110 kilodan 84 e indim. Lütfen yardımcı olun.

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve celilcan tarafından 10 Ocak 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. celilcan

celilcan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba sevgili arkadaşlar ve hocalarım

Öncelikle kısaca kendimi tanıtayım 30 yaşındayım. Altı ay önce 110 kilo idim diyet ve sporla şu anda 84 kiloya indim.

Yaklaşık bir buçuk aydır nerede ise hiç kilo veremiyorum

BESLENME DÜZENİM :

Sabah : 1 Dilim kepek ekmeği, peynir, tere , roka

Öğlen : Bir porsiyon sebze yemeği ve salata yada buna benzer seyler. Bir dilim ekmek

Akşam . Salata, çorba yada evde pişen yemekten iki yemek kaşığı ve salata

SPORUM :
    Spor öncesi ve sonrası 3 er adet olmak üzere toplam 6 tane Weider Amino asit alıyorum

30 Dakika koşu bandı
    10 dakika bisiklet
    5 dakika merdiven hareketi
    5 dakika twis
    4 çarpı 40 yarım mekik
    3 çarpı 25 yatarak mekik
    3 dakika sopa hareketi
    4 çarpı 12 şınav

Ve arkasından hocamın verdiği squaddan bench prese kadar on hareketten oluşan ikili gruplar halinde 10 çarpı 12 yaptığım hareketler .

Burayı tam anlatamadım sanırım mesela Bench Presi 12 tane yapıyorum Hemen arkasından adını bilmediğim diğer bir hareketi 12 tane yapıyorum böylece iki hareketi 10 çarpı 12 kez yapmış oluyorum ve bu hareketlerden toplamda 10 tane var.

Bu da her sette 10 çarpı 12 = 120 , 120 çarpı 5 = 600 tekrar yapıyor sanırım.

Ama dediğim gibi benim sorunum son zamanlarda nerede ise yada bir iki kilo bile verememek.

Şaşırtma diyeti yaptım. Hafta sonları biraz artırdım yediklerimi falan. Koşu bandında otuz dakika altıbuçuk km hızda yürümek yerine her beş dakikada bir depar atmaya başladım ama yok yinede veremiyorum.

Allah rızası için geriye kalan yedi sekiz kilomu nasıl verebileceğim ve ne kadar sürebileceği hakkında bana bir program yazan veya bilgilerini paylaşan arkadaşlar ve hocalarım çıkarsa çok sevinirim

Teşekkürler (Sorumun içerisindeki bilgiden kaynaklanan eksiklikler için çok özür dilerim )

Son düzenleme: 10 Ocak 2010
  2. Guitar Hero

Guitar Hero Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    6 ayda 24 kg. verebilmen bile mucize sayilir, fitness ile kilo vermenin temelinde hedef her ay 1 kg. vermedir. Cünkü cok cabuk verilen kilolar , cok cabuk geri alinabilir. Bence cok iyi yoldasin umarim istedigin hedefe ulasirsin.

3. celilcan

celilcan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yani bu şekilde devam etmemi mi önerirsiniz Hocam her hagni bir değişiklik yapmayayım mı

4. Guitar Hero

Guitar Hero Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Bence mükemmel bir durumdasin, simdiye kadar zor olani basarmissin. Tecrübeli arkadaslar eminim tavsiyelerde bulunurlar.

5. celilcan

celilcan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Çok teşekkürler Guitar Hero ... samimi cevapların için gerçekten aslında izlediğim yöntem bu kiloya gelene kadar gerçekten çok işe yaradı. ama bundan sonrası için ya işe yaramıyor yada dediğin gibi bundan sonrası zor da olsa bu şeklide devam etcez...

ÖZellikle hocalarım ve benim gibi yüksek kilosundan bu kiloya düşmüş ve sonrasında da ideal kilosuna kavuşmuş ve bu son kiloları verirken benim sıkıntılarımı yaşamış arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim

6. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    celilcan haftada kaç gün bu egzersiz programını yapıyorsun bilemiyorum ama max. 4 gün yapmanı öneririm bunun yanısıra protein "hiç" denecek kadar az alıyorun.Verdiğin kg ların nekadarı yağdır tartışılır bir konu.

Beslenme programını değiştirmeli ve 3 ana, 3 ara öğün eklemelisin.Kahvaltına en azından 3yumurta,ara öğünlerde birer kase ligh yoğurt veya süt,peynir,tavuk eti.. eklemelisin.

Amacın sadece zayıflamaksa düşük ağırlıkla çok tekrarlı setler yapmanı öneririm.Koşu bandında sabit hızda değil [invertal] değişken hızda çalışman daha iyi olacaktır yağ yakımı adına.

7. celilcan

celilcan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Sevgili Yalnız Kovboy

Tavuk eti, balık ve yoğurt alıyroum sadece genel olarak yazmıştım beslenme planını haftada bir kez balık yiyorum. Yoğurt nerede ise brokoli ve karnıbaharla her gün alıyorum

ARa öğün olarak bir mevya yada üc beş fındık da yiyorum. Her gün İki ayrı ara öğün yapıyorum.

Haftada beş gün bazende altı gün bu kastettiğim sporu yapıyorum

Yazımda kastetmiştim şaşırtma adına hem diyette hemde sporda o dediğin değişiklikleride yapıyorum

Yediklerimle alakalı olarak ben eksik yazmışım bu mesajımla tamamladım bu mesajdan sonra vereceğin bilgiler değişecek mi acaba

8. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    Haftada 5-6 gün çalışarak hızlı kg kaybı adına çok yükleniyorsun vücuduna yukarıda da belirttiğim gibi max. 4 gün yap bu egzersiz programını bunun yanırıra haftada bir balık yiyorum demişin bunu haftada bir gün balkık olarak düşünme her gün düzenli olarak tavuk veya kırmız et veya balık veya hindi... eti yemelisin , kahvaltıda yumurtayı eksik etmemelisin.Beslenmen kas kaybına çok açık.

Siteden beslenme ve yağ yakımıyla ilgli konuları okumanı tavsiye ederim çok yararını göreceğine eminim...

9. celilcan

celilcan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Önerilerin için çok teşekkürler kardeşim

Sabahları yumurtayı artıracağım
    Haftalık düzenli olarak protein alımını artırcağım
    Sporu dört günden fazla yapmayacağım Çok teşekkürler

Başka önerileri olan hocalarım varsa cok sevinirim

10. f.w.nietzsche

f.w.nietzsche Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    0
    bu konuda en guzel ornek benım sanırım:D 48 gunde 30 kılo verdım 100 den 70 e dustum boyum 1.83 bu arada neredeyse hıc bısey yemedım ve ınanılmaz kardıyo yaptm sonra gerı de almadım kılo ıdeal kılomu buldum kas dengemı sagladım ama tabıı yaptıgımı desteklemıyorum yanlıs oldugunun farkındayım fakat kafam bıseyı koyunca anında gerceklestırmek gıbı bı dusunce hakım bende
    ve 70 kg a dustukten sonra bencg de 10 kılo ıle calısırdım vucudumda nerdeyse sıfırlamıstım her seyı sonra yenıden sıkı bır beslenme ıle duzene gırdı orası ayrı ama emın ol dogru yoldasınız tebrık edıyorum sızı hıc bozmadan devam edınız bu sekılde..

11. celilcan

celilcan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Çok teşekkürler f.w.nietzsche .. sadece son bir, bir buçuk aydır nerede ise bir kilo falan verebildim bu yüzden motivem biraz bozuldu. Aslında forumu uzun süredir takip ediyordum sadece okuyordum.

