120 Kilodan Hedef 80'e - Yeni Üye

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve dennishan tarafından 27 Mart 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. dennishan

dennishan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba Arkadaşlar Aranıza Yeni Katıldım

Şuan 120 kiloyum ve hedefim 80 kiloya Düşmek yani vermem gereken 40 kilo var.

Boyum: 1.76 m
    Yağ Oranı: 39.1
    Vücut Kitle İndeksi (BMI): 38.7 kg / metrekare
    Bazal Metobolizma: 2,887.68 kcal/gün

Geçmişte KickBoks ve Basketbol Geçmişim Olmasına Rağmen Arkadaşlarla ara sıra yaptıgımız halı saha maçları ve basketbol maçları ve üniversitenin Bisiklet Kulübün ile yaptıgımız bisiklet turları ( 1yıldır yapmıyoruz) dışında yaklaşık 7-8 yıldır düzenli yaptıgım bir spor aktivitem yok. kilom haziran 2012'ye kadar 82 ile 96 arası gidip geliyordu lakin haziran ayında okulların tatil olması sebebiyle evden eve nakliyat firmasında işe başladım ve günde 2-3 ev taşırken oruç tuttum. sanırım bu ters etki yaptı ve su içemez hale geldim eylül 2012'den şubat 2013'e kadar toplamda 10 litre su içmedim. sıvı ihtiyacını çok sevdiğim kola, gazoz, meyve suyu, icetea, bol şekerli çay, nescaffee gibi içeceklerle giderdim kolayı çok sevdigim için günde en az 2,5 litre tüketir hale geldim ve aşırı şekilde abur cubur, çikolata gofret tüketmeye başladım 5 -6 ayda kilom 122'ye Çıktı.

Ve işin kötüsü 120 kg olana Kadar Tehlikenin farkında Değildim.

Şuan 2. Sınıf Obezim.

Şuan Hedefim Doğrultusunda Yaptıklarım

- Spor ( 3 Gündür Spor Yapıyorum ve 2 kg vererek 122'den 120'ye düştüm.)

- Moral Kazanayım ve Kendime hedef Koyayım diye Yağ Oranını da Ölçen Baskül Satın Aldım.

- 4 Kg'lık 2 adet Dambıl Satın Aldım. 2x4= 8Kg

- Muscletech Hydroxycut Hardcore 40 stix ( iç içe geçmiş 2 Kutudan oluşuyor Dış kutuda advanced Formula yazarken iç kutuda New Powerful Formula yazıyor. Bu Normalmi Bilen Birisi Varsa Cevaplarsa Sevinirim.) spor yapmadan önce 40 dakika önce yarım litre su ile içiyorum.

- Günde en az 4 litreye yakın su içiyorum

- Ve Diyet ( Şimdilik Yediklerimi Azalttım ve günlük 1000 Kaloriyi Geçmemeye Çalışıyorum şeker, kola, hamur işi, tuzu çıkarttım menüden ekmek yerinede çavdar ekmeği kullanıyorum. Cuma Günü diyetisyene Gideceğim Kendime Özel diyet Proğramı Yazdıracağım)

Yaptığım Spor Çalışması

Henüz Herhangi bir Salona Üye Değilim Parkta Belediyenin Kurduğu Spor Aletlerinde Çalısıyorum.

- 1 Kilometre Hafif Tempoda Koşu ( Nefes Olarak Yorulmasam da Kaval Kemiğine Sanırım Aşırı yük Bindiği için Her iki ayağımın Kaval Kemiğinde ağrı oluyor o yüzden yavaş yavaş Koşu Mesafesini Arttıracağım)

- 5 Kilometre Orta Tempoda yürüyüş.

- 30 dakika Bisiklet ( Herhangi Bir direnç Yok - Body Terimini bilmiyorum Ama halk dilinde Boşa Pedal Çeviriyorum)

- 50 defa Aletle Bacakları Yana Açma

- 100 defa Aletle Bacakları ileri Geri Açma

- 25 defa Twister ile Bel Hareketi

- Boş Kaldıkça Dambıl ile http://www.coopersguns.com/videos/exercise-encyclopedia/ Şu sitede Gösterilen Biceps, Trapez ve Gögüs çalışması yapıyorum.

Şimdilik Yazacaklarım Bu Kadar. Acemi Olduğum için Her Türlü Görüş ve Öneriye Açığım.

yanlış yaptığım veya yapmam Gereken Birşey varsa mutlaka Önerinizi bekliyorum.

2. brhmcr

brhmcr Guest

Değerli üyemiz;
    Konu başlığınız kilitlenmiştir.
    Kilitlenme sebebi ;

* Günlükler bölümüne açtığınız başlık günlük niteliğinde değil soru niteliğindedir.10.07.2011 tarihinde yapılan duyuru gereği günlükler bölümüne açılan soru başlıkları artık doğru bölüme taşınmamakta ve içeriğine bakılmaksızın kilitlenmektedir. ()

Lütfen başlık açarken en doğru bölüme açmaya özen gösteriniz ve 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Son düzenleyen: Moderatör: 27 Mart 2013
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş