118 kgden 87 kgye inen adam ve sorusu...

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve opeh tarafından 4 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. opeh

opeh Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    fatih
    Yer:
    manisa merkez
    evet o benim , sorumda şu;
    arkadaşlar ben ameliyat sondrası 10 yaşımdan sondra sürekli kilo almaya başladım ,mahallenin en iyi futbol oynayan çocuğu iken giderek hantallaşmaya başladım , neyse günlerden bi gün 3 aydır bodye giden bi arkadaşım önermesi ile başladım bu body serüvenine , 19 nisan 2010'dan beri yapıyorum 2 yıl kadarda hiç bırakmaya niyetim yok ,
    kilolarımı,ağırlık çalışarak, günlük 30dk koşarak,1000 mekik, 10 dk twist ve nitrofull l carnitine 1000 mg kullanarak verdim .

(buraya dikkat) Aynaya baktığımda veya eski kıyafetlerimi gördükçe tamam zayıfladığımı görüyorum ama hala göbek var+ hala göğüslerde sarkma var+kollarda bile yağ var , bu nasıl bi kilo verme biçimidir bilemiyorum , herneysede çok cins bişekilde kilo vermişim
    ekstradan derim acayip derecede kalın ,
    şimdi gelelim soruma ; ben bu deriyi nasıl inceltebilirim ve 87 kiloyu nasıl 75 kg ye indirebiliriz ,
    (87 kg olduktan sondra kilo verme oranım düştü , sonbahar ayınada girdik sayılır belki de ondandır ama nasıl başladıysam yavaş yavaş arttırarak ilerliyorum, kaslarımda çıktı ama dediğim gibi bacakta göbekte kollarda falan hala yağ var)

yardım edecek olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler
    ve ayrıca; [email protected] msn mi ekleyecek arkadaşlar olursa çok sevinirim her türlü tavsiyeye ihtiyacım var ,

2. mst.yldrm

mst.yldrm Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bence vucudundakı yag oranı fazla tabıkı burda cok daha ıyı bılen abılerımız ve hocalarımız var ama kıloyu kaslarından vermıs olabılırsın.. bence sıkı bı dıyet ve tekrar kardıo agırlıklı calıs.. ama daha ıyı bılen hocalarımda yorum yazıcaktır..

3. murderali

murderali Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Birde MSN yerine Burdan konuşsanız Sizle Aynı durumda olanlarda Yararlansa Daha iyi olur ..Bence de Yağ oranı fazladır forumu okudugum kadarı ile yorum yapıyorum..o kadar ii hoca varken bize laf düşmez :)

4. opeh

opeh Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    fatih
    Yer:
    manisa merkez
    mustafa kardeş , benim yağ oranım %45 lerde idi ama şimdi % 15 lere kadar indirdim , üstelik ağırlık çalıştığım için kas yaptım gözle görülür bi şekilde .
    eskiden kas oranım nerdeyse sıfırdı ama şimdi yani pazular falan omuzlar göğüs kasları falan hepsi mevcut , 3 saat antreman yapıyorum haftada 6 kez ağır kilolarla çalışıyorum ve l carnitine kullanıyorum.
    ama sorum şu :% 15 lere indirdiketen sondra kilo verme durdu gibi , derim çok kalın onu inceltmek ve %15 lerdeki yağ oranımı %5 te sabitlemek istiyorum.tabi ki tecrübeli arkadaşalarımın tavsiyeleri ile

mustafa yıldırım'a teşekkürler , tecrübeli ve özellikle kilo verip sağlığına kavuşan arkadaşlar yazarsa çok sevinirim , dediğim gibi tecrübelerinize ihtiyacım var o yüzden kaydoldum buraya , bilginiz varsa esirgemeyin lütfen,

5. krnkmdd

krnkmdd Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    aynı sorun bendede var,116 dan 96 a düştüm Defianasyonda helen yağlıyım ne yapsam dıye dusunuyorum.Vucud tipi osla gerekmi desek buna ne desek çözemedim.

6. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    beni de ekleyin. 16 kilo verdim ama şu kalın ve yağlı deriyi inceltemedim.
    haftada en az 4-5 gün cardio, en az 2 gün de mide+göğüs+kol antremanı yapıyorum, opeh aradaşın kullandığı gibi her antreman öncesi 1000mg l-carnitine kullanıyorum, hatta sabah akşam sirkeli su içiyorum, göbeği büyük ölçüde erittim ama hala bır kısmı duruyor, kolların ve göğüsün derisi kalın...

nasıl çözeriz bu işi?

7. opeh

opeh Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    fatih
    Yer:
    manisa merkez
    benim gibi biyere kadar ulaşmış , sondrasında ne yapacağını tam bilmeyen arkadaşım çok , bu konuda önemli .
    bilgili bi abimiz gelip bilgilendirse keşke bizi...

8. ugurguven

ugurguven Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Üni-öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Bahçelievler

yağ oranını %5 e çekmek hem zor hemde gereksiz senin için zaten sürekli %5 te kalmakta sıkıntı yaratır.Sonuçta musabık değiliz.Resimlerini koysan daha ayrıntılı ve net yorumlar yapılabilir.Benim tavsiyem yüksek protein içeren bir diyet uygulaman ve boşalan derinin altını doldurman.Bu şekilde daha sıkı ve daha diri bir vücuda sahip olabilirsin.

haftada 6 gün 3 saat antreman vücud için çok sakıncalı bunu düzenlemelisin amacın ne olursa olsun.3 yada 4 gün antreman idealdir.3 saat olayına değinmiyorum bile bu kadar uzun antreman kortizolu beraberinde getirirken testesteron ve gh ye zarar verir bunun sonucuda yıkımdır. 1 saat olabilir. Hocalarımız yada daha ayrıntılı bilen arkadaşlarda yardım edecektir.Kolay gelsin...

Bozo-Baku ve opeh bunu beğendi.
  9. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    ben sanırım l-carnitine + animal max + haftada en az 4 cardio + hafta en az 2 gün karın + haftada en az 2 gün göğüs& kol şeklinde programlayacağım....

yani hem yağ yakma, hem protein, hem de kas gelişimi...

başarılı olursam yazarım.

10. opeh

opeh Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    fatih
    Yer:
    manisa merkez
    antreman sürem bence ideal çünkü 30-40 dk koşubandı+ 45dk de 1000 adet yarım mekik(cranch) +10dk twist, ve ip atlama derken 1.5 saati geçiyo , kalan 1.5 saat tede ağırlık çalışıyorum ,oyalandığım için süre 3 saat e kadar çıkıyo olabilir , ama bu şekilde 5-6 aydır devam ediyorum ve 32kg gitti , hala 10kg kadar fazlam var, ve deriyi inceltmem lazım , bana nasıl bir çalışma önerirsiniz ki deri yi inceltip kalan 10 kg yide vereyim
    tüm bunlar oursa yağ oranım tahminen %5 ve kilom 77 kg ye inecek
    tabi güzelde kas yaptım , ama deri kalınlığından ve 10 kg yağdan dolayı dışarıdan gözükmüyo. tek sıkıntım bu
    , bu arada l carnitinin yanında, cla 1000 mg ye de başladım görüşleriniz nelerdir...

11. doqukaaN

doqukaaN Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Istanbul
    Kuvvet antremanı ile yağ yakımı arasındaki ilişkiyi anlatan bir yazı mevcut forumda.
    masteer yazmıştı sanırım, sabit bir konu, püf noktalarda olması lazım.

Bir bakın derim.

12. opeh

opeh Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    fatih
    Yer:
    manisa merkez
    selam arkadaşlar... yeni sorum şu;
    öncelikle şunu belirteyim; 1 haftadır hava değişikliği yüzünden nezle olmuşum ,dışarı çıkamadım hiç , ve antremanlarada gidemedim, ama yemeklerime çok dikkat ettim bol et , balık yumurta vs. ama bu 1 haftalık süre içinde daha bu gün body'e gittim ve tartıldım 87 kg'den 84 kg ye inmişim 1 hafta içinde, yani tam 3 kg gitmiş, acaba bu kilolar kaslardan vs. mi gitmiştir yoksa yağlardanmı?

Bide diğer önemli sorum şu; bu gün ilkkez body antrenörümüz muzaffer fırtına hocam , bana 1 kutu amino önerdi (boşalan derimin kasla dolması için ve diri bir vicuda sahip olabilmem için galiba , hattaha örnekte verdi; balonu şişirirsen ve havasını bırakırsan balon büzüşür. işte o büzüşen yere aminonunda yardımı ile kas inşa edecez , dedi) , hala 10 kg yağ fazlam var hocam desemde , önerdi. Sizce kullanmalımıyım? , kullansamda WEİDER kullanacağım, ve bu weider marka aminonun internette dolaşırken şu an aklıma gelmeyen bi çeşidini okudum rastgele.Özelliği şu;yağsız kas kütlesini arttırır (hattaha garantisini bile veriyolar) ve hücrelerdeki YAĞLARI yok eder vs. bu özelliklerdeki weider marka aminonun çeşitinin ismini bilen arkadaşım beni bu konuda bilgilendirirse çok sevinirim, herkeze şimdiden çok teşekkürler.

Son düzenleme: 9 Ekim 2010
  13. opeh

opeh Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    fatih
    Yer:
    manisa merkez
    Hangi çeşit Weider kullanmam konusunda önerisi olan yokmu?

14. corpuss

corpuss Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    selamlar bende 46 kg verdim. aynı sorunlar bendede var ama cardio antrenman ve SABIRLA yenmeye başladım gibi yağ oranım% 9 lara düştü ama %13 %9 arası beni hayli yordu(moralman).

Sayfayı Paylaş