12 Haftalık (3 AY) Değişim Programı - Başlangıç

Konusu 'Öncesi-Sonrası (Before-After) Bölümü' forumundadır ve theragnar tarafından 1 Mart 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. theragnar

theragnar Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Arkadaşlar hepinize merhaba. Kısa kesmeye çalışıcam..

Yaşım : 18
    Kilom : 105
    Boyum : 182
    Ölçüler : -

2015 mayısta 1 aylık açlık diyeti ile 105 kg'den 92-93 kg'e düşmüştüm. Ondan sonra tekrar aldım ve şuan kendimi tanıyamayacak derecede şişmanladım. Diyetisyene gitmiştim 2 ay önce ve doktor obezite olabilirsin dikkat et demişti ki büyük ihtimalle oldum..
    Öğlen saat 1-2 de uyanıp, gece 4-5 e kadar uyumayan bi insandım. Ve gece sürekli yemek yemeye, abur cubur yemeye falan başlamıştım tekrar. Ve dün gece aynada kendime bakınca gerçekten tanıyamadım kendimi..
    Benim açlık ile ilgili bir sıkıntım yok, yemeyeceğim dediğimde olay biter. Kendimi tutmasını bilirim fakat sorun şu ki son 3-4 aydır bayağı sıkıntı, stres içindeydim evden çıkmıyor, sürekli bilgisayar başında yabancı dizi izleyip abur cubur yiyordum "ye oğlum başlarım dünyasına" modundaydım yani. Şimdi salona yazıldım ve kendime 3 ay zaman verdim. Umarım bu serüven iyi ve başarılı geçer sonuca sizlerle beraber ulaşırım.

GÜNLÜK YAPILACAKLAR LİSTEM :

08:30 - Bir bardak sütlü kahve.
    08:45 - Bisiklet turu (2-2.30 saat)
    13:00 - 200 gr. tavuk, yağsız ayran, iki dilim tam buğday ekmek.
    14:00 - Spor salonu. (1.30 - 2 saatlik program)
    18:00 - 200 gr. tavuk, yağsız ayran veya yoğurt , 1 tabak bulgur pilavı.
    21:00 - Bir kase yoğurt veya light süt.
    21:30 - 22:30 arası bisiklet turu.
    23:00 - 24:00 - uyku vakti :)[I1]

haftalık çalışma programım aşağıdadır. Onlara da bir göz atarak birkaç bilgilendirici yorumlarda bulunabilirseniz sevinirim.

Evet 01.03.2016'da ki halim.

2. lkrydn

lkrydn Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Kahvaltıyı kahve ile geçiştirmemelisin,
    İki saat bisiklet sürüşünden sonra yorgun olacagin icin ağırlık idmani verimli geçmez kardiyoyu mümkünse idman sonuna almalısın
    Ağırlık idamından sonra 4 saat vücudunu aç birakmamalisin , yemeği idman sonuna almalısın
    Suanki programında evet kilo verirsin fakat yağdan ziyade kas kaybida yasarsin

3. theragnar

theragnar Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    hocam benim oldum olası kahvaltı ile ilgili problemim var, yapamıyorum. bisiklet ve ağırlık konusu ise bisiklet konusunda sağlam olduğum için öyle bi deneyeyim dedim ve bugün iyi gitti bi problem yaşamadım. idmandan sonra yemek olayı ise vücut alışık olduğu için açlığa ondan dolayıda bir problem yaşamadım ama eğer bir sıkıntı olursa dediğiniz gibi idmandan sonraya alabilirim yemeği. valla şu kilodan kurtulayım da kasmış yağmış umurumda olmaz pek, şuan vücut geliştirme modunda değil gözüm, sadece şu iğrenç görünümden kurtulmak istiyorum.. teşekkür ederim bu arada tavsiye için

4. theragnar

theragnar Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    güncel..

5. sansar54

sansar54 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakaya
    hocam sen 1 hafta önce başlamıssın ikiz olmalıyız herhalde sadece biraz yaşca büyüğüm 110 kiloyum 187 boyum var 20 yasındayım bende bugun baslıyorum kendıme 3 ay zaman falan vermıyorum kendime elimden gelenin en iyisini yapacağıma dair söz veriyorum belki 4 ayda istediğime ulasırım belkı 2 :) başarılar dilerim Allah motivasyonunu bol etsin :D

6. theragnar

theragnar Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    eyvallah dostum sağolasın. 1 haftadır iyi gidiyor bir sıkıntı yok, irade inanç azim tam. gelişme oldu biraz gibi gibi yada bana psikolojik olarak öyle geliyor. süre ise kafamda belirlediğim bir şey sadece yoksa bu 8 aya da çıkabilir:) sanada başarılar dilerim, umarım sende başarırsın, yeni ve güzel bir hayata başlarsın...:)

7. Utachi09

Utachi09 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Dostum sana tavsiyem bu yolda gitmemen ben o yolda gittim vücumda sinir bozucu sarkmalar meydana geldi.Heleki böyle devam edersen gögüsle göbegindeki sarkmaları düşünemiyorum.Bir uzman diyetisyen veya personal trainerdan yardım almalısın.O diyet bence çok kötü bir diyet aç kalıyorsun az protein alıyorsun haftada 1 kg verirsen daha güzel bir görünüme kavuşabilirsin

8. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Aşırı derecede bozuk bir yeme ve uyku düzenini, 2 öğün diyet yemeği ve günde 5 saat spor gibi imkansız bir karşı-bozuk düzenle düzeltmeye çalışıyorsunuz, bu sistemin çalışması mümkün değil, lütfen kendinize gerçekçi hedefler koyun.

