119 kilodan 67 kiloya beslenme hikayesi

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve umutn tarafından 15 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 39 üye.
  1. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    dostum bende 160 dan 100 e dustum artık kurtulmak istiyom bu kilo derdinen tebrikler :=)

umutn bunu beğendi.
  2. umutn

umutn Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    İnşaat Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    02.06.2010 tarihli bilgiler

Kilo : 68.7 kg
    Boy : 181 cm

Evet arkadaşlar aradan yaklaşık olarak 1 ay geçmişti kilo olarak tartılmayalı , bel ölçüm değişmedi hatta pantalonda daralma devam ediyor çok şükür , ancak omuz bacak kol vb. yerlerde kaslanmalar başladı yaklaşık olarak 1 ayda 2.3 kg aldım isteyerek , bu zaman diliminde beslenme ve antreman programımda değişiklere gittim ... Bacak çalışmasına çok önem verdim ve açıkçası bacak bizi yanıltmadı bacakla beraber kaslanma çok daha hızlı olmaya başladı ne yedin içtin derseniz , ne yemedim ki diyeyim sizlere ...

Sabah Kahvaltısı

100 gr yulaf ezmesi
    1/2 lt yağsız süt
    3-5 badem
    yarım avuç yaban mersini
    1-2 kayısı yada incir kurusu
    100 gr lor ve 1 tam yumurtadan omlet

Ara Öğün

100 gr lor yada ton balığı yada tavuk haşlama
    1 adet meyve
    salatalık domates

Öğle Yemeği

2 tabak makarna bulgur pilav vb.
    1 tabak tavuk haşlama
    1 tabak sebze yemeği z.yağlı ( az yağlı )

Ara Öğün

1 porsiyon meyve
    100 gr kadar lor veya ton balığı veya tavuk haşlama

Akşam Yemeği

1 avuç kadar fındık veya ceviz
    1 tabak kompleks karbonhidrat
    1 tabak tavuk haşlama
    1 tabak sebze yemeği
    Sınırsı salata

Ara Öğün

1 adet meyva
    50 gr kadar lor peyniri

Antremanlara gelince tekrardan yüzmeye başladım ve ağırlık çalıştığım günler 3 , ağırlık çalışmadığım günler ise 4.5-5 km yüzmeye başladım , ağırlık ve yüzme saatleri genelde başka saatlerde oluyor , yüzme antremanı akşama kalınca karbonhidrat alımını arttırıyorum aynı şekilde ağırlık içinde karbo alımını arttırıyorum , önümüz yaz olduğu için 75 kiloya kadar çıkmayı hedefliyorum bu kilo evdeki tartıda çıktığım kilo baştan beri burda tartıldığım için düzeni bozmak istemedim , sabah aç karnına ve çıplak haldeki kilom hep baştan beri yazdığım , ortalam kantarlarda buna +2 kilo eklemek gerekir , şuan hedefim yaz sonuna kadar evdeki tartıda kas kütlemi arttırarak 73 kiloya kadar çıkmak sanırım bu tempoda spor ile başaracam gibi duruyor , herkese selamlar bu arada şuanki halim profildeki resmim , sanırım gelişim ordada göze çarpıyordur çok olmasada bana göre fena sayılmaz yorumlarınza açığım tabikide , saygılar ...

rodenward bunu beğendi.
  3. Caribbean T

Caribbean T Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci & Sporcu
    Yer:
    İstanbul
    Yediğiniz yiyecekler bol proteinli ve sağlıklı besinler.Bunlarla hem kaslanıp hemde sağlıklı olarak kilo alırsınız.Bu arada benim spor'un 1 ayı doldu 1.5 bucuk ay once 91 kiloydum şimdi 84 kiloyum.

umutn bunu beğendi.
  4. umutn

umutn Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    İnşaat Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    6 haftada 7 kilo çok güzel bir değer hemen hemen 1.2 kg'a denk gelir buda ideal kilo verme aralığına çok yakın bel ölçülerinize bakarsanız aslında yağdan gidip gitmediğini çok daha rahat anlarsınız iyi çalışmalar sizlerede ...

5. skull

skull Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    38
    Yazıyı başından itibaren okudum.Öncelikle azminizden dolayı tebrik ederim.Sonra da ortaya çokan sonuçtan dolayı.Gerçektende ufak yaşta spor ile uğraşmanız+genetiğiniz+yaşınız gereği bu olayı sarkma ve çatlak almadan atlatmış olmanız çok güzel.

Ama daha da güzeli uygun kiloya inmenize rağmen kendinizi kaybetmemiş ve düzenli hayata devam etmişsiniz.Önemli olan kafayı değiştirmektir.Siz bunu başarmışsınız.

