13 yaşımdayım ve birkaç sorum var

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve solakahmet tarafından 8 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. solakahmet

solakahmet Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba ben 13 yaşındayım birkaç soru sormak istiyorum.
    baklava çıkarmak istiyorum bayadır çalışıyorum sıktığımda sol üst taraftaki baklava belli oluyor yağları aşağı çekince sixpack oluyor ama sıkmadan sadece kırmızı çizgiler belli.
    Baklava için
    1)https://play.google.com/store/apps/details?id=com.caynax.a6w&hl=tr
    bu programı uyguluyorum
    2)Abs Workout videosunu hergün yapıyorum
    3)https://play.google.com/store/apps/details?id=alexcrusher.just6weeks.full&hl=tr bu programın söylediği şekilde sit ups yapıyorum ayrıca şınav çekiyorum daha fazla önerdiğiniz birşey var mı?
    2. Olarak kollarımı geliştirmek istiyorum hareketlerin adını bilmiyorum ama 2 adet 5 KGlik dumbell alıp oturarak çalışıyorum
    günde yaklaşık 700 Cl Süt içiyorum boyumu tam olarak bilmiyorum 1.70 civarıyım kilom hakkında hiçbir fikrim yok 3 hafta içinde fitnesse başlıyorum yüzücüyüm ama bıraktım ve Son olarak hareketlerin adını bilmiyorum öneriniz varsa daha basit bir dille anlatırsanız sevinirim :)
    Şimdiden teşekkürler

Bodyyci bunu beğendi.
  2. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Vücudundaki karin kaslarinin belirgin ve görülür olmasi yaptigin antremmanlardan cok beslenmenle ilgilidir,vücut yag oraninla ilgilidir.Vücut yag oranin düsmeden altta devaasa karin kaslarin olsa bile belli olmucaktir.Güzel bir beslenme düzeniyle yazmis oldugun antremman sistemlerinide cok abartmadan yaparsan bu istegine kavusursun.Diger taraftan henüz 13 yasinda olman ve gelisimini henüz tam olarak tamamlamamis olmandan dolayi vücut yag oranini cok alt seviyelere düsürmeni tavsiye etmem.Vücudunun bu gelisim sürecinde o yaglara ihtiyac duyacaktir.Bu arzunu icinde tuttarak gelisimini biraz daha tamamladikdan sonra vücut yag oranini düsürerek baklavalari görmeni tavsiye ederim,vücut yag yüzdesinin cok alcak seviyelere düsmesi gelisimin sekteye ugraticaktir.

Bodyyci bunu beğendi.
  3. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Bodyyci bunu beğendi.
  4. Bodyyci

Bodyyci Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Yaşın çok erken daha ?

5. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Dostum aslında 13 yaşa çoğu kişi erken desede , bence bizim ülkemizde hurafeler , efsane olarak görülen şeylerden dolayı böyle düşünülüyor , bence çok doğru bir yaşta başlamış , tek sorunu tam olarak nasıl program izleyip gidiceğini bilmemesi , kesinlikle bir düzen otutturursa ilerki yaşlarında yararını alıcaktır buda bu yaşta başlamasından kaynaklı olucaktır.

6. Bodyyci

Bodyyci Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Spor salonlarının genelinde 16 yaşından küçükler ağırlık çalışması yaptırmıyolarda.. Benimde 13 yaşında kardeşim var başlamasını istiyorum izin vermiyolar.. Gelişme sürecinde diyolar boyu uzamaz falan ?

7. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Bizim burda başlangıç yaşı 14 salonlarda , ama 13 yaşında birininde başlaması bence aynı şey olucak , hangi bilim dalı body building erken yaşta yapıldığında gelişim sürecine etkisinin olumsuz olucağını söylemiş aslında bu sadece söylenti , şuan müsabık çoğu kişi 13-14 yaşlarında vücut geliştirme dünyasına katılmıştır.Ama nedersin ki bizim ülkemizde bu yaş yukarda tutulduğu sürece bu sporda çok fazla başarılı müsabıklık görülmeyecek gibi , zaten bu spor maliyet olarak açısı yüksek bir spor bari insanları böyle kısmasalar..

Bodyyci bunu beğendi.
  8. Bodyyci

Bodyyci Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Kardeşime ben kendim bir ağırlık programı çalıştırsam sorun olmaz yani dimi ?weightlifter

9. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Hele ki dediğin gibi kendi ağırlığınla , yani street workout tarzı bir çalışma yapıcaksa hiç bir sakıncası olmaz.

Bodyyci bunu beğendi.
  10. solakahmet

solakahmet Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    şu 2 saat programına baktım ama bana pek uymaz sanırım yaşım ne kadar küçük olsada biraz yoğunum.
    Önceliğim Baklava fakat yağ oranımı nasıl düşüreceğim ve nasıl bir diyet izlemeliyim?

11. Bodyyci

Bodyyci Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Saol dostum teşekkürler yardımın bilgilerin içinbench_O

12. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Yanliz lütfen gözden kacirmayalim atlamayalim,bu kardesimiz 13 yasinda ve baklavalar diyor,bu kardesimiz 8 yasindada olsa bu sporu uygun egzersizlerle yapabilir gelisimine katki saglicak egzersizler uygulayarak fakat bu yasta agir antremman yapip yag oranini cok kati bir diyetle asagilara cekmek ayni seyler degildir.Lütfen spor yapmayi ve diyet yapmayi birbirine karistirmayalim.Sporunu yapsin fakat onun yasinda kati diyetler uygulayip yag oranini %10 yada daha asagilara cekmek onun icin gelisimi icin saglikli olmucaktir.Söyle yap böyle yap diyerek lütfen yanlis yönlendirmeyelim.Sporunu yapar metobolizmasi cok hizlidir yag orani genetik olarak düsüktür ve spora bagli baklavalarinida görebilir buda farkli biseydir fakat diyetle kati disiplinle görmek farklidir.

13. solakahmet

solakahmet Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    3 gün sonra tatildeyim plajlarda en azından 2 tane belli olsun diye sürekli çalışıyorum :)
    Caynax HIIT diye bir program buldum ama nasıl kullanacağımı anlamadım.
    tek sorunum günde en fazla 2-3 bardak su içiyorum unutuyorum ama artık alarm kurup saat başı içmeye çalışıcam

14. solakahmet

solakahmet Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    konu güncel

15. solakahmet

solakahmet Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    konu güncel

16. brhmcr

brhmcr Guest

Değerli üyemiz ;
    Size önerimiz öncelikle forumda bir müddet zaman geçirmeniz, mevcut başlıkları okumanız ve hangi kas grubu için hangi hareketlerin yapılabileceğini gösteren egzersizler bölümünü incelemeniz.

Daha sonra yeni başlamış iseniz forumda 3.aya kadar program kalıpları mevcut onları inceleyebilirsiniz.
    Eğer daha ileri aşamada iseniz diğer üyelerin programlarının yorumlanması için açtıkları başlıkları inceleyiniz.

Hala tereddütleriniz varsa mevcut programınızı ve diğer özelliklerinizi yazacağınız bir başlık açınız ve üyelerimizin yorumlarını almaya çalışınız.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.
    Bodyforumtr Ekibi

17. brhmcr

brhmcr Guest

Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

Forumda ilgili bölümler okunmadan konu açılmıştır.Aşağıdaki bölümlerdeki sabit başlıkları okumanızı rica ederiz.

Link : Beslenme - BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu
    Yeni Başlayanlar Bölümü - BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu
    Antrenman:Bodybuilding & Fitness - BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu
    Yağ Yakıcılar ve Yağ Yakımı - BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş