1000 lira bütçeye evde spor yapılabilir mi ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Kasımpaşa34 tarafından 1 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Kasımpaşa34

Kasımpaşa34 Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kadıköy
    Evde ki boş alanları değerlendirmek istiyorum. Arkadaşlar bir bench sehbası, z bar, düz halter ve ağırlıklı dumbellardan alsam evde rahatça spor yapabilirmiyim ? Spor Salonuna gitmediğim için kaybım olur mu fazla ?
    Spor salonuna gitmek istemediğim oluyor çünkü.

2. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.374
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa
    1000 lira bütçeyle evde tabiki spor yapılır..400-500 tl ye ikinci el 25-30 değişik hareket özellikli çok güzel çalışma istasyonları var sadece onu bile alsan çok işine yarar.yanına birde ağırlık seti eklersen tamamdır bence..

mehmetanil bunu beğendi.
  3. Kasımpaşa34

Kasımpaşa34 Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kadıköy
    Salona gidenle aramda fark olmayacak şekilde dizmeyi düşünüyorum eve. Burdaki salonları sevmiyorum yazlıkçı dolu. 1 ayda vücut yapacagını sanan adamlar var.

4. suleyman1992

suleyman1992 Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    0
    Bech sehpası, mekik sehpası, düz halter, Z halter, ayarlanabilir ağırlıklı Dumbell, Tam verim almak için tavan barfixi, 500-600 tl'e istasyon, toplam 1600-1700 e patlar sana, 2 el denk getirirsen daha ucuza maal olur. Salona gidenden de bir farkın kalmaz. Ama en önemlisi azim hırs irade. Çok azimliysen, dumbell ve bench ilede sınırları zorlayabilirsin. Ama yerinde uygunsa bu aletler yeterde artar bile.

5. Kasımpaşa34

Kasımpaşa34 Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kadıköy
    İstasyon dışında hepsini almayı düşünüyorum aslında. İstasyonu koyacak yerım yok malesef sanırım tek sorun arka kol çalışmak olacak.

6. suleyman1992

suleyman1992 Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    0
    Arka kol dumbell ve halter ilede çalışılıyor da, makara sistemi bana daha iyi geliyor. Yinede tartışılabilecek bir konu tabi.

7. Kasımpaşa34

Kasımpaşa34 Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kadıköy
    *Z Bar
    *düz halter
    *Dumbell seti ağırlık
    * Bench sehpası
    * Barfiks demiri
    başka gerekli birşey var mı ? Birde halter için ağırlıklar dumbell ağırlığı olsa olur mu ? 2 tane 50lik set almayı düşünüyorum. İlla salondaki gibi mi olmalı plakar ?

8. suleyman1992

suleyman1992 Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    0
    Bana göre farklı ağırlıklar vakit kaybını önler, hızlı ve sert çalışmana olanak sağlar. Ama elim çabuk plakaları çabuk çabuk değiştiririm dersen, masrafa gerek yok. Başta 50 kglik set seni götürür.
    İlla salondaki gibi olmalarına gerek yok. Zaten hepsinin kaliteleri birbirine yakın, ama görsellikte bir yerde önemli şevk verir. Hoşuna giden ağırlıklar ile çalış 20-30 tl fazla öde.

9. Kasımpaşa34

Kasımpaşa34 Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kadıköy
    Teşekkürler öncelikle suleyman1992 ve thramp.
    Maddi olarak bir sıkıntım yok gereken neyse alırım fakat salonda çalışmak istemiyorum artık. İstek olmuyor. Evde daha istekli olacağımı düşünüyorum.

Son sorum evde bu dediğim aletlerle çalışmak, salonda çalışmaya göre daha az gelişim sıkıntısı yaratır mı ? Salondada normalde halter ve bar ağırlıklı bir program yapıyoruz, bacak ve pulldown dışında. Yinede bir sorun teşkil etmemesini istiyorum.

10. suleyman1992

suleyman1992 Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    0
    Evde bacak dışında gelişimini yavaşlatacağını düşünmüyorum, bu arada bende evde çalışıyorum. Söz ettiğimiz aletlerin aynısı bende var. Şimdide istasyon almayı düşünüyorum, Squat bir yere kadar ama, makinaya ihtiyaç duyuyor bacaklar. Geri kalan kısımlarda sıkıntı olmuyor, zaten çalıştığın tüm aletler evinde mevcut. Olsa olsa motivasyon sorunu oluyor bazen, yada evde odana girip çıkıyorlar konsantren bozuluyor, başka bir sorun olmuyor. Ama hit müzikler ile bu sorunu da aşarsın zaten, umarım gönlünce olur.

11. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    185
    Ödül Puanları:
    53
    bu para çok çok rahat yeter sana,ama yağlanmaya müsait bir vücudun varsa kardiyo sorununu nasıl halledeceksin koşu bandı alman gerekebilir

12. Kasımpaşa34

Kasımpaşa34 Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kadıköy
    kardioyu sahilde yapacagım yürüyüş olarak sorun olmaz herhalde.

13. Axe

Axe Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Kardionu evde yapabilirsin daha çok crossfitte yapılan hareket harekette zıplayıp dokunabileceğin bir yer belirliyeceksin tek şınav ve zıplayarak o noktaya dokunacaksın bunu sabit aynı yerde yapmaya çalışmalısın bunu set olarak yada dakika tutarak yapabilirsin hızlı sonuç alabilirsin .

14. suleyman1992

suleyman1992 Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    0
    http://www.youtube.com/watch?v=hnwAIpc95QY Örnek olsun diye bir bakabilirsin

Sayfayı Paylaş