105 kg Deadlift, sırt pert :/

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve mehmet_oztan tarafından 26 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. mehmet_oztan

mehmet_oztan Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    iki gün önce çok temiz bir sırt idmanı yaptım, son setimide 105 kg*6 tekrar deadliftle(ilk defa bu kadar ağır yaptım) bitirdim, o an hiçbirşeym yoktu, bugün sırtımda acayip derecede bir ağrı var, sol üst kısımda belirli bir bölgede (ama kızarıklık şişlik yok) ; olayın tek şüphelisi sırt idmanı, bu sakatlıktan nasıl kurtulabilirim?

2. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Kürek kemiğine ve üst trapeze doğru yayılan bir ağrıysa ve boynu sağa sola çevirirken problem yaratıyorsa bu durum geçene kadar salona gitmemeni tavsiye ederim . Bunun dışında nasıl bir ağrı olursa olsun ben şahsen doğal iyileşme sürecine bırakılması , kas gevşetici vs. gibi şeylerle uğraşılmamasından yanayım

3. mehmet_oztan

mehmet_oztan Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    yok zaten ilaç alacak param, fiziksel acıdan ziyade duygusal acıyaşıyorum :) bugün omuz günümü ektim ve takıntılı olduğun bölgenin antremanını ekmenin ne kadar acı verici olduğunu bilirsin zaten :) trapeze kadar çıkmıyor, sol orta kısım :) geçene kadar bekleyecez sanırım ama sabahtan bu yana biraz gevşedi gibi zaten :) hareketi yanlışda yapmadım peki 48 saat sonra gelen acı normal midir hocam ?
    --- Mesaj birleştirildi, 26 Ekim 2014 ---
    [​IMG] tam bu bölge

4. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Kürek kemiği ile ilgili ufak bir sorun gibi duruyor ki ağır deadlift antrenmanında bence bu bölgede bir problem olması çok normal. Antrenman ekmek ciddi anlamda cok kötü duygular yaşatıyor insana ancak sakatlığı ilerletip de ileride belki 1 gün değilde 1 hafta veya 1 ay antrenmandan ayrı kalmaktansa 1 -2 günlük aralar gözünde çok büyümüyor. Sana tavsiyem ağrının pek üstüne gitmemen , yani açma germe hareketleri vs yapmamalısın cünkü bugün geçecegi varsa da bu süreyi uzatma riskini almaya değmez.

mehmet_oztan bunu beğendi.
  5. mehmet_oztan

mehmet_oztan Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    anladım, sağolasın :)

6. jimmybrown

jimmybrown Üye

Beğenileri:
    96
    Ödül Puanları:
    28
    105 kg deadlift formun bozuk olsa bile sakatlik yaratmaz buyuk ihtimal, ters yatmissindir. Gecmis olsun.

7. mehmet_oztan

mehmet_oztan Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    normalde öyle derim ama 21 yıldır fixtir pozisyonum dönmem bile uyurken :D

8. jimmybrown

jimmybrown Üye

Beğenileri:
    96
    Ödül Puanları:
    28
    Eğer içinizde şüphe varsa aile hekimine gidin.

9. flyod

flyod Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    bakü
    Bahsettiğiniz bölgede bende sakatlık nüksedebiliyor. Sizinde başınızdan geçtiyse tedaviye dair bilgilerinizi ve sonuçlarını paylaşırmısınız?
    --- Mesaj birleştirildi, 27 Ekim 2014 ---
    Mehmet_öztan yukarıda da belirttim bende de o bölgede başlayan bir sakatlık vardı. Benimkisi dipste oluştu. Geçen omuzun sonuna bir trapez hareketi ekledim sakatlandım trapeze ve boyuna vurdu. Genelde yakı yapıştırıyorum ve 2-3 günde geçiyor.

10. mehmet_oztan

mehmet_oztan Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    ne kadar ısınırsam ısınayım, gücüme ne kadar güvenirsem güveneyim bir tane dahi dips yapsam omuzlarım çıkacak gibi hissediyorum, dips her bünyeye iyi gelmiyor bence kökten vazgeçin bu hareketten :)
    --- Mesaj birleştirildi, 27 Ekim 2014 ---
    düne göre hafifledi bugün acı ya bekleyelim görelim :)

Sayfayı Paylaş