12 Aylık Hedef için günlük (Supplement-Antreman-Beslenme)

Konusu 'Supplement Günlüğü' forumundadır ve berbes tarafından 30 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 29 üye.
  1. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Katılıyorum..Suyun kılo uzerınde etkısıne cok sahıt oldugumdan bende bu sekılde dusunuyorum..Mesela ben antrenmandan sonra 1-1.5 kılo verdıgımı bılıyorum..Ki antrenman sırasında 1 lıtre su tuketmeme ragmen..Su kaybetmek veya fazla su ıcmek kılo uzerınde dırek etkı yapar dıye dusunuyorum..Tabı benım gorusum..

2. berbes

berbes Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Evet su almanın kilo üzerinde etkisi mutlaka vardır ama bu etki geçicidir..Mesela ben off günlerimde cumartesi ve pazar cardio yapıcam..Eminim cardio lardan sonra kilomda düşüş yaşanacak..Sonuçta su yani bir şekilde vücuttan atılır..Atma zamanıda definasyon dönemidir..Ancak ben 9 ayda 18 kg almak istediğim için daha şimdiden 2 günde 1.5 kg alınca noluyoruz dedim..Ama sanırım düzene girecektir cardio falanda yapınca..Gündwe 6 litreden az su içmem malesef mümkün değil çünkü sırf supplementleri kullanırken 4 litre tüketmek durumunda kalıyorum..Zaten birçok yerde okuduğum kadarıylada bu supplementleri kullanırken 1-2 galon (3.5-7 ) litre arası su tüketmek gerekiyormuş..Supplementlerin üzerinde yazanda bu..

Birde benim korktuğum konu şu..Aldığım 400 gr civarında karbonhidratı yakabiliyormuyum..Eğer yakamıyorsam vay halime direk yağlanırım..Fazla kilo alınca bundan dolayı endişe duydum..Yoksa su sorun değil..Definasyon döneminde diuretic bir supplement alırım atarım suyu cardio falanda yaparak..Önemli olan beslenmede bir yanlışlık olmasın..Gerçi şeker yağ ve tuz yok denecek kadar az ama karbonhidratı biraz fazla tuttum..Umarım yakabiliyorumdur

Son düzenleme: 3 Haziran 2009
  3. zuzu

zuzu Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    0
    berbes kilo alımının nedeni su tutmanın yanı sıra vücuduna belki uzun bir süreden sonra karbonhidrat yüklemesi yaptığın için olabilir. Glikojen depoların dolmuştur hatta ölçü bile almış olabilirsin bu sebeple. Mesela profesyonel yarışmacıların tartıdan sonra karbonhidrat yüklemesi yapması gibi.

Sedif, Rpac, bonatschi ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  4. berbes

berbes Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    evet benimde aklıma bu geldi..Aylar süren diyetten sonra ki bu diyet neredeyse 0 karbonhidrata yakın bir diyetti SONRA BİRDEN 400 GR karbo alınca günde bu nedenle kiloda bir artış olabilir..benim merak ettiğim bunun hergün bu şekilde artacağımı yoksa birkaç gün içinde düzene girebileceğimi..düşünsenize ben hergün 300-500 gr alsam ayda 10-12 kg alırım..

5. zuzu

zuzu Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    0
    Bana kalırsa 75 kilo birinin 3400 kalori ( 250 g protein + 400 g karbonhidrat çok iyi rakamlar ancak ne kadarı vücut tarafından kullanılıcak ve yağa dönüşmeyecek takip edilmeli ) alması fazla bir miktar olsada düzene girecektir. Ancak yinede kendini kontrol etmende fayda var 2-3 hafta süre zarfında. Eğer hedefin dışında bir kilo alımı varsa ( yağ olarak ) kalori alımını azaltmanı tavsiye ederim.

berbes bunu beğendi.
  6. berbes

berbes Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Evet benimde niyetim bu..2 hafta bu şekilde gittikten sonra eğer kilo artışını durduramıyorsam karbonhidrat miktarlarını azaltıcam..Hedefim maksimum günlük 70 gr civarı kilo almak..buda ayda 2 kg yapar..ha bu bazen 150 gr olur günlük bazen hiç olmaz dengeler..Ama takip etmekte kesinlikle fayda var..
    Ancak sizinde bildiğiniz gibi yağ oranı ölçmek malesef çok zor..Yani tartıların veya koşu bantlarının ölçtüğünden hiçbir fayda yok..Yani aldığım kilonun ne kadarı su ne kadarı yağ bilmek imkansız gibi birşey..Bu yüzden bir dahaki supplement siparişimde body fat clippers getirtmeyi düşünüyorum..Nispeten o çok daha mantıklı ölçüyormuş yağ oranını

7. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Berbes bu aldığın kilonun en büyük nedeni vücudun su tutması.

