%12 yağ oranı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve deneme67 tarafından 8 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. deneme67

deneme67 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selam, arkadaşlar yaklaşık 6-7 aydır vücut geliştirme yapıyorum. Spora başladığımda yağ oranım 23 idi şuan ki yağ oranım %12 lerde ancak vücut olarak pek gelişmiş bir vücut yok ortada.

Daha düzgün bir vücut görünümü için yağ oranımı daha da aşağıya mı çekmeliyim?

Not: 80 kilo 1.80 boyundayım.

Şimdiden ilgilenen herkese teşekkür ederim.

2. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    23den 12 ye inmişsin az birşey değil ve 7 ay diyorsun çok kısa sürede süper.Bu oranı %10 aşağısına çekmen görünümü daha fit bir yere getiricektir.Fitness modellara bak , vücut yağ oranı 10-8-6 olan insan aralığına bak o kadara indirmek çok zor olsada yapılamayacak birşey değil , daha defineli bir görünümse hedefin yağ oranını 10danda aşağı çekmek olsun hedefin.

deneme67 bunu beğendi.
  3. deneme67

deneme67 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben cardio'yu yağ oranı yeterli diye biraz azaltmıştım tekrar arttırmalıyım yani değil mi? Çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için.

4. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Yani şahsi görüşüm 12 yağ oranınızı azaltmak istiyorsanız azalttığınız yağ oranını geri eski haline getirmeniz.

5. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
  6. kerem191

kerem191 Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    Ankara
    atletlerin yağ oranı zaten %6-12 arasında genelde. daha azına düşmen için, daha doğrusu %10 ve altına düşmen için çok dikkatli beslenmen lazım. azıcık tuz ve şekere bile dikkat etmen lazım %10 altı yağ oranı için. şekere tuza ona buna dikkat etmesem de ben, %11-12'yi görüyorum hep yağ oranı olarak mesela. tabi düzenli de besleniyorum ama tatlı tuz filan da alıyorum. öyle düşün. yağ oranı belli seviyelerin altında çok çok zordur korumak. mesela, %7-8 filan anormal zordur düşmek ne denirse densin.

Sayfayı Paylaş