Sent from my iPhone using Tapatalk

M.Ege ve Nanza bunu beğendi.
  9. theragnar

theragnar Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    bence herkes kendi diyetisyeni ve trainer'idir.. ben çok denedim onları ama onlardan bir sonuç çıkmadı. iyi bir araştırma ve düzenli bir programla mükemmel sonuçlar alınacağını denedim, gördüm. kg'mi yanlış yazmışım başlarken ölçümleri almak için tartıya çıktığımda 111'dim 2 ay oldu (toplasan 1,5 aylık uydum) ve şuan 94'üm güzel gidiyor..

10. Utachi09

Utachi09 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Dostum güzel falan gittigi yok ideal kilona ulaştıgında ah utachi09 u dinleseydim dersin ... o deri sarktıgı zaman toplanması çok vahim ve zor ben ondan dert yanıyorum şuan
    Ve ayrıca şuan yağ yaktıgını zannediyosun verdigin kiloların %40 ı kas ve sudur emin olmalısın.Böyle bir süre gidicek ondan sonra kilo veremiyorum diceksin bi bakmışsın metabolizman yavaşlamış.Diyeti bıraktıgın zamandada o suyu geri alacaksın rahat 5-6 kg ben kilo aldım diceksin.Örnek olarakta yazdıgından alıntı "2015 mayısta 1 aylık açlık diyeti ile 105 kg'den 92-93 kg'e düşmüştüm. Ondan sonra tekrar aldım ve şuan kendimi tanıyamayacak derecede şişmanladım.".Neyse işine karışmak gibi olmasın başarılar dilerim umarım sıkıntı yaşamassın.

11. M.Ege

M.Ege Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Antrenmandan sonra karbonhidrat almamalısın. Ekmeğin türü ne olursa olsun ekmeği kes. Öğünler arasında zaman farkı çok fazla, beslenmeni baştan düzenle derim. Ayrıca 2,5 saat bisiklet turu nedir onu anlamadım? Az bi süre değil hatta abartı bi süre 1 saat orta hızda bisiklet sürsen daha mantıklı, geldikten sonra kahvaltını yaparsın ondan sonra ara öğüne de çiğ badem gibi 10-15 tane kuruyemiş tüketsen günlük yağını almış olursun. Beslenme programın gerçekten kötü baştan düzenle. Günde 5 saat antrenmanın sana hiçbir faydası yok.

12. veritass

veritass Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Dostum azmin şahane ama dost acı söyler, bence sende jinekomasti var, sağlık , göbek vs için tabi kilo ver ama göğüsler muhtemelen gitmeyecek. Bence diyetten sonra bir doktora görün.
    saygılarımla.

13. Berkay YAŞACAN

Berkay YAŞACAN Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rize
    Hocam öncelikle şu kahvaltı yapmayı ne yapacaksın ne edeceksin öğreneceksin.
    Toplam günde 3,5 saat bisiklet sürüyorsun 2 saat fitness yapıyorsun ve buna rağmen gördüğüm tek karbonhidrat 2 tane ekmek ve bi bulgur pilavı
    O glikojen depoları neyle dolacak suyla mı?
    Şu programa adam akıllı karbonhidratını yağını ekle 1 ay geç zayıfla sağlıklı zayıfla sağlığından olma dostum.
    Dost acı söyler böyle yaparsan hiç bişey eline geçmez kilo verirsin ama tartıda verirsin vucudun hiç bir şekle benzemez.
    Bende 110 kilodan 75 kiloya düştüm vucudum şuan gayet iyi definasyonumun bitmesine 4 hafta kaldı çoğu six-pack belli.
    Şu tavuk olan öğünlerin yanına 50gr pirinç ekle 2 öğünede yanınada barbunya veya nohut eklersen güzel olur. Ekmeğide at çöpe
    sabahta 50-60 gr yulaf,1 tam 6 beyaz yumurta en azından ye sabahı atlama.Kahvaltıda kuru meyve tüketebilirsin özelikle kuru erik.
    Öğünlerde zeytinyağı içmeye çalış 2 ve 3. öğünlerde 1 tatlı kaşığı fıstık ezmeside olur.
    İYİ ÇALIŞMALAR

Sayfayı Paylaş