Su tutmanın bu denli yüksek olmasının nedeni ise Glycergrow.

Glycerol monosetarate içerikli bu ürün zaten bunun için yapılmış.

Güzel de bir pump verdiğini söylüyor kullananlar.

SizeOn'un içinde de bu madde var. SizeOn'un etkili olmasının nedenlerinden biri de bu.

İnanılmaz bir cell volumizer Glycergrow. Yanlız FDA glycerol monosetarate kullanımını uygun bulmuyor. O da ayrı bir konu.

Bir müddet daha su tutmaya devam eder vücudun; fakat sonra durur.

bonatschi ve berbes bunu beğendi.
  8. berbes

berbes Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    M-Stak,Green Magniute ve Gyclergrow...3 adet vücutta su tutmaya meyilli ürün..O zaman doğal bu kadar kilo almam..Umarım dediğin gibi olurda bir süre sonra durur..

9. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Ayrıca kas ağrısı çekmemenin nedeni de bu ürünler.

İyi bir hidrasyon sağlarsan ve creatin tarzı laktik asit ile savaşan ürünler kullanıyorsan ne kadar çalışırsan çalış kas ağrısı olmaz.

Çalışmanın hakkını verememişsin diyen arkadaşlara katılmıyorum.

Herşeye rağmen kas ağrısı yaşayacağın tek zaman 1 haftadan fazla süren antrenman araları veya hafif bir antrenmandan çok ağır bir antrenmana geçtiğin zamanlardır.

berbes bunu beğendi.
  10. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Beslenme programınıza göre sabah kahvaltıda 60 grama yakın protein alıyorsunuz.
    Katabolizmadan çıktığınız öğün olan kahvaltıda vücut proteinlere açtır.
    O nedenle 60 gram olmasa da 45-50 gram protein almanızda sakınca yok.
    Bunun içinde 100 gram light kaşarı 50 grama çekebilirsiniz.
    Protein tozunu yarım ölçek yapmak yerine casein türevli proteini yarıya çekmek daha mantıklı, zira kalkar kalkmaz vücuda ne kadar çabuk protein girerse yıkım o denli çabuk son bulur.

Kuru üzüm ve kuru kayısıyı ara öğünde değil, sabah kalkar kalkmaz tükebilirsiniz.
    Veya bunlar yerine kalkar kalkmaz kepekli ekmeğinizi balla ya da reçelle tüketmeniz uygun olacaktır.
    Uyanır uyanmaz ilk işiniz basit şeker alımıyla whey alımını gerçekleştirmektir.
    Bu sayede katabolik mekanizmayı bir an önce sonlandırırsınız.

Yağlanma probleminden şikayetiniz varsa 22.00'de aldığınız light kaşar ve 1 dilim ekmek yerine, sadece lor peyniri tüketebilirsiniz.
    Ben şahsen lor peynirini az biraz sütle karıştırıp bulamaç yapıp tüketirdim.
    Çok da lezzetli olurdu.

Bunun dışında programınız son derece bilinçli ve başarılı oluşturulmuş.
    Kişisel görüşüme göre protein tozu dışındaki besin desteklerini kullanmasanız bile (vitamin ve mineraller dışında) kaliteli antrenmanlarla birlikte çok ciddi gelişim yaşayabilirsiniz.

Burada sporun 3 temelinden 2sini çok başarılı olarak gerçekleştirdiğinizi varsayıyorum.
    Bundan sonra belirleyici olacak olan 3. temel nokta olan dinlenme olacaktır.
    Bu kadar yoğun bir tempoyu çok iyi dinlenmeyle desteklemelisiniz.
    7'de uyandığınızı varsayarsak en geç 11'de yatmanızı ve gece uykunuzu ek besin alımı veya tuvalet ihtiyacıyla bölmemenizi öneririm.

Bunun için de geceye doğru sıvı alımınızı bir miktar azaltmanız yeterli olabilir.