Genç yaşlarda vucuda doğru komutları verir,onu doğru kullandığınız zaman bizim gibi 30 undan sonra kilolarla uğraşmamış olursunuz.Gerçektende yaş ilerledikçe vermesi daha da zor.Okuldayken kiloları verir-alırdım anlamazdım bile çoğu zaman.

Benim gibi kilo vermeye uğraşanlar için de motive edici bir yazı olmuş.

Size düzene girmiş yeni hayatınızda başarılar dilerim.

umutn bunu beğendi.
  6. Caribbean T

Caribbean T Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci & Sporcu
    Yer:
    İstanbul
    Umut abi spor'a ilk başladığında yaptığınoz diyet'te neden hiç meyva yoktu ? Birde iki ay arasında 119 kilodan 90 kiloya cok hızlı kilo vermişsin.Acaba bende böyle bir diet yapsam sizin kadar hızlı kilo verebilir miyim ? Benim 2 ay olucak en fazla 80 79 olucam gibi.Yalnız ben ara öğünlerde baya meyva tüketiyorum.(Karpuz,Elma,Erik,Kiraz,Kayısı,Şeftali gibi) :)

25 dakika bisiklet 30-40 arası hız toplam 300-320 kalori 14 km 15 km
    25 dakika koşu bantı 6.5 7.0 civarı (Koşu bantı ne kadar kalori yaktığını göstermiyor :) )
    5 Dakika twist 4 set yaklaşık 20 30 mekik
    1 2 göbek hareketi yapıyorum.
    Başka bir mekik 4x15
    Telden enseye çekiş 3x10 30 kg
    6 8 kiloluk dambıllarla 5 farklı hareket yapıyorum.Yaptığım hareketlerin isimlerini bilmiyorum.İki çeşit bacak çalışıyorum.Daha sonra hafta sonları basketbol oynuyorum.Günlük yediklerim.

Sabah saat 10 gibi

2-3 yumurta beyazı
    Bir Kibrit kutusu büyüklüğünde beyaz peynir az yağlı
    2-3 zeytin
    bir bardak light veya az yağlı süt
    1 domates salata
    1 dilim kepek ekmeği
    Ara öğün

1 2 adet meyva
    1-2 tane ceviz

Öğlen yemeği

1 Tabak hazır çorba
    Bir tabak az yağlı sebze yemeği
    marul
    1 dilim kepek ekmeği

ara öğün

1 2 meyva

Akşam yemeğini biraz geciktiriyorum cünkü spora saat 4 5 gibi gidiyorum yaklaşık 2 saat sürüyor.Saat 8 bucuk 9 gibi geliyorum eve

2 3 parça tavuk,et
    2 3 kaşık makarna veya pilav

1 domates salata
    marul
    bir bardak süt
    1 dilim kepek ekmeği

Ara öğün 10 11

1 2 porsiyon meyva

Yediklerimde bunlar yaklaşık 2 aydır genellikle bunları yiyorum.Ayda bir bazen 1 dondurma oda bazen.

Son düzenleme: 17 Haziran 2010
  7. umutn

umutn Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    İnşaat Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    Sana benim yaptığım gibi bir diyeti önermem , bu diyeti her bünye kaldıramıyabilir heleki spor yaparak kaldırması çok zor olur , zamanla bıkkınlık gelebilir buda spordan soğumanıza sebeb olur , benim tek avantajım 5-15 yaşları arasında ciddi anlamda spor yapmış olmamdı , onun çok faydasını gördüm , meyvelerin zararı yoktur bilhassa düşük gi'li meyveler elma armut portakal kayısı şeftali vb. meyveler tüketilebilir ama sonuçta içerdiği mineral ve vitaminlerin yanında meyve şekeri yani basit şekerde içeriyordu ve belli bir dönem basit şekeri vücuduma sokmadım daha sonra kşloyu sabitleme döneminde kullandım , senin yaşın henüz daha çok genç ve büyümeni engelleyecek olan diyetlerden kaçınmanı öneririrm , kilo verme işinin biraz daha zamana yayarsan çok daha başarılı ve sağlıklı olursun , ondan benim yaptığımı yapmanı önermem .

Caribbean T bunu beğendi.
  8. secard

secard Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    İlk Önce Böyle Bir Sitede Emeği Geçen Ve İnsanları Bilgilendiren İnsanlara Teşekkürle

merhabalar ben yeni bir üyeyim kilo problemlerim mevcut kendimi bildim bileli kilolu bir insanım şuanda 21 yaşındayım 1.87 boy 121 kiloyum.Ve 2 gündür diyet kararı aldım fakat kafamca bir program uyguluyorum hiç ekmek yemiyorum şeker abuc cubur yemiyorum. bu güne kadar diyet gibi düşüncem olmamıştı fakat artık kilolarımın vucuduma fazla geldiğini hissettim zorlanıyorum ve ben sabah 8 akşam 9 çalışan bir insanım ben neler yapmalıyım? akşam 9 dan sonra spor salonuna gıtmeyı dusunuyorum orada saat 10 da kapanıyormus 30-45 dakika yeterlı gelırmı ? caldiyo olaylarını felan hiç bilmiyorum yardımlarınızı görüşlerinizi bekliyorum şimdiden çok teşekkürler

9. skull

skull Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    38

Forumda araştırma yapmaya bile üşeniyorsun kardeşim ya :) Kilonun en büyük sebebi üşengeçliktir :)

umutn bunu beğendi.
  10. secard

secard Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13

Kardeşim Forumda Araştırma Yaptım 1 Saat Kadar Fakat AÇılan Konu Benim Durumumda Olan Bir İnsanın Başardığı Bir Olay Olunca Bu Konunun Altına Yorum Yapma Gereği Duydum...:p

umutn bunu beğendi.
  11. umutn

umutn Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    İnşaat Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    Hocam başlığı baştan sona okursanız aslında bunların hemen hemen hepsine cevap verdim iletilerimi bir daha gözden geçirin derim , buarada unutmadan söylüyeyim spora başlamanız bile kilo vermek için ilk adımı atmanız demektir , ama bence siz kilo vermekten çok sağlıklı yaşam için spor yapın .

12. Caribbean T

Caribbean T Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci & Sporcu
    Yer:
    İstanbul

Diet yapma ile ilgili bir bilginiz yoksa,iyi bir spor salonuna başlayın.Oradaki hocalar sizin vucudunuza göre bir diet listesi verir zaten.

umutn bunu beğendi.
  13. residente_calle

residente_calle Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Bu hikayeyi yeni görüyorum.
    Özellikle fotograflar her şeyi anlatıyo.
    Gönülden tebrik ederim.
    Darısı benim 4-5 kilo yağ yakımıma :)

umutn bunu beğendi.
  14. secard

secard Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Teşekkürler İlgin İçin Kardeşim Fakat Dediğim Gibi Çalışan Bir İnsanım 1 Tane Spor Klüb Altarnatifim Var 9 Da İşten Çıkıyorum Ve Spor Salonu 10 da Kapanıyor. Ekmek Yağ Tuz Şekerli şeylerden kaçıyorum 2 gündür başladım
    inşallah faydalı olur bunlar

15. umutn

umutn Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    İnşaat Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    Mutlaka faydası olur , ama size önerim sürdüremiceğiniz bir diyete vücudunuzu alıştırmamanız , spor bir yaşam biçimi haline getirmeniz ve ona göre beslenmeye çalışmanız , umarım bu engebeli yolda güçlüklerler başa çıkıp başarıya ulaşırsınız...

16. barisb

barisb Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    abi siz şaka mısınız ya :)

tebrikler :)

bende 9 nisanda 95 kiloydum şimdi 84 :D şöyle bi 70 olsamda rahatlasam :D

Size bişey sorcaktım,zayıflarken göğüs yağlarınızı nasıl yaktınız,ameliyat mı oldunuz,bu dertten müzdarip bi çok arkadaş var :(

umutn bunu beğendi.
  17. umutn

umutn Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    İnşaat Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    Yok hocam ne ameliyatı allah korusun , tamamen spor beslenme , spor olarak fitness yüzme koşu bisiklet , yemek olarakta sıfır un tuz hamur işi ...

18. Caribbean T

Caribbean T Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci & Sporcu
    Yer:
    İstanbul
    Şöylede yapabilirsiniz.Örneğin saat 9'da cıkıyorsunuz 10'da kapanıyor spor salonu.1 saat içinde cardio yaparsınız koşu bantı bisiklet gibi.Hafta sonu işe gitmiyorsanız da kas çalışırsınız.Haftada maximum 4 minimum 3 gün yeterlidir.Birazda yemeği keserseniz yavaş yavaş kilo verirsiniz :)

19. secard

secard Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13

İlginize Teşşekkürler İlk Öncelikle Direk Unlu Mamül Ve Ekmeği Kestim 2 Gün Oldu 2 Gün Rejime Başladığımda 121.9 dum 2 gun sonra yanı bugun sabah tartıldıgımda 119.5 çıktı açlık tokluk olayındanda olabılır.. ilk hedefim zayıflamak inşallah başaracagımda.işte tek sorunumuz alacagım proteın felan bılmıyorum yemekler şirketten çıktığı için onu kendımde ayarlayamıyorum

20. barisb

barisb Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    yüzme güzel spor ama zor ya:D ben hiç sevmiyorum:D en rahatı koşu:D

Ben bazen arada kaçamaklar yapıyorum bunların zararı olur mu,74 gündür kola içmiyorum yarın içmek istiyorum, bana tekrar verdiğim kiloları aldırır mı ? biliyorum saçma bi soru ama psikolojim bozuldu vallaa32

umutn bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş