1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

11. ay Bulk dönemine basladım

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve pardusomer tarafından 30 Ekim 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. pardusomer

pardusomer Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Antalya, Turkey

Ekli Dosyalar:

• image (1).jpg
      image (1).jpg
      Dosya Boyutu:
      49,3 KB
      Görüntüleme:
      1.102
    • image (2).jpg
      image (2).jpg
      Dosya Boyutu:
      88 KB
      Görüntüleme:
      873
    • image.jpg
      image.jpg
      Dosya Boyutu:
      71,7 KB
      Görüntüleme:
      844
    • 035.JPG
      035.JPG
      Dosya Boyutu:
      49 KB
      Görüntüleme:
      1.206
    bodykazm ve Taarruz bunu beğendi.
  2. justus

justus Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Kardeşim özellikle koldaki gelişme güzel olmuş. Ben başta define sonrasında temiz bulk tekra define ve sonrasında tekrar temiz bulk diye yapmanı öneririm. 2 ay bulk, 1 ay define deniyebilirsin. Bir de 11 ay boyunca yaptığın beslenme nasıldı, bahsedebilir misin?

3. pardusomer

pardusomer Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Antalya, Turkey
    Sağol kardesim, yağları eritip kas yapmaya çalıstıgım döneminde yüzde 80 protein ağırlıklı beslendim örneğin sabahları 7 yumurta beyazı 2 tane yumurta sarısı öğlenleri 100-200 gram tavuk göğsü- salata aksamları hiç ekmelksiz nohut,balık tarzı besinler . Şu an ise karbonhidrat ağırlıklı besleniyorum makarna,bulgur vb. Yumurtaya devam tabi :)

4. bodykazm

bodykazm Üye

Beğenileri:
    286
    Ödül Puanları:
    73
    Ben iyi de beslenme konusun da http://gencvefit.com/haftalik-yemek-plani yandaki link de bulunan kuralları öneriyorum bulk dönemi biraz yağlı geçer ama olabildiği kadar yağı az tutmaya çalış bulk çalıştığında ya da bulk yapanlara dikkat et vücut yapılıdır ama karın kasları pek görünmez kocaman bir göbek çıkar :D yani düzenli ve programlı çalıştıktan sonra hep fit kalırsın başarılar ;)

5. farti

farti Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Clean bulk yaparsan eğer genetikde iyi ise göbek yapmassın fakat bulk döneminde su tutumu fazla olur başta oda süt ve süt ürünleri tüketiminden kaynaklanır mümkün mertebe az tüketilmelidir. Size birini gösteriyim mesela bu arkadaşa bakarsanız eğer kendisi clean bulk beslendi ama bakarsanız göbek yok karın kaslarıda hafiften gözüküyor ve adam 88 kg oldu zaten youtube kanalıda var bir bakın olmadı yani bulka gircekler bu şekilde girmeli ve adam hakikaten ucuza bulduğu şeyleri aldı onla beslendi.

https://www.youtube.com/channel/UCquIp5jDWQW3wm9vJoZn19A

bodykazm bunu beğendi.
  6. bodykazm

bodykazm Üye

Beğenileri:
    286
    Ödül Puanları:
    73
    Evet YouTube kanalındaki sporcunu kendini yine de iyi fit tutmuş fakat üst karın çalışırken aynı zaman da http://www.uzmantv.com/adonis-kasi-nasil-yapilir adonis kasları da çalıştırmak lazım alt karın da yağlı kalıyor yoksa ayrıca alt karın çalışırken iyi bir kol egzersiz düzenin olacak en iyi yöntem yine de bulk demiyelim de clean bulk çalışmak daha iyi bulk egzersizlerine girecekseniz :cool:

7. farti

farti Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Karın kasını bulk döneminde fazla çalışmak doğru değil ama bu konuda şunu diyebilirim karın kasları %15 e kadar hafiften gözükür %10da eğer baya bir geçmişin var ise karın kasını çalıştırdıysan gözükür. Bu adamın çalıştığını sanmıyorum yağ oranıda o seviyede zaten büyük ihtimalle adonis kasının beli kalınlaştırdğı söyleniyor ne derece doğru bilmiyorum ama. Clean bulk yapmak en doğru olanı ama doğuştan fazla yağ tutmayan insanlarda var ne yerse yesin kiloyu gıdım gıdım alıyorlar onların dirty bulking yapması bence daha mantıklı sadece kısa sürede kas yapmak istiyorsa tabiki.

8. Şafak Bilgili

Şafak Bilgili Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay/İskenderun
    Karın kasi tiplerimiz aynı başarılbence ı. Devamını beklerim

pardusomer bunu beğendi.
  9. pardusomer

pardusomer Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Antalya, Turkey
    Yağ yakma konusunda gayet başarılı olduğumu söyleyebilirim , o Yüzden biraz Göbek çıksa da dert etmiyorum. . Bu yaza kadar 103-105 kiloya kadar çıkıp(örneğin 4 kilo yağ , 7 kilo kas kütlesi edinip) yazın da 94-95'e inip kiloyu o civarda sabitlemek istiyorum
    --- Mesaj birleştirildi, 20 Kasım 2015 ---
    Bulk yapmaya karar verdim , insanın hafiften yağılanınca vazgeçesi geliyor ama devam ediyorum bakalım, inşallah Dediğiniz gibi göbek çıkmaz

10. farti

farti Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Göbek kolay kolay çıkmaz ben body yapanların neredeyse hiç birinde göbek görmedim diyebilirim bulk dönemlerinde eğer doğru besinleri alıyorsan o zaman karnın en kötü ihtimal düz olur oda karın kası çalışmaz isen diğer türlü dirty bulk yaparsan onda göbek çıkma ihtimali var.

11. pardusomer

pardusomer Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Antalya, Turkey
    bünyeden bünyeye çok fark ediyor. Örneğin benim fazla yağlarımın büyük bir kısmı bel-karın bölgesinde birikiyor ,en ufak yağ artışında kendini belli ediyor. bulk döneminde de ister istemez yağlanıyorsun.

12. farti

farti Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Ben kendimden örnek veriyim ben 1.5 ay önce 65 kiloydum şimdi 67 oldum Bel 76 santim falandı haladaha öyle ama hakikaten yağlandım vede bu süre zarfında her şeyi yedim biraz abartmıştım hatta dedim kiloda alamıyorum ne yapcam diye bir baktım kilo almışım kendin bakıcaksın eğer baktın yağlandın ve bel bölgende bir artış var o zaman beslenmeni gözden geçircen. Cleane yakın bir beslenme yapılırsa bence göbek olmaz ama tabi biraz bünye meselesi ben şu ekto meso endo olayına pek fazla inanmam herşey beslenmede biter diyebilirim.

pardusomer bunu beğendi.
  13. pardusomer

pardusomer Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Antalya, Turkey

Sayfayı Paylaş