1200 kcal altı zararlı mı???

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve cagrierdogan tarafından 28 Kasım 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. cagrierdogan

cagrierdogan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    sayın ercangürgöze

bu ayrıntılı cevap için çok teşekkürler
    yazdıklarınızla ilgili bikaç sorum vardı.öncelikle 1200 kcal yi neden alamam?nerdeyse herşeyi gr gr ölçerek tüketiyorum çünkü!

bunun dışında hayır pigme değilim:)boyum 159 yani minyon tipliyim,o yüzden inanın yağlı hissediyorum vücudumu,daha sıkı ve ince olsun istiyorum:(bu yüzden 1 aydır çabalarım hiç sonuç vermedi.istemediğim halde kcal i azaltmak durumunda kalacağım heralde..uff bilmiyorum sağlıksız mı olur öyle?neyapacağımı şaşırmış durumdayım.yani biraz da olsa değişiklik olmalıydı dimi 1 ayda?

2. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Yağlanmanın tek sebebi besin değeri düşük kalori miktarı yüksek yüksek gi Kh içeren sağlıksız besinlerle beslenme alışkanlıklarından kaynaklanmaktadır; (Ör: çikolata, cips, kola, sürekli aşırı yağlı hamur işleri, katmer vb.)
    Bunun yerine düşük gi li Kh lar, proteinler, sağlıklı yağlar, ve mutlaka sebze meyve tüketimi ile sağlıklı bir beslenme beraber yanında kardio antremanları ile beraber desteklediğiniz zaman ne kadar yağlanmanızın azaldığına ve ne kadar kalıcı kiloya sahip olduğunuza siz bile şaşıcaksınız!

İşin özü motoru çalıştırmakta yatıryor! Bunu aynı araba yada mekanik bir eşyanız gibi düşünün! Çalışan demir paslanmaz bir aleti nekadar sıkı kullanırsanız okadar iyi verim alırsınız!
    İşte vücudunuzda böyledir!
    Benim bahsettiğim gibi bir beslenmede günlük belkide 2000-2300 kaloriye kadar çıkarsınız ama sporla da bunun 1000 kalorisini mutlaka yakarsınız...
    Hesapta sürekli fazlanız var kilo almaya meyilli gibi gözüksenizde pratikde işler hiçte öyle değil!
    Vücut motorunu sürekli çalıştırdığınız için yağ miktarınız azalıp kilonuz sabitleniyor! Yani yağdan verip kastan alıyorsunuz. Zaten insan içinde sağlıklı olanı bu...

Birçok başka diyette deniyebilirsiniz kilo vermek için çok çeşitli mevcut... Ama sakın aşırı düşük kalorili sizi sürekli aç tutan diyetlere rağbet etmeyin!
    Özetle 1200 cal kötü bir rakam arttırıp sporla desteklemeniz gerekir ;)

3. cagrierdogan

cagrierdogan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    teşekkürler zeus
    ama zararlı şeyleri uzun zamandır yemiyorum zaten!beslenmemi daha önce yazmıştım,şimdi 1-2 küçük değişiklik yaptım.örneğin sütü,light çikolata ve pudingi çıkardım, peyniri kuruyemişi arttırdım...

yani sizin dediğinize geldim sayılır:)gereksiz şeyleri azaltıp,kaliteli olanları arttırdım ama yine 1200 kcal sınırında...daha fazla kcal alarak amacıma ulaşamam gibi geliyo!çünkü sporu arttıramam yeterince yapıyorum

4. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Bir çok arkadaşın sizin yeterince yönlendirdiğini görüyorum... Birazda günlüklerde vakit geçirmenizi tavsiye edebilirim orada çeşit çeşit diyet deniyen arkadaşlar ve hepside işe yarar diyetlerdir; bu günlüklerinde bel ve kilo olarak ne aşama kaydettiklerini de görebilirsiniz :)

5. iNFaZ100

iNFaZ100 Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Gastronomi ve Mutfak sanatları Öğrencisi
    Yer:
    Çorum/İskilip
    eğer kilo vermeniz(yağ yakımı) durduysa bunun sebebi vücudunun diyete bağışıklık kazanması yani metabolizma hızını yavaşlatarak kendini korumya almış olması olağandır diyetlerde şoklama dönemi vvardır kaloriyi ve herşeyi 1-2 gün arttırırsıınız diyetinizden şeker ve beyaz ekmek makarna beyaz pirinç vb kullanılmamalı bunların yerine yavaş sindirilen lif bakımından zengin karbonhidratlar alınmalıdır protein miktarı bana düşük geldi öğle ve sabaha protein eklemelisiniz yumurta sabah, et öğle kırmızı beyaz farketmez

cagrierdogan bunu beğendi.
  6. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    kalorimetrenizi " 1.200 kcal "olarak hesaplarsanız bunu alamamın çeşitli faktörleri vardır, kişinin anatomik, fizyolojik özellikleri ile ilgili olarak:

-besin absorbsiyonu sırasında kayıplar oluşur...bu kişiden kişiye değişir...

-bağırsak parazitleri, bağırsak çeperleri, hazım sırasındaki konsantrasyon , salgıların -enzimlerin-co-enzimlerin çalışma seviyesi , kısaca matabolik seyir ,çiğneme ve aşırı lifli ,kabuklu besin (yüzey temas büyüklüğü ), vb nedenlerden dolayı "kalorimetre de " kayıplar oluşur...

-hele bir de yenilen gıdanın absorbisyonu için vücudun harcadığı enerjinin seviyesi de eklenince...

cagrierdogan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş