102kg dan 70 e başarı öyküsü..

Konusu 'Öncesi-Sonrası (Before-After) Bölümü' forumundadır ve atanerber tarafından 23 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. atanerber

atanerber Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    Merhaba arkadaşlar. Kendimi bildim bileli kilolu biriydim. İlkokul zamanlarımdan beri kilom normalin üstünde olarak sürekli arttı. Arkadaşlarımdan çok olumsuz tepkiler alıyordum ailem ne kadarda iyisin boşver büyüyünce verirsin gibi ( yanlış ) geçiştirmeleri ile 102kg'ma kadar çıktım. Lise 1 de artık işin içine kızlar (^^) futbol-basketbol girince hem dış görünümüm hemde koşamamam nefes nefese kalmam beni çok üzüyordu. Kıyafet almaya gittiğimde beden bulamama, kıyafetleri denerken bile kan ter içinde kalmamda cabasıydı. Lise 2 de vücut geliştirme ve fitness ile tanıştım. 1-2 ay spor salonuna gittim (bilinçsiz) fakat salondan çıktıktan sonra bütün döner,tost yedikten sonra hiç bir faydası olmadı. Daha sonra BodyforumTR ile tanışınca yavaş yavaş araştırarak birşeyleri sorup öğrenerek kendime yön vermeya başladım ayriyeten desteklerde alarak.Bir akşam yemeğinden kalktıktan sonra tartıldığımda tam 102.1 kg'dım. O gece tamamiyle kendimi spora adayacağıma hem sağlıklı yaşamaya hem güzel bir görüntüye sahip olacağıma kendime söz verdim.O günden bu güne tam 9 ay geçti. 5 ay düzenli diyet ve kardiyo + ağırlık egzersizleri ile kilo verdim. 5. aydan sonra yine hafif hafif kardiyo egzersizleri yaparak ağırlık antrenmanlarımı ağırlaştırdım ve böyle devam ediyor.
    -Beslenmemde çok aman aman bir diyet uygulamadım kilo vermemde en önemli etken spordu. Genellikle akşam 5-6 dan sonra hiç birşey yemedim sadece su içtim.Oldukça protein ağırlıklı beslendim, ekmeği minimuma düşürdüm 1-2 dilimden fazla yemiyordum gün içersinde, ama şekeri hayatımdan çıkardım çayı şekersiz içemiyordum çayı çıkardım. yemekleri olabildiğince az yağlı az tuzlu yaptırdım. günde 1 er bardak yeşilcay ve şekersiz kahve tükettim bol bol su içtim ve tabiki Spor .
    Allahıma çok şükür bana bu günleri nasip etti.
    Düzenli istekle çalıştıktan sonra yapamacağınız hiçbir şey yok. Sadece isteyelim ve azimle bunu devam ettirelim gerisini zamana bırakın o size karşılığını verecektir.
    Fotoğraflar:

Eresbos, beycank ve egemennn bunu beğendi.
  2. hugocuk

hugocuk Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    tebrikler gerçekten müthiş olmuşsunuz
    yerşeyden önce sağlık için kilo vermek en önemlisi. beş ayda mı verdiniz kilonuzu anlayamadım aşarı yukarı yediklerinizi liste şeklinde verirseniz yeni başlayan arkadaşlara faydası olacaktır

3. egemennn

egemennn Üye

Beğenileri:
    1.727
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edirne --- Çanakkale
    Tebrikler iyi iş çıkarmışsın başarılar..benim de aklım başıma lise 3 te geldi lise sondayım 35 kg verdim. sen biraz daha erken vererek iyi yapmıssın keyfini cıkar şimdi :))

4. atanerber

atanerber Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    ortalam 5-6 ay içerisinde 30 kiloyu verdim. Beslenmemi şu şekilde anlatabilirim: Sabah kahvaltıda 2 adet yumurta 2 dilim buğday ekmeği domates salatalık yeşillik ağız tatlandıracak kadar 2-3 çay kaşığı reçel az yağlı peynir ve herhangi bir içecek ( çay/nescafe/yeşil çay) şekersiz.
    Öğlen: Haşlanmış tavuk eti Veya ton balığı yanında yağsız tuzsuz sadece haşlanmış makarna ve salata.
    Akşam: Evde pişen herhangi bir sebze yemeği ve yanında 1 kase yoğurt
    2.5-3 lt civarı su tükettim akşam 6 dan sonra hiç birşey yemedim geceleri aç yattım denebilir ve canım istediğinde ara öğün olarak yeşil çay veya şekersiz kahve tükettim.

hugocuk bunu beğendi.
  5. hugocuk

hugocuk Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    ben sadece sabahları ekmek yiyorum sabah mesela yağsız tost yedim sadece. birgün yağsız tost diğer gün kahvaltılık gevrek diğer gün yumurta dilim ekmek şeklinde
    öğlen sebze yemeği çorba veya çorba yağı süzülmüş ton balığı salata olabiliyor
    akşam sebze yemeği yoğurt salata oluyor. akşam altı gibi yiyorum bidaha yemiyorum şekerisz kahve yeşilçay içiyorum türk kahvesi içiyorum ama sütlü yapıyorum şekersiz
    birgün kardiyo diğer gün dumbelle bölgesel çalışıyorum cla+carnitin alıyorum
    daha vermem gereken on kilom var yedisi gitti daha öncede verdim aldım filan ama artık kararlıyım verecem almıyacam
    --- Mesaj birleştirildi, 23 Nisan 2014 ---
    günde bir tanede meyve ile altı yedi bademle ara öğün yapıyorum

6. atanerber

atanerber Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    Gevrek ben tavsiye etmiyorum ama Sen gerekeni yapıyorsun gerisini zamana bırak ;)

hugocuk bunu beğendi.
  7. erdemecis

erdemecis Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    dostum harikasın azmine hayran kaldım :)

8. QushcuTr

QushcuTr Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Gün içerisindeki ekmek miktarı ne kadar olmalı? Yağ yakan biri için.

Sayfayı Paylaş