104kgdan 85kg a

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve spatyr tarafından 19 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. spatyr

spatyr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    İyi günler,
    Yaşım 30 boyum 1.78.Mayıs ayında rejim ve hafif spora başladım o aylarda 104kg civarlarındaydım. Vücut kitele endeksim 33.5 vücut yağ yüzdem ise 34.1kg/m idi. 10kg verdikten sonra tekrar bi analiz yaptırdım, 92.9kg vücut kitle endeksi 30.3 vücut yağ yüzdem ise 32 idi bunu gördükten sonra kaslarımdan çok gittiğini düşünürek sporu arttırmaya karar verdim, son 2.5 aydır sporu arttırdım ama salona gitmediğim için hala o kadar ağar spor yaptığım söylenemez evde dumbella çalışma hareketleri ve evde yapılacak programları buldum forumlardan ve onları uyguladım. son 1 aydır 87-84 arası geziyorum 84 barajını aşamadım. Şu an proteyin diyeti uyguluyorum, sabahları 1 yumurta peynir zeytin, öğlen 150gr tavuk, arada salata ton balığı, akşam gene 150gr kırmızı veya beyaz et. haftanın 6günü böle pazartesi günü ise yogurt salata ve meyve yiyorum. Bu diyeti okuyunca hemen aklınıza bu diyetle kilo vermemek imkaansız diye bi yargı gelmesin ben mayıstan bu yana bunun gibi diyet içerisinde oldugum için sanki vucudum biraz direnc gösteriyor. Sporu arttırınca bu diyet yeterli olmuyor ve vucudum stress durumuna geçtigi için diyeti bozabiliyorum, mesala meyve yiyorum protein diyeti yanında ve o meyve butun gunu bozabiliyor. Benim hedefim 75kg olmak, 75kg olduktan sonra biraz kas yapmak istiyorum, beach body (mayo vücüdu) gibi bi kas yani. Toplamda mayısı saymazsak 4 aydır rejim yapıyorum 2.5-3 aydır spor yapıyorum. Kardiyo pek yapmıyorum aslında sorunun orda olduğunu bende biliyorum ama 9 sene sutopu oynadığım zamanlarda çok kardiyo yaptığım için bi bıkkınlık yaptı, çok cabuk sıkılıyorum hiç yapmamaya başlıyabilirim diye korkuyorum ve uzak duruyorum kardiyodan. Bunun içinde eğlenceli kardiyo yöntemleri bulmaya çalıştım mesala p90x programını izliyerek yapıyorum. Passion 4 profession sitesindende bi kaç video buldum onları yapıyorum, çok zorlandığım yerlerde 30sn-60sn arası dinlenerek durdur- oynat şeklinde o programlarada uyuyorum. Gel gelelim daha öncede yazdığım gibi programı arttırınca bu sefer dietimi bozmak zorunda kalıyorum.

Supplement kullanarak bu 84 barajını aşabilirmiyim? Zaman uzadıkça insanın şevki kırılıyor, destek alıp 82 desem rahatlıyacam son 1 aydır 83 olmayı bekliyorum vucut endeksimi çıkartmak için (10kgda bir çıkartıyorum vucut endeksimi).

2. muro-van-kenobi

muro-van-kenobi Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    murat
    Yer:
    ankara
    Öncelikle tebrik ederim bu başarın için. Devamında da başarılar dilerim. p90x programı gayet başarılı bunun bir değişiği de insanity programı var onu da internetten bi araştır derim. Yağ yakımı kınusunda da H.İ.T. e bakarsan faydalı olacaktır. Bu konuyu supplement başlığı altında açabilirdin. Benim önerim L-Carnitine likid kullanmandır.(benim tavsiyem weider 1500mg.) Günlük alman gereken proteini hesaplayarak da kas kaybının önüne geçersin artık. İstersen de protein takviyesi yapabilirsin.

spatyr bunu beğendi.
  3. spatyr

spatyr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Temennilerin için sağol. Suplementlerde açmadım çünkü nerde hata yaptığımı bulmaya çalışıyorum açıkcası. Sorumu tam anlatamamışım ama dedidiğin gibi şu hali ile suplementler bölümüne daha uygun olmuş :) Insanity programınıda indirdim ama önce p90x te biraz daha ilerlemek istedim insanity biraz zor gibi gözüktü bana. H.I.T araştırmalarım devam ediyor tam anlıyamadım daha sistemi, birde yapabilirmiyim. Forumlardan okuduğum kadarı ile L-Karnitin yağ yakmak veya kilo vermek için değil spor yaparken eksik kalan gücün sağlanması için gibi geldi bana benim tam aradığım ürün oluyor bu ürün. Protein takviyesi olarak aldığım ürünlerin bana kilo aldırma gibi bir durumu varmı yok mu onu tam anlıyamadım forumlardan, çok fazla konuşulmuş çok mantıklı karşıt düşünceler var hangisine inanıcağımı bilemedim :) gene en iyisi bilime inanmak herhalde.

4. muro-van-kenobi

muro-van-kenobi Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    murat
    Yer:
    ankara
    Bu dediğin doğru l-carnitine güç verdiği yorulmanı engellediği doğru fakat asıl işlevi harcanan kalorileri protein ve karbonhidratlardan ziyade yağlardan karşılamasını sağlamasıdır. Yani yağ yakmasıdır.

Başarılar...

spatyr bunu beğendi.
  5. spatyr

spatyr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Geçen hafta l carnitine ve aminoasit ile spor yaptım 2kg aldım , protein diyeti uyguladım. Sonraki hafta aminoasit almayı bıraktım l carnitine spor ve protein diyetine devam ettim. Geçen hafta aldığım 2kg'ı bu hafta 2.5kg olarak geri verdim. Çok sağlıksız bi kilo verme oldu ama sırf protein aldım hiç karbonhidrat almadım. Bu haftada (bugun öğlenden başlıyarak) detoks diyeti yani 0 hayvansal gıda sadece sebze ve meyve diyeti yapıcam bakalım onumuzdeki hafta şu 84 barajını kırabilecekmiyim, 2 hafta daha geçti ama hala kıramadım şu brajı :) bu hafta motivasyonum daha yüksek, bakalım ne olacak.

6. muro-van-kenobi

muro-van-kenobi Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    murat
    Yer:
    ankara
    Bu aldığın verdiğin kiloların için nasıl tartılıyorsun. SAbah aç karnına tartılıyorsan tamam yoksa gün içinde kilo değişimi olur. Benim sabahla akşam arasın çok farkediyor mesela...

Bu arada dalgalı bir diyet stilin var hadi bakalım hayırlısı.... :)

7. spatyr

spatyr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sabahları tartılıyorum kahvaltıdan önce, orda sorun yok :) Dalgalı bi diyet oldu ama birazda sağlığım açısından şimdi protein diyetine devam etsem sanki sağlıksız olcak gibi geldi bana açıkcası. Önümüzdeki haftada 1 gün et 1gün sebze 1gün bakliyat şeklinde yapmayı düşünüyorum.

8. spatyr

spatyr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet en sonunda, 1.5 aya yakında sürse 83.7kg oldum :) Vücut analizi yaptırdım 20kg ı geçtiğim için. Vücut kitle endeksim 27.1 , vücut yağ yüzdem 26.8 olmuş. 9kg fazladan yağ kaldı onuda verdim mi tamamdır.

Sayfayı Paylaş