1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

11. aydan fotoğraflar (yeni)

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve burakrak tarafından 8 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 22 üye.
  1. flamel

flamel Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mühendis
    İşte o da bir sorun oluyor antrenman sonrası kardiyo olursa..Ağırlık antrenmanından sonra protein ihtiyacını yani burada wheyi kastediyoruz hemen alınmalıdır , fakat kas yıkımını sonlandırman gereken süreçte kardiyoya başlayacaksın..

Antrenmandan sonra proteinde alacaksın , enerjini geri kazanmak içinde karbonhidrat alıcaksın , fakat sonra kardiyo olunca ya da sen kardiyodan sonra karbonhidrat alınca ne kadar düzgün bir çalışma ve beslenme şekli olmuş oluyor bu ben çözemedim gerçekten , link falan varsa diğer üyeler koysun bizde bilgilenelim , teşekkürler.

burakrak bunu beğendi.
  2. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Extravazanganin foruma koydugu son makalelere gore 1saatlik normal bir antremandan sonra protein havuzunun tamamen bosalmadigi belirtiliyordu.
    Yani gun boyu yeterli pro alinirsa 1saatlik vg den sonra biraz mola karbonhidrat alimindan sonra cardio yapilmali.
    Bu durumda en son protein oluyor.
    Ama ben yine de vg olan gunlerfe cardio ya karsiyim.

flamel ve burakrak bunu beğendi.
  3. burakrak

burakrak Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Rize
    Haklısın en sağlıklısı aslında antreman sonrası hemen almak ama yağ oranını düşürmek için cardio yapmam şart..
    Benim asıl sorum cardio nun süreci yani en fazla 20 dk lık bir çalışma olacak o sürenin de pek etki edeceğini sanmıyorum yani antremandan sonra 20 dk lık bir gecikmeyle whey alımının pek sakıncası olacağını düşünmüyorum ama mide çalışmasıyla falan biraz daha süre geçiyor tabi

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:08 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:59 ----------

protein alımının antremandan okadar süre sonra alınması pek mantıklı gelmiyor zaten o zaman protein tozunun pek bi anlamı kalmıyor wheyin amacı zaten antreman sonrası mümkün olduğunca hızla kana karışması

4. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Zaten soylemeye calistigim o.
    Antremanin hemen sonunda cok acil pro ya ihtiyac yok.
    Basarilar.

burakrak bunu beğendi.
  5. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Weights Before Cardio

Your body uses a starch called glycogen to supply the energy needs of your muscles through your workout. In order to build muscle and maximize your weight training, your body needs adequate amounts of glycogen. As cardio exercise burns more glycogen and can lead your body to use dietary protein as energy, performing cardio before weights during a workout can limit the impact of your weight session. By performing cardio after weights, your body uses glycogen and protein to maximize muscle-building. This results in your body using other sources of energy, such as fats, to fuel your cardio session.

Kardiyodan önce ağırlık

Vücudunuz antreman sırasında kaslarınıza enerji tedarik etmek için glikojeni kullanır. Kas inşa etmek için ve ağırlık antremanızın verimini arttırmak için vücudunuzun yeterli miktarda glikojene ihtiyacı vardır. Kardiyo egzersizi çok fazla glikojen yakar ve vücudunuzun enerji için proteini kullanmasına sebeb olabilir, kardiyoyu ağırlık egzersizinden önce yapmak ağırlık egzersinizin etkisini sınırlandırabilir. Kardiyodan önce ağırlık egzersizi yaptığınızda vücudunuz glikojen ve proteini maksimum kas inşası için kullanır. Sonuç olarak kardiyo sırasında vücud yağ gibi diğer enerji kaynaklarını kullanacaktır.

(çeviride hatam varsa affola)

Burdan mantık yürütürsek, ağırlık antremanından sonra hemen proteini içersek vücud kardiyo sırasında bu proteini kullanacak enerji için. yani boşa gitmiş olacak. bu yüzden önce tüm egzersizler bitirilmeli ve ardından protein içilmelidir.

Kaynak

burakrak bunu beğendi.
  6. flamel

flamel Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mühendis
    İşin içine yağ oranını azaltma girince ağırlık antrenmanları , günleri , kardiyo , beslenme tüm bu sistemi oluşturan kolların hemen hemen hepsi değişiyor .. Yeni başlayan arkadaşlar bu sistemin planını çok iyi yapmalı ki istedikleri sonuçları daha iyi alsınlar. O yüzden araştırma çok önemli diyebiliriz.

Yulaf süt muz badem saatim gelmiş bu arada :D

burakrak ve mr_dblue bunu beğendi.
  7. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa
    Son düzenleme: 12 Kasım 2012
    mehmetanil, mr_dblue, burakrak ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  8. burakrak

burakrak Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Rize

Teşekkür ederim bilgi için Aranel

9. burakrak

burakrak Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Rize
    thetramp çok yararlı bi bilgiydi teşekkür ederim o zaman benim cardio yu hafta içinde ağırlık antremanları dışında günlerde yapmam gerek ve hangi antreman arası günlerde yapmam gerek ve de haftada kaç gün???

antreman programım sürekli 1 gün ara ile devam ediyor omuz-bacak sırt/kanat-triceps göğüs-biceps şeklinde

10. burakrak

burakrak Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Rize
    Haftada 1 gün yeterli olurmu?

11. nuwanda212

nuwanda212 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    açıkcası ben cardionun gerekliliğine inanıyorum benim için birinci öncelik sağlık, ama genel bir kabul var ki o da ağırlık antremanıyla cardio antremanını farklı gunlerde yapmanın peşisıra yapmaktan daha faydalı oldugu ben senın yerinde olsam haftada 3 gün cardio 4 gün ağırlık calısırdım, mesela benım vaktim olmadığı için ikisini peşin sıra yapıyorum, önce cardio (tabi aşırı zora kaçmıyorum) sonra ağırlık ikisi toplamda 90 dk gecmıyor . Ama senın fırsatın varsa kardeş farklı gunlerde yap daha iyi sonuc alırsın

burakrak bunu beğendi.
  12. omerdikici

omerdikici Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    vücut diyet diye bağırıyor yoksa gelişm güzel

burakrak bunu beğendi.
  13. cmgmsts

cmgmsts Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    kanatların çok gelişmiş bence bir süre çok sırt çalışma pek güzel durmuyor sırf kanat

burakrak bunu beğendi.
  14. burakrak

burakrak Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Rize
    açıkçası artık fitness a dönmeyi planlıyorum yani ağırada girecem ama hacim kazanmaya çalışmıyacam artık proteini de bırakıyorum beli olabildiğince incelticem orantılı fit bi vücut olsun yeter yoksa öğrencilikte yapılacak iş değil bu ya tabi şahsen konuşuyorum yapanlar var ama ben beslenmeyle fazla uğrasamıyorum artık amacım yağ oranını minimum yapmak

15. DeliMavi

DeliMavi Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    8
    göğüs ve trapez en çok göze batan bölgelerin özelliklee bunlara ağırlık vermelisin ve idman günlerinde ilk sıraya bu hareketlerden birini koymalısın. sırt kısmın gayet güzel kanatlar iyi ama dediği gibi göğüs ve trapezler çok göze batıyor. Dahada sıkı çalışmalısın bence. İyi sporlar...

burakrak bunu beğendi.
  16. RobertDeCraon

RobertDeCraon Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Ankara/TanSpor
    Moral bozmadan programını değiştirmeni veya sorun yemekteyse biraz yemeğe dikkat etmeni düşünüyorum suplement kullandınmı hiç ama 11.aya kanatlar dışında çoğu yerin eksik kalmış ama kanatlar çok iyi belindeki yağları eritirsen kanatların daha iyi görünceğinden eminim devamını bekliyoruz moral bozmadan

burakrak bunu beğendi.
  17. galaxymess

galaxymess Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Göğüste ne yaptıysam olmadı diyorsunuz ama mutlaka bir eksik vardır. Cable fly, incline cable fly gibi hareketleri deniyor musunuz mesela. Smith machine gibi hareketi yaparken disiplini kaybetmeyeceğiniz bir aletle incline, flat ve decline press hareketler, belki serbest ağırlıktan daha faydalı olabilir. Keza aşağıdan yukarı yapılan cable crossover hareketi bence göğüse çok iyi derinlik kazandıran bir hareket. Çünkü göğüsün daha büyük olan alt kısmını daha çok çalıştırıyor. Bildiğimiz gibi üst göğüs çok çabuk kaybolan bir bölge. Orası sürekli çalışma gerektiriyor zaten. Başka önemli bir nokta ise göğsü haftada iki kez çalıştırmak ya da en azından besleme çalışması yapmak. Setler arası esneme hareketlerini de ihmal etmemek gerekiyor. Bir vücutçu tanıdığım bana göğsü bir itme bir çekme hareketiyle yapmamı söylemişti ama hala tam olarak ne demek Istediğini anlamadım. Çünkü göğüs çalıştırırken çekme(row) hereketi yapan görmedim, belki esneme hareketlerini kastetti...

burakrak bunu beğendi.
  18. burakrak

burakrak Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Rize
    Programımı değiştim bir süredir diyet yapıyorum biraz kilo kaybettim o yüzden gelişme olmadı ama artık mide çalışmaya başladım ağırlıkla beli mümkün olduğunca incelticem protein kullanmıyorum 3-4 aydır.Beslenmede protein ağırlıklı şeyler yemeye çalışıyorum protein tozunun yerini tutmuyor ama gidebildiği en son yere kadar zorlayacam sonra tekrar protein takviyesi yapabilirim kilo verdiğim için ilk olarak kollardan biraz ölçü kaybettim ama yağlı vücut olmasındansa, yağsız fit olmasını tercih ediyorum yaza bişe kalmadı =)

19. memocard

memocard Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    114 cm omuz ile beğenmemiş arkadaş çok güldüm:d

20. burakrak

burakrak Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Rize
    evet arkadaşlar 2 yıl aradan sonra (okul,askerlik vs.) tekrar spora döndüm artık önümde bir engel kalmadı daha programlı ve azimli, bir o kadar da tecrübeli olarak yeniden başlıyorum tabi ki vücut biraz eski formundan uzaklaştı ama ilk başladığım zamankinden daha iyi olduğunu düşünüyorum önce sağlam bir diyetle yağ oranını düşürmem gerek sonra yavaştan yüklemeye başlayacağız:D

Sayfayı Paylaş