Bugün çok moralim bozulunca üye olup siz hocalarıma sormaya karar verdim. Siz şimdi doğru yoldasınız devam edin diyorsunuz... Hadi bakalım inşallah diyorum bende :)

12. f.w.nietzsche

f.w.nietzsche Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    0
    vucut bellı zamanlarda kendını korumaya alır sonucta bızler dogal ortamda her ogun yemek bulamayan bır hayvan turuyuz ve yag depolamamızdan bundan kaynaklanır goruntu hayatta kalmak kadar onemlı degıldır.elbette bunlar cok cok uzun zaman oncelerı ıcın gecerlı ama sonucra bızlerde o turun devamıyız genetıgımız aynı sen sabırla devam et ve beslenme duzenının dıetmıs gıbı dusunme yasam seklını buna alıstır daha saglıklı daha hafıf daha mutlu olacaksın emın ol:)

13. celilcan

celilcan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Allaha şükür artık daha mutluyum daha sakinim her şey tamamda hadi diyorum o kadar yağı temizledik. geriye elimin ucu ile tuttuğum bi yerler kaldı onlar neden ısrar ediyor gitmiyor diye kendimi yiyorum. yoksa su andaki yeme düzenimi yaşam standradı haline getirdim .. ama işte insan sıfırlandığını sıfırlanmasa bile şöyle neredeyse yağsız bir vücudu özlemle bekliyor

14. f.w.nietzsche

f.w.nietzsche Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    0
    kesınlıkle haklısın zaten bende bunu dusunerek olum dıyetı denecek sekılde dıyet yaptım yag oranım yuzde 7 ın altındaydı tabıı kas namına da bır sey yoktu hepsını erıtmıstım sonra sıfırdan tekrar ınsasına gectım sabırla devam et bence en fazla 1 ay sonra yenıden kılo vermeye basladıgını goreceksın vucut dırencın kırılacaktır yenıden kılo vermeler baslayacaktır..

15. celilcan

celilcan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Hay ağzına sağlık ne güzel seyler söyledin :) Ben bu gazla ohooo iki ay daha giderim inşallah :)

Önerilerin için çok teşekkürler f.w gercekte niyi moral verdin diğer arkadaşlarda çok sağolsunlar ama sen benim sorunumu yaşamış biri olarak gerçekten iyi motive ettin beni sağol :)

Ben gaziosmanpaşadayım bu bölgede çok güzel spor salonları olmamakla birlikte gittiğim spor salonu çok kalite salonları aratmayan türden allaha şükür o yönden de şanslıyım..

Ben aynen bu diyet bu sporla devam inşallah

16. f.w.nietzsche

f.w.nietzsche Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    0
    ne demek bende bu yoldan gectım en onemlı sey hırsını kaybetmemek moralını bozmamaktır sen sabırlı oldugun surece bak gor bunun meyvelerını nasıl toplayacaksın aynaya zevk alarak bakar olacaksın..
    iyi aksamlar iyi calısmalar. gelısmelerı burda paylasırsan takıp ederım bende..

17. FameStyLe

FameStyLe Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Benimde vucudum yağlı..
    1 ayda 2 kilo verdim..
    Bu kilo verme veya yağ yakma işini hemen olacakmış gibi beklememek lazım..
    Herşey kafada bitiyor bence.. 6 ayda 24 kilo vermek mükemmel bir olay..
    Ara öğünlerde varsa sorun yok..
    Şu anda vücudunuz size direniyor.. Yılmayın.. Devam edin..
    Değişimi görünce şaşıracaksınız :)

18. celilcan

celilcan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar burada olan şu motiveyi var ya hic bir bilgi karşılayamaz desem abartmış olmam. Yani en önemli şey şurada samimane yazılan o mesajlar ve bunun karşısında duyduğunuz motivasyon

Hepinize çok teşekkür ederim

Gelişmeleri buradan yazmaya devam edeceğim..

Hepinize iyi geceler tatlı rüyalar dilerim.

19. warlords

warlords Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    bende senin gibiyim hemen hemen 6,5 ayda 100 kg dan 78 kg düşmüştüm.şu anda 80 kg mım.ama çok kilo verdiğim için bel yani göbegiöde sarkmalar oldu.Sende böyle bir problem varmı.

20. celilcan

celilcan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bende sarkma yok. Çünkü hem diyet hem spor uyguladığım uyguladığım sporada yukardan bakabilirsin. Hafif selülit benzeri seyler oluşuyor kücüldükce göbeğim ancak devam ettiğim için spora onlarda geçiyor. Bir sarkma durumu yok aksine göğüslerim avuçlarımı rahatlıkla doldururken şu anda göğüs uçlarında biraz yağ kaldı o kadar.

Sayfayı Paylaş