Achilles1980, küçük kemik ve berbes bunu beğendi.
  11. berbes

berbes Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    İlginiz ve bu bilgiler için teşekkür butonu dışındada ayrıca teşekkür etmek isterim..Umarım forum kurallarına aykırı değildir..Çok sağolun..Tavsiyelerinize uyacağım..

12. berbes

berbes Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Bu kas ağrısı sorusunun cevabıda benim aklımı karıştıran konulardan biriydi..Aydınlattığın için teşekkür ederim..

13. berbes

berbes Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Yanlız active xtreme - gyclergrow veya white flood hangisi yapıyor bilmiyorum ama idmanda acaip bir enerji ve güç artışı sağlıyor..İdmanın hiç bitmeisni istemiyorum..hava çok sıcak ve salonda klima falan olmamasına rağmen bıkmadan usanmadan ağırlık kaldırma isteğim oluyor...dün sadece denemek amaçlı 60 kg bench press e girdim 3 tekrar yaptım..benki 30*35 den fazla hayatta yapamazdım..

14. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Glycergrow'un içnide glycerol monosetarate' tan başka birşey yok.

Testobooster'lar da genelde enerjiye böyle büyük etkilerde bulunmaz.

Bunun nedeni white flood olsa gerek. :)

15. berbes

berbes Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Activate Extreme in 14 günlük kullanımdan sonra çok ciddi bir güç artışı yarattığını birçok yerde okudum..
    Tabi bu kadar çok supplement kullanınca hangisinin ne işe yaradığını kestirmek imkansız oluyor..
    Bundan sonraki kombinemde idman öncesi super pump idman sonrası size on testesteron booster olarak novadex ve nitrik oksid olarakta plasma jet kullanıcam...İntra workout olarak herhangi bir ürün kullanmicam..Sadece 3 ölçek xtend in 1 ölçeğini idman öncesi 1 ölçeğini idmanda 1 ölçeğinide idman sonrası alıcam..
    Yanlız anlamadığım bir durum var..Xtend amino aicd yerine geçmiyor sanırım..Şu anda amino acid açığını purple wraath la karşılıyorum.Purple wraath ı kestikten sonra amino acid tabletleri ( amino 2222 veya 3001 ) almama gerek olacakmı..

16. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    O kadar detaya inemene gerek yok berbes. Antrenman öncesi sağlam bir öğün, hafif caseinli; antrenmandan sonraki öğünü de geciktirmeden yersen yetecektir.

berbes bunu beğendi.
  17. berbes

berbes Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    3.gün

• 3.GÜN ( 03.06.2009 )
    • Kilo : 77.6
    • Bel : 90

Kilo artışını durduramıyorum..3.gün ve 2.5 kg aldım..Bu su vücudun neresinde depolanıyor anlamadım..Bel ölçüm hala aynı..
    Aslında yorum yapacak birşey yok..Moralim iyice bozuluyor..Başıma daha önce böyle bir kilo artışı gelmemişti..Eskiden hergün kebablar börekler çikolatalar yerdim ama 1 ayda anca alırıdm bu kadar kiloyu..
    Bu haftayı beklicem..Olmadı cardio u haftada 3-4 güne çıkarıcam..

18. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Berbes boş yere canını sıkıyorsun.

Aldığın kilonun neredeyse tamamı su.

Bel ölçünün değişmemesi normal, çünkü su kaslarında toplanıyor.

Bel hariç diğer bölgelerden ölçü aldın mı?

19. berbes

berbes Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Valla göğüs 2 cm kollar 0.5 cm bacak 1 cm genişlemiş..Kendimi 3 günde garip hissetmeye başladım..Hani adama bir ilaç veriyorlarda adam birden hulk a dönüşüyor ya..3 günde 2 cm göğüs mü genişler ya :) Ama sanırım bunlar geçici 2 gün cardio dan sonra birşey kalmaz diye düşünüyorum

20. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    sleepy'nin belirttiği gibi kardioyu artırmanı gereksiz görüyorum.
    Kütle artışının temel nedeni yağlanma değil, vücudunun su tutması ve belli oranda ölçü kazanman.

Kardioyu gereğinden fazla artırman kas gelişimi verimini son derece düşürebilir.
    Vücut yağını periyodik olarak ölçme imkanın varsa, bu kilo artışının yağlanmadan kaynaklanmadığını da kanıtlayabilirsin.
    Bence biraz sabırlı ol ve temponu bozmadan devam et.

berbes bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş