13 yaş fit vücuda sahip olmak

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Silencer_99 tarafından 20 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Silencer_99

Silencer_99 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    13 yaşındayım 1.74 60 kiloyum ve basketbol oynuyorum.amacım bodybuilding değil fit bir vücuda sahip olmak bu yüzden bir programa ihtiyacım var neler uygulamam lazım ve her gün yüzme ve spor salonuna gitme imkanım var.Program konusunda yardımcı olabilir misiniz?

2. mrkaya

mrkaya Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    İstanbul
    13 yaşında bu spora gönül vermişsen. Sana taviyem 17 yaşına kadar vücut ağırlıgınla calıs. Bunu google da araştırabilirsin , spor salonuna gereksiz para verme şimdilik , vücut ağırlıgınla calıs güzel beslen 17 yasına kadar bilgilen araştır öğren. Ve 17 yaşında spor salonuna git , bu abinin tavsiyesine uyarsan pişman olmazsın. ;)

3. Silencer_99

Silencer_99 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    hocam ücretsiz spor salonu kullanma imkanım var oyüzden salona girmek istiyorum ama dediğim gibi amacım bodybuilding değil fit bir vücuda sahip olmak bunu nasıl başarabilirim.

4. mrkaya

mrkaya Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    İstanbul
    Fit diyorsun işte sana önerm vücut ağırlıgınla çalış. Şuan kemiklerin cokta sağlam ve dayanıklı olmayabilir. Spor salonuna illa gidecem diyorsan , fazla yüklere girme , cok ağır kaldırma.

5. yagizyesilyurt

yagizyesilyurt Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Oyuncu
    Yer:
    İzmir
    Diez " in yorumu şöyle bu konuda alıntı yapıyorum direk.
    söylediklerim hevesinizi kırmasın fakat çok gençsiniz henüz, ağırlık çalışmalarını abartmamalısınız..gelişim çağındasınız..kaslardaki ideal şekli yakalamaya çalışmamalısınız..öğrenci olduğunuzu tahmin ediyorum..sizin önceliğiniz okulunuz olmalı..ayrıca başka bireysel sporlarla da ilgilenebilirsiniz..kürek,yüzme,uzak doğu sporları gibi..

aşağıdaki linklerden yine de istifade etmeyi ihmal etmeyin..forumu başlık açmadan günlerce okuyun..

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/evde-dumbell-ile-al-ma-t13409.html
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/bodye-yeni-ba-layanlar-1-t8672.html
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/en_ok_sorulan_sorular_ve-t11375.html

Sanırım bu yeterli olucaktır

6. soloriron

soloriron Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Yorum yapan diğer arkadaşlara katılıyorum ayrıca güç çalışmaları kordinasyonunu ve teknik yetenekleri azaltır.

Sayfayı Paylaş