13.ay hacimlenmek için uyguladığım beslenme programı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Spunkie tarafından 31 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Spunkie

Spunkie Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar bu spora başlayalı 13 ay oldu fakat son 4-5 aydır düzenli olarak besleniyorum ve şuan için amacım düzgün şekilde vücuduma hacim kazandırmak. beslenme programım:

BOY 1.80 KİLO=90

Saat 08:00
    2 adet simit - 500ml yağsız süt

saat 12:00
    250 gr makarna - 250 gr yoğurt - 250 gr tavuk göğsü
    1 adet elma

saat 15:00
    500 ml yağsız süt

saat17:00 (idmandan önce)
    250 gr makarna - 250 gr yoğurt - 250 gr tavuk göğsü
    3 adet mandalina

saat 19:00 (idmandan sonra)
    5 adet sarısıyla çiğ yumurta - 250gr baklagil

saat 21:00
    250 gr lapa pirinç - 250 gr yoğurt

saat 23:00
    5 adet sarısıyla birlikde çiğ yumurta - 1 adet elma

her gün bu programa uyuyorum geçdiğimiz 4 ay boyunca supplement agırlıklı beslenmişdim sadece doğal besin tüketme şansın olmuyordu çalışdıgım işden dolayı şuan bi düzen haline getirdim son 1 aydır bu programı kullanıyorum gözle görülür sonuçlar almaya başladım ve 5 ay daha bu programı kullanmayı düşünüyorum ardından bu programa supplement takviyesi yapmayı düşünüyorum.
    olumlu veya olumsuz yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler

2. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Simiti çıkarıp yerine yulaf ezmesi, gerçek çavdar ekmeği, koyabilirsin. Fırınlardan alma sakın, çünkü fırındaki ekmeğin çavdar ekmeği ile ilgisi yok.

günlük süt tüket, yada kefir tüketimi yapmaya çalış. Sınırlama yok dilediğin kadar içebilirsin. ve ürünleri tam yağlı tüketmeye çalış.

Makarna yerine, kahvrengi pirinç kullanmaya çalış. Sınırlı tüketim yap. Karbohidratı aşırı kullanmak vücut için iyibirşey değil. günlük 900-1000 kalori karbohidrattan sağlanabilir.

beslenmende aldığın yağ miktarı çok az. En azindan gunluk enerjinin yüzde 30-40 ı yağlardan gelmeli, özellikle omega3 - 6 dengesi için mutlaka balık tuketimi yapmalısın.

Kutu ton balıklarından gunde 80-100 gram yiyebilirsin.

Kuruyemişlerde beslenmende olmalı Özellikle vücut için gerekli olan bir çok amino asit kuru yemişlerde gizli. Ve doğal toprakta yetişen yağlar vücutta depolanmıyor insanı tok tutarken aynı zamanda hormonlarında artış yapıyorlar.

En basitinden 100 gram kabak çekirdeiği 4 gram arjinin içeriyor diğer bir çok kuru yemiş, daha böyle bir çok amino asit yönünden zengin ancak Kabak çekirdeği ve c vitamini vücutta nitrik oksit sentezini hızlandırır.

Benim tavsiyem yer fıstığı fındık ve kabak çekirdeğinin her gun duzenli olarak tüketilmesinden yana.

Çiğ yumurta ile ilgili çok teori var aslında çiğ yumurtanın emilimi super diyenler de var kötü olur diyenlerde var.

Atalarımız çiğ yiyeceklerle besleniyorlardı. Ancak su anki vücut sistemimiz pişmiş yiyeceklere uygun. Cunku vücudumuz salmonella gibi bakterilere çokta dayanıklı değil.

O yuzden biraz olsun yumurtayı az birşey haslayıp rafadan yapmak en iyisi.

Spunkie bunu beğendi.
  3. Spunkie

Spunkie Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    vücud için gerekli olan yağı yumurta sarısının karşıladığını düşünüyorum zaten 90 kiloyum vücüdum da gereksiz yağlanmalar var zaten pek fazla yağ tüketmemeye çalışıcam nisan gibi 100 kilo olup definasyona girmeyi planlıyorum..

4. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Vücudunda yağlanmaların olması normal, çünkü insulinle bir aşağı bir yukarı oynadığın için oluyor. Evet daha hızlı yanan karbohidratları arttıdıkca guzel kas kütlesi elde edersin ama lokal yağlanmalar gerçekleşir( abdominal bölge kısaca göbek)

Yani vücut yağlanmasının yağ tüketimi ile ilgisi yok. Sen gün içinde yakamayacağın kadar enerjiyi ister yağla ister karbohidratla al vücudunun adipoz dokusu genişler.

Bu yuzden zaten karbohidratları 800-900 kalori kadar tüketmemiz gerekiyor. Çünkü vücut yağlanmasının baş mimarı karbohidrat.

Çünkü bizlerin beynine pompalanan karbohidrat zararsızdır kas yakıtıdır pompası yuzunden oluyor.

O yuzden karbohidrat tüketilecekse çok yavaş kana karışan karbohidrat olmak zorunda.

Tek düze beslenmelerde alelade kas kütlesi vermez çok farklı besin kaynaklarını çok farklı şekillerde sentez yapmak gerekir.

Vücut senın ama ben korkman gerekenın karbohidratlar olması konusunda senı uyyarmak istedim sadece.

yağlarin lekelenmesine inanamıyorum cunku. Zaten modern insanoğlu doğru duzgun yağ tuketmiyor birde üzerine yağlar suclu oluyor :)

bunuda anlamak imkansız.

ikincisi insulin direncine dikkat et. Sadece uyarmak istiyorum.

Spunkie bunu beğendi.
  5. Spunkie

Spunkie Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    karbonhidrat miktarını azalt diyorsun yani yağlanmayı engellemek için... teşekkürler yardımın için

6. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    insulin direnci yağların kullanılmasını engeller . bunun için antreman öncesi ve sabah öğünlerinde ve antreman sonrasında kompleks karbohidrat kullanmak yeterli.

7. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    Değerli üyemiz;
    Konu başlığınız tasınmıstır.
    tasınma sebebi ;

* Günlükler bölümüne açtığınız başlık günlük niteliğinde değil soru niteliğindedir.10.07.2011 tarihinde yapılan duyurudan önce günlükler bölümüne açılan soru başlıkları artık doğru bölüme taşınmaktadır. (ayrıca bkz : Forum Kuralları Madde-25)

Lütfen başlık açarken en doğru bölüme açmaya özen gösteriniz ve 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Sayfayı Paylaş