100 Kiloya Dayandım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Azim21 tarafından 18 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Azim21

Azim21 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar başlıktan da anlayacağınız üzere ciddi bir kilo problemim var.Artık tişört giyip çıkmaya utanır oldum.Özellikle göğüs bölgesinde oluşan yağlanma beni çok utandırıyor.Görünümü bir kenara bırakmak gerekirse artık kısa mesafe bile yürüsem nefes almakta zorlanır oldum.Daha önce 1-2 aylık bir süreç içinde body yapmıştım daha sonra bıraktım. 2.5 ay boks yapma fırsatım oldu ancak kilo vermede fit olmada başarılı olamadım.Biliyorum süreç aralığı çok kısaydı bu yüzden artık sağlığımı da etkilediği için azimle spora başlamak istiyorum.Çeşitli araştırmalar yapıyorum body yaparsam yağlarımın kasa dönüşeceği bıraktığım zaman tekrar sarkacağını söyleyenler var etrafımda.Forumdaki bilgili tecrübeli arkadaşlardan yardım istiyorum.Benim niyetim kas yığını olup şişmek değil sağlam ve fit olabilmek.Gerekirse fotoğraf ekleyebilirim body göbekteki ve göğüsteki yağlanmayı nasıl etkiler bıraktığım zaman tekrar sarkma ve yağlanma olurmu? Birde son olarak gittiğim salonlarda hocaların çoğunda göbek olduğunu görüyorum evet kaslılar ama göbek sabit oluyor bunun sebebi nedir?

2. egemennn

egemennn Üye

Beğenileri:
    1.710
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edirne --- Çanakkale
    yağ kasa dönüşmez bıraktığın zamanda sarkma falan olmaz.ancak hızlı kilo veriminde sarkma yaşanabilir bu yüzden protein ihtiyacını iyi karşılamalısın ve bol su tüketmelisin.zaten kas yığını olmak kolay değil malesef.düzenli kardio ve ağırlık antrenmanları ile yağlarınızdan kurtulabilirsiniz ve tabiki düzenli beslenme ile..

speedtouch bunu beğendi.
  3. Azim21

Azim21 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Su tüketimim son 1 aya kadar yok denecek kadar azdı her gün 2.5 litreye yakın kola içen bir insandım. Peki sporun yanında diyet yapmam gerekiyor mu? Yanlışım varsa düzeltin lütfen diyetisyene hiç gitmedim gitmekte istemiyorum açıkçası onu yeme bunu yeme diyerek olacağını düşünmüyorum.

4. egemennn

egemennn Üye

Beğenileri:
    1.710
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edirne --- Çanakkale
    Bende diyetisyene gitmedim benim görüşüm tamamen gereksiz diyetisyene gitmek bence ama benim fikrim bu :D tabi kilo verirken hastanede tahlil yaptırsan sağlığın açısından iyi olur..
    su tüketimini mutlaka arttırın yağ yakmak için yeşil çayı tavsiye ederim gün içinde 2-3 bardak içebilirsiniz.diyet demeyelim düzenli beslenme diyelim.yani mutlaka kısıtlama getirilmeli karbonhidratı fazla almamak yağı kaliteli yağlardan(kuruyemiş zeytinyağı) almak gibi.günlük kalori ihtiyacınızı internetten öğrenip -500 altı alıp kilo verebilirsiniz veya 300 kalori altı.protein kaynaklarından bolbol tüketin tavuk eti,ton balığı,balık çeşitleri,lor peyniri,light peynir light kaşar vs.. karbonhidratta kepekli makarna kepekli bulgur olabilir çavdar ekmeği..

5. Azim21

Azim21 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler önerilerinizi deneyeceğim.

egemennn bunu beğendi.
  6. JeePr0

JeePr0 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Akşamüstü saat 5 ten sonra hiçbirşey yeme ve gün içerisinde bol bol su iç kolayı birakmalisin. Ve her akşam sınav ve mekik cekmelisin (he ben yapamam bunları diyorsan kilo veremezsin ben bu yazdiklarimla tam 20 kg verdim tabi hersey yedim ama az az 3/1 yedim bir yemeğin mesela kilo verme olayı kafada biter)

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş