105 kilo 1.82 boy beslenme programı tavsiyesi?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve fatihsultan tarafından 29 Kasım 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. fatihsultan

fatihsultan Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar vaktiyle çok fazla spor yapardım lise çağlarında basketball özellikle ..nba yıldızlarına hayranlığımızdan kollarımızz onlar gibi olsun diyede bilinçsizce de ağırlık çalışırdık.. bu gelişmeme neden oldu evet.. 75 kiloyken gayet güzel günlerdi. zamanla kilo almaya başladım.90 kgda(+-2) sabitlendim.uzun bir süre.. tekrar eski fit günlerime döneyim diye bir spor salonuna yazıldım ve 1 ayda 8 kilo verdim .gayet güzel herşey derken basket oynarken bileğimi incittim ve geçen sürede motivasyonda gitti.

şuan 28 yaşındayım ve 105 kilolara ulaştığıma inanamsamda durum bu. yalnız şöyle bir durum var biraz dikkat edince hemen 5-6 kilo veriyorum bırakıncada hemen alıyorum.. mesela ramazanda 95-98 arası git gel yaparken ramazan bayramını takip edip bugüne gelinceye kadar 105 kilo oldum.. bu durumu nasıl aşabilirim. bu dengesizliklerden endişeleniyorum artık..vucudumun dengesi felan bozulmamıştır umarım..

bu aşırı kilo alımı moralimide çok bozdu ve ankarada güzel bir spor merkezine yazıldım fiyatıda yüksek..özellikle yüksek tercih ettim ki verdiğim parada motivasyona katkı sağlasın.. 1 senelik peşin verdimki cayıp sıkılıp bırakmamayım..sığ bir düşünce ama artık motivasyonu her şekilde sağlamam gerekti..
    salondan bir program verdiler ve 1 haftadır çalışıyorum..vucudumun ağrıması bile hoşuma gidiyor.
    alternatif program tavsiyeniz olursa onuda severek benimkine dahil ederim..

ben çok kararlıyım..95 ten 65 e inen arkadaş gibi olacagım ve en fazla 85 kilo olmak istiyorum kısmetse..

sizlerdende zahmet olmazsa bu amacıma yönelik hem hızlı hemde sağlıklı şekilde kilo vermeyi sağlayıcı bir diyet önermeniz..
    ankarada yanlız yaşadığımı hatırlatarak çok extrem yemekleri yapamayacagımı belirteyim. :)

şimdiden herkese çok teşekkürler..

2. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    bonatschi bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.