1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

130 dan 90a ( 1 yıl ) Bir başarı hikayesi...

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve RabbitHole tarafından 21 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 101 üye.
  1. RabbitHole

RabbitHole Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    Kilolu olarak boydan fotoğrafım yok ama iki resimdeki de benim. Henüz üzeri çıplak fotolarımı koymayı düşünmüyorum. derialtı yağlarım olduğu için kaslarım belirgin değil. Ama sarkma yok....

kiloyluyken foto çekilmek istemedim. Çünkü özgüvenim yerlerdeydi... O kiloları 2 yıl içinde nasıl aldım hiç anlamamıştım. Bütün komşularım "yahu bu çocuk hastamı oldu" diye acıyarak bakıyomuş. Bunu yeni duyuyorum. Okulumda yanıma gelip kulağıma "sen kortizon tedavisimi görüyosun" diye soranlar oldu. Kızlar yüzüme bakmıyodu. İşin lginç yanı okulun 150 kiloluk kronik şişmanı bile benimle dalga geçti... Birgün okula yürümek için evden çıktım 500 metre yürüdüm ağırlığım belime öyle bir baskı yapıyordu ki ordaki ezilen sinirlerden dolayı büyük acı duydum... oturdum hem acıdan hemde çaresizlikten ağlamaya başladım. çünkü bir zamanlar azda olsa spor yapmıştım. Fittim. İlgi görüyodum... YÜRÜYEBİLİYODUM...

Nasıl olmuştu peki... olmuştu işte... Bilgisayar başından hiç ayrılmamıştım. kekler çikolatalar, litre litre icetea lar hep ayağıma geliyodu... Uyuyodum, yemek yiyodum, pes oynuyodum yine uyuyodum... aynaya bile bakmaz olmuştum...

Bu hale nasıl gelmiştim bilmiyodum. Kişisel gelişimle ilgilendiğim için bu durumu kendime yakıştıramadım... İlk olarak aklıma gelen şey İdeal Fiziğime KAFAMDA inanmaktı... Sadece 1 ay zihinsel hazırlık sürdü. geceleride parkın etrafında 2 tur yürüyodum acı içinde eve dönüyodum...

Bu süreçte bu forumu hatmettim... beslenme ve vücut geliştirme ile ilgili herşeyi kavramaya çalıştım. 1 ay sonunda bir spor salonuna yazıldım ve belimi güçlendirdim. gelişim hızlı oldu. 2. Ay koşmaya ve kaslarımı ısıtmaya harcadım. 3. ay hocanın verdiği normal programı uyguladım. Ama bu 3 ayda hiç kilo veremedim. Çünkü güçlenmem lazımdı... Diyet 2. plandaydı...

Yağmur çamur demedim. antremana gittim. 2012 yazına girdiğimde 114 kiloydum. kendime supliment almak için çalışmaya karar verdim ve kuşadasında tam 2 ay çalıştım. Gün boyu garsonluk yaptım. Bu 2 ay salondan uzak olduğum için bana verilen aralarda sahilde koşup yapabildiğim kadar şınav ve mekikle vücudumu sıcak tutmaya çalıştım. ve izmire dönüp supplimentlerimi aldım. Salona başladım. Ve anladım ki salonun yerini hiç bir çalışma tutamaz. Çünkü kuvvetten düşmüştüm. zaten çalışmaktan yemek yemeye bile vaktim olmuyodu ister istemez 104 kiloya kadar düştüm

Ağustos ile birlike ağır idmanlara başladım. bir gün ağırlık + bir gün kardiyo şeklinde devam ettim. 20 ekim itibariyle canavar gibiyim. 1 saat normal tempo koşabiliyorum 500 m sprint atabiliyorum.

Artık vücudumu saran tsörtler alıyorum. Ve etrafımdaki kızların tebriğini kabul ediyorum. ama hedefime ulaşmadım. Bu birinci adımdı. Asıl mucize bundan sonra başlayacak. bende buraya resimlerimi ekleyeceğim.

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 21 Ekim 2012
    Bozo-Baku, islam, çikoçiko ve diğer 87 kişi bunu beğendi.
  2. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    müsadenle YUH demek istiyorum :)
    müthiş bir değişim olmuş ki bunu sadece ilk resminde komple vücudu görmeden söylüyorum,bambaşka biri olmuşsun resmen

bodyfbı, Tknrn, babyshaq ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  3. Dasaev

Dasaev Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Londra
    Bravo aynen devam.
    Duzgun calismayip, sonra olmuyo yeaa diyenlerden, yuzde %18 yag orani ile stereoid kullanlardan sonra paylasiminiz iyi geldi.

ogün ihsanbey ve RabbitHole bunu beğendi.
  4. AegeanDream

AegeanDream Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    mükemmel değişim sizi tebrik etmek istiyorum banada ilham kaynağı oldunuz kilolu halinizle gerçekten çok kötü bir görüntünüz varken şimdi bakıyorum çok karizmatik ve fit olmuşsunuz sizi örnek alıyorum beslenme programınız hakkında biraz bilgi verebilirmisiniz

RabbitHole bunu beğendi.
  5. EdgeVII

EdgeVII Üye

Beğenileri:
    273
    Ödül Puanları:
    73
    Helal denir buna başkada birşey denmez! Şimdi sırada kas yapımı var!

RabbitHole bunu beğendi.
  6. RabbitHole

RabbitHole Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    Yukarıdaki foto haziran 2012 nin fotoğrafıdır... yani 114 Kg civarıyım. Buldukça ekliyorum :D

arkadaşlar verdiğiniz tepkilere inanıyorum. özellikle son 2 aydır bende aynaya baktığımda kendime inanamıyorum. Kendime M beden Tshirtler alıyorum artık. Bu konuda ilham olmak çok güzel. Yanlız geçmişte kendime bu kadar zulmettiğim için o suçluluk duygusunu hala taşıyorum. Kilo alıp almamak mesele değil, asıl mesele kendimi bu hale sokacak ruh halime kızıyorum. bu sebeple daha iyi olmak istiyorum. Bir fitness model standartlarına erişmek gibi...

Biraz beslenmeden söz edeyim.

İlk önce beslenme yi öğrenmem gerekiyordu. Besin gruplarını baya bir araştırdım. İştahımı düzene sokmanın en iyi yol olduğunu anladım. O sıralarda Glisemik İndeks , insülin muhabbetini öğrendikten sonra çay şekeri, beyaz ekmek, ice tea, kola gibi şeyleri hayatımdan çıkardım. Evi yulaf ezmesi ve türevi müsli ürünleri ile doldurdum... Kendimi şu kadar öğünü şu saatte yicem diye hiç şartlamadım... Canım ne zaman isterse midemi bunlarla doldurdum. Bazen kuru üzümle yedim, bazen süt yerine yoğurt kullandım... yani şöyleydi...

Sabah ekmeksiz iyi bir kahvaltı...
    gün içinde canımın istediği kadar yulaf ezmesi...
    Sadece antreman sonrası tavuk göğsü...

Açıkçası antreman programım dahi düzenli değildi ilk başlarda. Böyle istedim. Çünkü ne spordan ne diyetten soğumamak için herşeyi yaptım. Kuralları ben belirledim. ÇÜNKÜ SPOR, BESLENME, SUPPLEMENT FALAN BUNLAR HEP İKİNCİLDİR.. Birincil olan kafanın içinde ne olduğudur. Eğer kendimi motive edecek bişeyler bulursam gerisi gelecekti... Hep kendimi bişeylerle motive etmek durumundaydım. Bu motive durumunu dışardaki herhangi bir şeyle yapamazdım. Çünkü dış dünyadan bana herhangi bir geri bildirim yoktu. İnsanların garip bakışları sizi ne kadar motive edebilir ki...

Günlük hedefim şuydu... O spora gidilecek... terlenecek... metabolizma hızlandırılacak. gelecek günler adına kuvvet depolanacaktı... Program, mrogram umrumda değildi. Sadece vücudumu dinledim.

