13 Yaşında Supplement ???

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve cptmarvel tarafından 17 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. cptmarvel

cptmarvel Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle herkese merhaba demek istiyorum. Bu, forumla uzun süre ilgilensem de ilk mesajım. Sorum şu, ben 13 yaşındayım ve 6-7 aydır body çalışıyorum. Boyum 1.84, kilo 65 ( az ama yağ fazlam hiç yok, kondisyon açısından zayıf olmak durumundayım. ) Lisanslı basketçiyim o nedenle zaten yapmam zorunlu. Yumurta beyazı, tavuk vs yesemde çok da ağırlıklı yiyemiyorum çünkü çeşitlilik gerekiyor; ama yaklaşık bir hafta içinde en az üç gün tüketmeye çalışıyorum bu tür besinleri. Yumurta zaten her gün en az 2-3. Acaba bu yaşta whey protein gibi tozlar erken mi? Bana göre erken ve normal yollarla gelişmem daha sağlıklı olur, ama eğer katkı sağlayacaksa kullanmaktan çekinmem. Şimdiden teşekkürler...

Son düzenleme: 17 Temmuz 2009
  2. xlygan

xlygan Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Valla genel olarak konuşmayacağım ama bendeki protein tozunda uyarı kısmında 15 yaşından küçüklerin doktor kontrolünde falan kullanmaları gerektiği yazıyordu yine de bana kalırsa bu yaşta bulaşma derim :)

3. Ünkut

Ünkut Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    53
    daha ergenlik cagindasin protein tozu almak icin cok erken diye düsünüyorum.

4. cptmarvel

cptmarvel Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Tamam teşekkürler beyler, ben de öyle düşünüyordum ama dediğim gibi katkısı olacaksa asla çekinmeden kullanırım.

5. novizenj

novizenj Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    73
    basketbol oynuyorsan ağırlık antrenmanınada supplementede ihtiyacın yok. henüz 13 yaşındasın. vakti geldiğinde takımla beraber hocalarının gözetiminde ağırlık antrenmanıda yapacaksın supplementte kullanacaksın zaten. hiçbir antrenör 13 yaşındaki oyuncusuna ağırlık çalıştırmaz. şu anda ağırlık çalışman ilerde pişman olman anlamına gelir. enerjinin tamamını tekniğini geliştirmeye harcamalısın. kuvvet her zaman kazanılır ama bu yaşlarda tekniğini geliştirmezsen ilerde hayalini kurduğun yerlere gelme şansın kalmaz. zamanın kıymetini bil ve sıkı çalış. bol şans...

6. cptmarvel

cptmarvel Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler, tekniğimi geliştirmek için çalışıp haftasonları 5de kalkıp sahalara gidiyorum antremanlar devam ediyor falan filan. Fakat eğer maça çıkmışsanız bilirsiniz, penetreler olsun, screen koyma olsun güç ve dayanıklılık gerektiriyor. Sahada bir oraya bir buraya koşmak zorundasınız zaten. Çalışmak gerek salonda. Zaten çok ağır yaptığım bir şey yok, ileriye temel olsun fikrindeyim. 3 numara oynuyorum ve dediğim gibi güç ve dayanıklılık önemli, saygılar...

7. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    1.84 uzun sayılabilecek bir boy iken bir basketbolcu için kısa sayılır. Whey protein kullanmak istemen kas yapılanması için doğru; ama kaslı bir basketbolcu ne kadar hızlı olabilir ki. Zaten antreman yapıyorsun ince kasların belirginleşmiştir. Gayet de iyi besleniyorsun bence. Boyun da daha çok uzayacak. Çok fazla ağırlığa girmemeni öneririm. Doğal beslenmene de devam et. 18 yaşında geldiğinde 1.90+ olarak profosyonel basketbolcular gibi uzman antrenör nezaretinde antreman yaparsın.

8. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    13 yaşında ne gibi bi kuvvet gerekiyomuş ki maç içerisinde helede bi 3 numara için
    bunlar için çok erken oyununu geliştirmeye bak

9. dachosen

dachosen Üye

Beğenileri:
    269
    Ödül Puanları:
    73
    13 yaşa göre bence 1.84 boy çok ama çok iyi hatta o yaş kategorisinde o boyla forvet oynaman çok ilginç. Sanırım pivotunuz 2 metre falan.

Neyse gelişmene gelince daha çok küçüksün. O yaşta penetrede falan güç değil daha fazla akıl gereklidir.Çok ince sıska olsan bile boşlukları görerek içeriye rahatca kıvrılabilirsin. Ayrıca screen de 3 numara neden çağırılır onuda anlayabilmiş değilim :) Bence hızını arttırmaya bak. Güç müç daha şimdiki işler değil. İleride başlarsın ağırlık çalışmaya..

Sayfayı Paylaş