11 Nisan YGS

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve diego7 tarafından 1 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 19 üye.
  1. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Aman naptın redbaron.. :D

Sorularda 40 taneydı, 30 tanedır dıye dıger sayfalara bakmamazlık yapmadın degıl mı?.. :D:D:D

Takılıyorum alınma.. :p

redbaron_ bunu beğendi.
  2. IGO

IGO Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Sağ olun arkadaşlar. Artık kader kısmet.

3. kaka

kaka Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    20 netin nelerden olduğunada bağlı biraz. Bi açıklamada her bölümden 4 er miydi 8 er miydi tam hatırlamıyorum yani böyle bi net yapıldığında 180 olacağını söyleniyordu.180 de sanırım aöf girmek için yeterli olur.

4. IGO

IGO Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Öyle bi mesaj atmışsın ki her cümlende belirsizlik var. :)

5. Mugen

Mugen Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    istanbul
    Türkçe kısmı bana kolay geldi. Sadece sorular uzundu, orda biraz amanı iyi kullanmayı da denemişler. Sosyal bölümde tarih kısmın da bilgi soruları biraz zorladı, coğrafya ve felsefe grubu bana oldukça basit geldi. Mat ve fen bölümüyle alakam olmadığından erken çıkacakken birde biyolojiye bakayım dedim. Biyolojiden de bir yada iki boş dışında diğer soruları işaretledim. Daha sonra TV de mat sorularını görünce kafamı taşlara vurdum ki çok basit sorular varmış. Coğrafya ve felsefe soruları yanmıtlanırken baktım sanırım bir yanlışım var o iki dersten. tarih ve türkçeye bakmadım ama iyi geçti genel olarak. Amacım barajı geçmekti, geçerim sanırım.

6. eyelander

eyelander Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Biraz önce matematik sorularına baktım , acaip gülme tuttu. Herhalde oks ile karıştırdılar sınavı.Keşke sınava girseydimde 15 dk da 40/40 yapsaydım ama benim için o defter 3 yıl önce kapandı. Ayrıca sayısal öğrencilere geçmiş olsun , üniversitedeki matematik dersleri bu soruların en az 20 katı daha zordur.

Neyse moralinizi bozulmasın , çalışmaya devam weightlifter

7. kaka

kaka Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    kusura bakma ifade edemedim idare et artık.Sende bi bak araştır kesin sonuca ulaşırsın.

8. IGO

IGO Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Çevremde ne kadar insan varsa kimse kesin sonucu bilmiyor. Nasıl iş bu anlamış değilim. İnternete bakıyorum '12 net aöf için yeterli' yazıyor. Dershaneye giden arkadaşıma soruyorum, hocasına sorduğunu ve 18-19 net yapılması gerektiğini söylüyor. Az önce başka bi arkadaşa sordum 30 netten bahsetti. Bu kadar zor olmamalı kaç netle barajların geçildiği. Eski sistemde hatırladığım kadarıyla 17 net ile baraj geçiliyordu.

9. diego7

diego7 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    IGO bu sistemde kesin,herkesin tam olarak bildiği hiçbir şey yok

eğer türkçe netlerin fazlaysa geçmişsindir

10. IGO

IGO Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
  11. Venomanic

Venomanic Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar, planladığım netlerin yanına yaklaşamadım. Matta yanlış soruyla amatörce uğraşmaktan sözel bölümler resmen hafızamdan silindiği için onları kontrol edemiyorum. Arada bir iki soruyu hatırlıyorum sadece. Sayısalı kontrol edebildim, mat 1 yanlış fen 3 yanlış.

12. petsy

petsy Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    28
    artık çok yakın bir gelecekte üniversiytelere sınavsız geçiş olucak.hatta seneye bi kaç bölüm için örneklerini göreceğiz.bence cok faydalı bir sistem.geçiş döneminde sıkıntılar olabilir ama cok daha secici bir sistem olacağı kesin.

mesala herkez istediği bölüme sınavsız olarak kaydolucak.ve okulu bitirebilenler mesleğe kabul edilecek .yani mesleğe secicilik lys ile değilde okulun müfredatı ile olucak.yani o müfredatı bitirebilenler liyakat gösterebilenler mesleğe secilecek.bence cok faydalı bir sistem cok daha fazla istidat yakalanabilir bu sistemle.

siz neler düşünüyosunuz bu konuda.

darknesssword bunu beğendi.
  13. darknesssword

darknesssword Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Aydın
    Petsy bana sorarsan cok iyi olur cünkü sinavla bir okula girmek kadar sacma birsey yok.ki sinavla okula ogrenci almayan ulkelerin gelismisligine bak birde türkiyenin..onlar daha gelismis.demek ki turkiye de uygulanan sistemde bir hata var.

bu arada aydin adnan menderes a.l. de okuyorum 11. sinifim,okuldaki 12 lerden duyduguma gore sosyal cok zorlamis.bilgi sorusu cok fazlaymis,birde kimse mantik sorusunu yapamamis nerdeyse..gecmis olsun diyelim artik.onemli olan hazirandaki lys ler.moral bozamadan o sìnava hazirlanmaya bakin:)

14. Venomanic

Venomanic Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Teoride çok doğru ve seçici bir sistem fakat ben ülkemizdeki mevcut üniversite sayısı ve niteliğinin bunu kaldırabileceğini düşünmüyorum. Üniversitelere girişte belli başlı bölümlere ve okullara yığılmalar olacağını ayrıca torpil vs. gibi faktörlerin daha yoğun şekilde yaşacağını düşünüyorum. Türkiye'de bu sistemin yaşama geçirilmesi zor gözüküyor yakın zamanda, gerçi son 10 senede üç kez biçim değiştiren bir seçim mekanızması söz konusuyken eğitim sistemimizde her an her şey beklenir.

15. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    aslinda ogrenci acisindan ko=ulaga hos geliyo teoride guzel ama uygulamada hicde kolay degil. milletvekili yakinlari rektor yakinlarini torpille alirlar . difer avrupa ulkelerinde yapmazlar ama burda hersey mumkun. herseyi bu kadar aleni yapan hukumet kafasina gore ogrenci yerlestirir. bence suan icin sinav en adil yontem.

16. darknesssword

darknesssword Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Aydın
    Sende haklisin sonuÇta burasi Türkiye...

17. Mugen

Mugen Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    istanbul
    35 türkçe neti, 28 sosyal neti, 2 fen neti (bir kaç biyoloji işaterlemiştim). 204 puan gibi birşey alıyorum. Bana yeterde artar.

18. IGO

IGO Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Verdiğin bilgilere göre Ntvmsnbc'nin puan hesaplama sisteminde çıkan bilgilerin :

YGS 1 Puanınız: 225.741
    YGS 2 Puanınız: 225.149
    YGS 3 Puanınız: 345.153
    YGS 4 Puanınız: 339.24
    YGS 5 Puanınız: 313.218
    YGS 6 Puanınız: 271.753

Acaba sen yanlış hesaplamış olmayasın ?

19. Mugen

Mugen Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    istanbul
    IGO; bende fenbilimleri dersanesi diye bir sitede hesaplattım, sırasıyla 204 -206-326-319-287-247 şeklinde göründü puanlar. Senin verdiğin değerler daha yüksek ki benim için daha iyi :)
    Şimdi baktım ama ntvmsnbc deki puan hesaplamayı bulamadım.

20. JuN1oR-BuilD3r

JuN1oR-BuilD3r Üye

Beğenileri:
    287
    Ödül Puanları:
    73
    >>> tahmini Olarak 35 türkçe netim 28 sosyal netim 5 mat 12 de fnden netim var sonuç: İnşallah ASsubaylığa çağırırlar yada harp Okulu 1 . barajını geçmişimdir... :S

YGS 1 Puanınız: 272.519
    YGS 2 Puanınız: 276.987
    YGS 3 Puanınız: 361.096
    YGS 4 Puanınız: 354.79
    YGS 5 Puanınız: 335.115
    YGS 6 Puanınız: 306.37

Sayfayı Paylaş