E tabi o ağırlıkların altına giriyoruz, kardiyoda nefes nefese kalıyoruz. İnsan bir mükafat istiyor haliyle. E aynaya bakınca pat diye değişmediğimizi görüyoruz. Bu çoğu insanın sporu bırakmasına neden olan klasik bi vakadır. Tabi geri dönüş yoktu. Kendimi başka türlü motive edeyim istedim. Fiziksel görünümü boşverdim. O gün spor yapmadığımda, terlemediğimde kendimi kötü hissedecektim. terleyip duş aldığımda ise dünyanın en huzurlu adamı olacaktım. yani böyle böyle gitti anlıcağınız...

Ağustos ile beraber programlı çalışmanın ilk adımını attım. her kas grubuma 3-4 gün dinlenme izni veriyodum. Ayrıca kendimi Motive etmek için Animal Nitro, Multivitamin, BCAA, Glutamine, Taurine aldım... Zaten bu grup bana evrim geçirtti.

Eylül ayı ile birlikte...

AMİNO FX i denemeye karar verdim. Yağ yakıcı olarak HydroxyCut hardcore elite aldım. İkisindende hiç memnun kalmadım. Amino FX pump etkisi dışında bir gelişim göstermezken, Hydroxcut beni sinir hastası yapacaktı az daha... Ne zaman kullansam birilerine dalmak istedim. Bu yüzden termojeniklerin bana gitmediğine karar kıldım

Ekim ile birlikte

Tekrardan Animal Nitroya başladım... Bunun yanına Animal Pak, Hardline Arginin, Hardline glutamin, Multipower Magnezyum Likit, Yağ yakıcı olarakta Power system L-Carnitin kullanıyorum...

Animal Nitroyu tek geçiyorum. Sanırım kasım ayında almanya'dan getirtebilirsem weider Mega Forteyi denemek istiyorum.

22 EKİM İTİBARİYLE

Ağırlık Çalışması Günleri

Sabah güzel bir kahvaltı
    - Bir Paket Animal Pack
    Antremandan 2 saat önce ( karışımlı yulaf esmesi, kafama göre hazırlıyorum)
    - Antremandan 1 saat önce Bir paket animal pak
    - Antremandan 30 dakika önce Bir paket nitro
    .....
    Antreman Sonrası Glutaminli Su + Bir paket animal Nitro
    Antremandan yarım saat sonra yarım kilo tavuk göğsü dahil proteğin ağırlıklı ne bulursam yiyorum.

Yatana kadarda bol bol çay, bitki çayı, maden suyu... Çok canım çekerse Coca Cola Zero içiyorum....

Kardiyo günleri

Yukardakine benzer bir beslenme programı var ama. Farkı şu...

Animal Nitro kullanmıyorum ve Gün içinde yanlızca bir paket animal Pak alıyorum. antreman önceside 3000 Mg l carnitin alıyorum. 30 dakika bisiklet, 30 dakika koşu yapıyorum...

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 22 Ekim 2012
    ali5771, zorroo ve uzzman bunu beğendi.
  7. RabbitHole

RabbitHole Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    İlk başta yayınlamayacaktım ama arkadaşların aklında soru işareti kalmasın diyerekten temmuzdan itibaren vücut fotoları eklemeye karar verdim.

Ekli Dosyalar:

paramedic35 ve speedtouch bunu beğendi.
  8. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    Zayiflamaya basladigmda ne yag ne kilomu biliyordum. Gecen kisin ölctürmüsdüm 30% üzeri birsey cikmisdi kilom 110 cikmisdi. Yanlisim olabilir Belkide dahada az olabilir baslangic kilom ve yag oranim. Illaki kas kaybi oldu bunun farkindayim cünkü cok hizli kilo verdim. 1-2 aydan agrilik idmanlari yapiyorum zaten, bundan önce sirf cardio yapiyordum

9. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Şöyle söyliyim, before-after müthiş olmuş özellikle yüz çok degişmiş. yolda görsem iki farklı insan sanardım :) tebrikler!

RabbitHole bunu beğendi.
  10. kemalerkaya

kemalerkaya Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    kendini şartlayıp o kadar kilo vermen cidden takdirlik ama dediğin gibi daha iyi olmak için çalışmaya devam :)

RabbitHole bunu beğendi.
  11. RabbitHole

RabbitHole Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    EKİM sonu fotom... Bugün çekildim... görünüşe bakılırsa daha yolumuz uzun....

Ekli Dosyalar:

12. RabbitHole

RabbitHole Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    buda önden bir fotoğraf... Artık dahasını 1 ay sonra yüklerim arkadaşlar...

Ekli Dosyalar:

speedtouch bunu beğendi.
  13. RabbitHole

RabbitHole Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    sevgili arkadaşlar... İlginize teşekkürler...

Bu ilginizin belirtisi olarak özel mesajdanda soru ve tebriklerinizi almaktayım. Yanlız bir ricam olucak. Özelden zayıflamak ve vücut yapmak istediğini söyleyen dostlarım oluyor. Elbette elimden geldiğince cevap vermeye çalışırım ama vereceğim tavsiyeler bu forumda da bulacağınız paralelde şeyler. Sıradışı antreman programlarına ve diyet programlarına sahip değilim... Kaldı ki ben profesyonel bir vücut geliştiricisi olmadığım gibi, hayalimdeki vücuda da henüz kavuşmuş değilim...

Bende sadece işin inanç ve motivasyon kısmını fazlaca alabilirsiniz...

bu forum nimet arkadaşlar. Bende sizin gibi bildiğim ne varsa burdan öğrendim...

tnakresss bunu beğendi.
  14. bulentabaci

bulentabaci Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    13
    Tebrikler gerçekten büyük başarı bu azmin için kendinle öğünmelisin,bende aralık 2012 de 110 kg idim şu an 90 kg yim,bir kaç kez bu panelde fotolarımı koydum bir dahakine hedeflediğim vucut tipine ulaştıgımda tekrar fotoğraflarımı koyacağım banada ilham kaynağı olduğun için teşekkürederim,aynen devam durmak yok.

RabbitHole bunu beğendi.
  15. ilbey

ilbey Üye

Beğenileri:
    429
    Ödül Puanları:
    63
    Gerçekten tebrik ediyorum. B U D U R.

Şu anki ruh halini tahmin edebiliyorum. Bu güne kadar seni şişman olarak görmüş olan herkesi bulup teker teker "Bir zamanlar şişman ama onurlu biri vardı O benim" diyesin var değil mi.

Şu son yazdığın mesaj;

özelden uluşıp işin sırrını öğrenmeye çalışan sevgili forumdaşlara böyle bir sırrın olmadığını anlattığın mesajdan söz ediyorum. O pisikolojiyi o kadar iyi bilirim ki; 172 klio olduğum amanlarda çevremde zayıflayanları olduğunda sanki bunların kulaktan kulağa söyledikleri bir sır var o sayede kilo veriyorlar diye düşünürdüm. O sırra vakıf olmak, birisinin benim kulağımada fısıldaması ne büyük bir armağan olurdu benim için.

Bütün şişmanların karakteri aynı tornadan çıkmış gibidir. Kendisiyle dalga geçebilen, kendiyle barışık; "Ha! valla ben halimden memnunum hem can boğazdan gelir dimi ya" modunda bir çizgide mutlu ve mesut bir hayat sürmektedir. Gerçekte ise bu durumu kader olarak kabullendiğinden başka şansı da yoktur. Kendisiyle dalga geçmesi ise, karşısındakine "Şişman olmamla ilgili espri yapıyor olman senin zeki olduğunu göstermez. Bak ben senin aklına bile gelmeyenleri söylüyorum. Geri zekalı" demenin bir yöntrmidir aslında. Bu sayede utanmaz şişman olmaktan. En fazla kendisi güldüğü için gülüşmeler kırmaz onu.
    Kendisiyle barışık mutlu görüntüsü aslında savunma mekanizmasıdır.Yoksa dünya üzerinde milyarlarca dolarla ifade edilen; mucize zayıflatan hap; alet; korse; imalatçısı şarlatanlara iyilik olsun diye akıtmaz o deli saçması ürünlere birikimlerini.

