayamayınca üzülüyorum. ama 30-40 mesajı nasıl teker teker cevaplayayım. Hem ayrıca burda anlattıklarımdan farklı bişey anlatmayacağım ki... Önceki mesajlarda açık açık samimiyetle anlatmışım... Ayrıca bakın ben buraya 2007 de üye olmuşum. ben ne öğrendiysem bu forumdan öğrendim. Böyle fıstık gibi bir kaynak var... okuyun arayın tarayın... sömürün bu forumu... benzeri yok çünkü...

Bana program sormayın çünkü hayatta en sevdiğim şey DÜZENSİZ DÜZENDİR... ben vücudumu dinlerim... ogün neresinin çalışılması gerektiğini tüm sinir sistemim bana söyler... o bölgeyle ilgili 4-5 hareket seçerim... hedefime uyduğu içinde son 1 aydır mide hareketletlerini her antremana alıyorum mesela... bunun gibi... Yani ben o gün ter içinde yerleri öperek çıkıyosam benim için kafidir... huzurdur... keyiftir...
    Bana beslenme sormayın çünkü benden alacağınız cevap "içinde şeker ve trans yağ geçen herşeyi hayatından çıkar" olucaktır...

ve en önemlisi HAYAT DEĞERLERİNİZ...
    Sporu boş zamanlarınızda extra bişey olarak görürseniz bir gün onu bırakırsınız. Eğer amacınız iyi bir görünüme kavuşmaksa iki şey olur... İstediğiniz görüntüye kavuşursunuz ve motivasyon kalmaz bırakırsınız... yada istediğiniz görüntüye kavuşamazsınız umudunuz yok olur yine bırakırsınız... Spor extra bişeydir çünkü... Vizeler finaller başlar bırakırsınız... askere gidersiniz bırakırsınız... evlilik nişan telaşı gelir bırakırsınız... tatile gidersiniz bırakırsınız... salon aidatınızı yenileyemez bırakırsınız... anlık hevestir bırakırsınız... kızlar teklifinizi kabul etmez bırakırsınız...
    SPORA BAŞLAYIM BARİ DEMEYİN ÇÜNKÜ BIRAKIRSINIZ... SPORA BAŞLAMAYIN "O HALE GELİN"... Hani ekmek su gibi... Nefes almak gibi... Çişinizi yapmak gibi... Extra olmayan bir şey haline getirin... Spor yapamazsanız nefes alamıyor gibi hissedin depresyona girin... tuvaletinizi yapmadan en fazla ne kadar durabilirsiniz... Onun gibi... Boş zamanlarımda tuvalete gidiyorum dermisiniz... diyemezsiniz işte onun gibi...

Hah işte siz şu yukarda anlattımı anlarsanız antreman programların, suplementlerin vs vs İKİNCİL şeyler olduğunu anlayabilirsiniz... biraz düşünün...

vol.kar., be555, paramedic35 ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  7. hasanugure

hasanugure Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    Açtığınız konu gibi yorumlarınız bile gercekten çok faydalı.Bu forumda tecrübelerinizi paylaşmanız bize bu forum doğrultusunda yol gösteriyor,umarım amaçlarınıza ulaşmaya devam edersiniz

RabbitHole bunu beğendi.
  8. derek.hale

derek.hale Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    tebrikler başarılarının devamını dilerim :)

RabbitHole bunu beğendi.
  9. paramedic35

paramedic35 Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    acil tıp
    Yer:
    izmir
    ilham kaynaklarımdan biri olarak tekrar tebrik ediyorum başarılarının devamını diliyorum...
    ben o kadar kilo almayı göze alamazdım ayrıca tebrik ediyorum..

RabbitHole bunu beğendi.
  10. emqo33

emqo33 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay
    Söylenecek tüm tebrik mesajlarını yazmışlar banada takipteyim demek düşer :) beklemedeyiz

GT-S5660 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

RabbitHole bunu beğendi.
  11. RabbitHole

RabbitHole Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
  12. gemre96

gemre96 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Fatih
    Abi gerçekten bu adam sen misin? Şaştım resmen.

RabbitHole bunu beğendi.
  13. bycaner

bycaner Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    1. resimdekini baban felan sandim ben yahu :D

mustafa t ve RabbitHole bunu beğendi.
  14. firarist

firarist Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Spor öyle bir şeydir ki getirdiği güzellikler sayesinde insanın öz güvenini de sağlar. :)
    Güzel gelişim kilolu olup ümitsiz olanlara örnek bir başarı.

RabbitHole bunu beğendi.
  15. RabbitHole

RabbitHole Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    buda geçen haftadan...

Ekli Dosyalar:

• havuz.jpg
      havuz.jpg
      Dosya Boyutu:
      100 KB
      Görüntüleme:
      729
    tnakresss, paramedic35 ve sthammer bunu beğendi.
  16. tnakresss

tnakresss Üye

Beğenileri:
    747
    Ödül Puanları:
    103
    @berksurucu senin yolundan geliyorum. 135 den 100 e düştüm şu anda. 8 ay bitti. ben evde çalışıyorum.
    Aynen dediğin gibi spor yapmak artık ihtiyaç haline geliyor. yapmadığın zamanlarda suçluluk hissediyorsun.
    Başarıların devamını diliyorum. umarım hepimiz istediğimiz vücutlara kavuşuruz. ağır ama emin adımlarla ilerlemek en güzeli.

Tevfik Erzon, sthammer ve RabbitHole bunu beğendi.
  17. savasbaris

savasbaris Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Eskisehir, Turkey
    Kardes azmine hayranim basarilarinin devamini dilerim. Burda acmis oldugun konuda insallah bazi arkadaslarimiza ornek olur.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

RabbitHole bunu beğendi.
  18. Buchdich

Buchdich Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    43
    İdolumsun

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

RabbitHole bunu beğendi.
  19. Nahiddd

Nahiddd Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Helal diyorum Baska bi sey demiyorum Insallah hedefine ulasirsin basarilar

20. Burak Can

Burak Can Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Ne yalan söylim senin şu konuyu okuyunca moral bozukluğundan ilk tepkim siteden çıkmak oldu.Ben 3 aydır sadece sahilde yürüyüş yapabiliyorum artık sırf yürümek normal hayatımda dahi yürümek için altımdaki arabamı sattım ve araba almayı da düşünmüyorum.Bu benim için başlangıç oldu.Paradan yana sıkıntım yok, ama aynı sıkıntısızlığı sürdürebilmek için işimin başında olmam gerekiyor.Gel de spor salonuna git.7 da işi kapat, oradan eve git, evden spor salonuna git, kaldırıp atsan saat 9 dan önce spor salonuna girmemin imkanı yok.Hadi yemekleri düzenli yiyelim desen bir yere kadar düzenli yiyebilirsin.Yazın garsonluk yaptığın zamanlarda sende pek dikkat edemediğini yazmışsın, onun gibi birşey.Arada görüştüğüm sporcu arkadaşlarım var, diyorlar abi azmetsen sende ki fizik kimsede olmaz, söylediklerine göre gayet uygun fiziğim varmış çok şeye.Bugü sadece kol kasımı ölçtüm bildiğin terzi mezuresiyle, tabi o ölçüm ne kadar doğruysa, 42 geldi hadi çık yağları 5 cm, belki o kadar da yok 37 gelsin.Çoğu kişinin 1 sene çalışıp elde ettiği kası ben çalışmadan zaten vucudumda taşıyorum.Bazen bahçe işi yaparım sabah 8 akşam 6 sadece suyla temmuz güneşinin altında üstelik ağır yükler altında nefesim kesilmeden çalışırım.Kilolu zamanlarından bilirsin enerji patlaması vardır biz kilolularda, 90 kiloluk mermeri yerden alıp tezgaha hiç zorlanmadan koyacak güce sahibim.80 kiloluk çuvalları taşırım omzuma alıp üstelik günde 40 a yakın çuval taşıdığımı bilirim 200 metrelik yürüme mesafesinde.Ama evde aırlık çalışması işine başladığımdan beri güçten düştüğümü ve vucudumun daha yorgun olduğunu hissediyorum.Sanırım zamanla toplayacağım bunu.

Ama gel görki bu kilo halen daha bedende.10 gündür evde forumda gördüğüm evde ağırlık dumbell çalışmaları yapıyorum, 20 gündür diyete çekildim 3 aydır la carnitinle akşamları yürüyüş yapıyorum falan, en azından şu anda son deliğinde sıkı gelen kemer aşşağı doğru 3 delik daha açmak istiyo, düğmesini sıkı iliklediğim pantolonun belinde 2-2,5 parmak bir boşluk oldu.Biraz fayda etmiş demek ki.Ama şu var ki, bu forumdan tek anladığım şu, bir spor salonuna gitmek şart ve profesyonel birinin bizim vucudumuzun gereksinimlerini gözlemleyip ona göre bir beslenme programı yazması şart.Malesef o şartları bir türlü sağlayamıyoruz işte.İmkanlarımız var ama zamanımız ve mekanımız yok.

Necip alperen tuğan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş