103 Kilo'dan 84'e indim (Vücudu toparlamak için program önerisi)

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve emrahozsahin tarafından 15 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. emrahozsahin

emrahozsahin Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Kocaeli-Körfez
    103 kilodan 84'e düştüm 2 günde bir evde sadece 30 dakika bisiklet sürerek. Ancak hiç bir vücut geliştirme hareketi yapmadım. Şuan yağ oranım %20 civarında, bel çevrem 103 cm.. Evde ne tarz hareketler yapmalıyım. Hedefim 70 kiloya inmek. Önce bu kiloya kadar bisiklete devam mı etsem yoksa ikisini bir arada mı yapsam. Evde Bisiklet, 2 tane 5 er kg lik dumbell ve plates topu var. Eve normal bisiklet var trainer denen aleti arka tarafa takıyorum evde bisiklet sürebiliyorum.

2. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Hocam 84 kiloda 103 bel çevresi çok garip. Koşu yaptım falan diyosunda sen bildiğin kas yakmışsın. Low carbla yağ yak desem kemik gibi kalırsın. Bulk a gir desem göbeğin var ne desem ki şimdi

3. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Ağırlık çalışmadan kilo vermeye devam edersen kas yakacaksın. 5 kiloluk dumbella olacak iş değil.

Balboa7 ve Yaver27 bunu beğendi.
  4. emrahozsahin

emrahozsahin Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Kocaeli-Körfez
    boy 1.75 kilo 85 kas. kosu degil sadece 2-3 gunde bir 30-35 dakika yuksek tempoda bisiklet suruyorum. beslenme olayını da diyetisyenin verdigi programa gore yapıyorum. bel cevresi de 125 ten 103 e dustu. tanita tartı sapma gostersede o kafar bariz fark olmaması lazım.

daha once fitness salonuna gittim ama hoca diye tabir edilen is bilmezler yuzunden sogudum. adam vucut gelistirme yapan adamla bana aynı programı verdi. 2 defa basladım 1 ay sonra bıraktım. salon sıkıyor beni

5. emrahozsahin

emrahozsahin Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Kocaeli-Körfez
    ayrıca bel olcusunden nasıl kas yaktıgım yargısına vardınız bilemiyorum. biraz yapılı vucudum var gobek olmasa bile en iyi ihtimal 90-95 cm olur bel cevresi

6. KutsalSpartacus

KutsalSpartacus Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Çorum
    Bence sen bel ölçüsü diye kalçayı ölcmüssn. 103 çok fazla kesinlikle yanlışlık vardır. Önce amacını belirle, kilo mu vermek istiyorsun vücut geliştirmek mi? Kilo vermek ise devam et diyet+bisiklete hazır faydasını görmüşsn. Benim tavsiyem kardiyo antrenmanları yapman, evde çalışıyor isen p90x 'i bir araştır kafana yatarsa uygula hem kas kazanıp hem yağ yaktiran güzel bir programdr. Derdin belinin kalın olması ise koşma ve beli hedef alan kardiyovasküler hareketler işini görür.

ArnoldBody bunu beğendi.
  7. emrahozsahin

emrahozsahin Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Kocaeli-Körfez
    gobek olmasın yeter. simdi 10-15 daha kilo verince sarkmalar olmasın simdiden onlem alarak bu durumu engelleyim istiyorum. p90 nı duymustum onu deneyeyim

8. KutsalSpartacus

KutsalSpartacus Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Çorum
    Dediğim gibi kardiyo antrenmanları iş görür, eğer belin 103 cm ise yağ yakman şart senin. Bisiklete koşu ekleyebilirsin bunlar yağ yakar sarkmalar minimuma iner.

ArnoldBody bunu beğendi.
  9. emrahozsahin

emrahozsahin Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Kocaeli-Körfez
    gobegin 2-3 cm yukarısından baslayarak mezurayı vucut etrafımdan cevirerek ölçuyorum. hatalı mı yapıyorum?

10. KutsalSpartacus

KutsalSpartacus Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Çorum
    Bence göbek deliğinin üstünden geçecek şekilde ölç. Ölçüleri boşver hatta kilonun kaç olduğunu da boşver. Senin referansın ayna olsun. Aynadaki görüntü hoşuna gidene kadar kilo ver ve yağ yak. Beslenmeyle ve bisiklet ile koşuyla yapabilirsin bunu. Bol şans.

Sayfayı Paylaş