Yapmayın bakın bu forumda sevgili berksürücü; mehmetanıl vb. bir sürü başarı öyküsü var; hepsinin ortak paydasına bakın; spor, motivasyon; süreklilik, vazgeçmemek; ve inat.

Şimdi buradan bu sırrı soran arkadaşlara sesleniyorum. Zayıflayanların kulaktan kulağa fısıldadıkları sır şu;
    "ŞİŞMANLIK KADER DEĞİL" sadece vucudun verdiği tepkilerin duymazlıktan gelinip, hatta dahada ötesinde sanki halinden memnunmuş gibi yanlış anlaşılması kaynaklı, "güya kendiyle barışık", gerçekte ise bizi adım adım ölüme götüren bir hastalık. Askerleri yağ hücreleri; lojistik desteği sağlayan ise kurbanın ta kendisi.

Taktik basit önce lojistiği ve düşmanın ikmal yollarını vuruyoruz sonra kendi birliklerimiz tarruza kalkıyor. İşte zaferi getirecek plan;

1. Düşmanın ikmal yolları kesilecek; (Vucuda giren yağ ve karbonhidrat miktarı minimumda tutulacak)

2. Sizin birlikleriniz hızla donatılarak düşmana mukavemet edebilir hale getirilecek. (Protein ağırlıklı beslenme ve sporla kas kütlesi arttırılacak)

3. Düşman ter yoluyla spor salonlarına, koşu pistlerine dökülecek.

Tez zamanda yeni başarı hikayelerini okumak dileğiyle

Gazanız; gazamız mubarek olsun......

Son düzenleme: 1 Kasım 2012
    berke05, buca1928, tnakresss ve diğer 7 kişi bunu beğendi.
  16. Hknn

Hknn Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Mersin
    142 kilo'dan 125'lere düştüm Allah'ıma çok şükür .. ( Aslında 2 Ağustos'da 148,5'dum yurtdışında 5-6 kilo vermişim diyete başlamadığım halde ) Sevgili berksurucu ve İlbey ağabeyin izinden gidiyor , aslanlar gibi geliyorum :) Gerçekten iyi ki varsınız sizleri gördükçe daha da yükleniyorum olacak bu iş diyorum ..

ilbey ve RabbitHole bunu beğendi.
  17. hardtime

hardtime Üye

Beğenileri:
    649
    Ödül Puanları:
    103
    hepinize tebrikler gerçekten büyük irade gösteriyorsunuz. Ama benim en merak ettiğim şey baştan o 120-140 kilolara nasıl gelebilmiş olduğunuz.. Genetik şişmanlık sözkonusu olamaz yoksa zaten sonradan bu kadar zayıflamayı da başaramazdınız. O kilolara nasıl çıktınız, alırken hiç mi ben noluyorum ne hale geliyorum demediniz?

RabbitHole bunu beğendi.
  18. RabbitHole

RabbitHole Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    nasıl psikolojik durumsa insan aynaya baksa dahi kilo aldığını anlamıyor... Bahanesi yok... yiyeceklere düşkünlük ve tembellik...

tnakresss bunu beğendi.
  19. RabbitHole

RabbitHole Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    geçmişe dair resimler buldukça ekleyeceğimi söylemiştim... Bu yolladıklarım MART 2012 zamanına ait fotoğraflardır. 114 kg civarıyım. ağır antremanları kaldırıcak kadar güçlenmiştim. Ayrıca pazar günleri doğa yürüyüşlerine katıldım...

Ekli Dosyalar:

20. RabbitHole

RabbitHole Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    185 cm dostum

Sayfayı Paylaş