100 kg dumbell

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Onur BABACAN tarafından 8 Haziran 2006 başlatılmıştır.

1. Onur BABACAN

Onur BABACAN Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    28
    İstanbul'da o şampiyonların videolarında gördüğümüz 90-100 kg'lık dumbell'ların olduğu bir salon var mı?

2. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    o dumbellerın uzerınde yazan agırlık bırımı lbs cınsınden.yanı bır tanesı 100lbs=45 kılo cıvarı gelıyor.salonlardada bu agırlık zaten mevcut olması lazım.

3. Onur BABACAN

Onur BABACAN Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    28
    Pound olayını biliyorum. Örneğin elinize geçerse Coleman'ın videosuna bakın, kaç kiloluk veya pound'luk dumbell'larla incline dumbell press yapıyor.

4. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    220 poundluk görmedim ama Coleman'ın videosunda 160-170 poundluk dumbbellar vardı. Dumbbell rowing yapıyordu bunlarla. Bizim salonda maks. 90 pound (40kg.) var. Coleman kadar hareketi bozsam herhalde ben de 40kg. dumbbellar ile yaparım dumbbell rowing.

5. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    100 kilo dumble ile ancak shrug calısabilir sanırım.. cunki colemean bile 75 kg lık dumblelarla dumble presste cok zorlanıodu

6. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Prolar rowing de yapar. Hatta belki pullover. Ben 60 kilo ile nizami dumbell rowing yapabiliyorum.

7. bomberman

bomberman Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Berlin
    pump forever benim bildigim o dumbellar 100 kilo olmali... vidyosunu izlemistim zaten. ve okuduguma göre toplam 200 kilo ile 12 tekrar yapabiliyormus. o cüssede bir adamin 75 kiloluklarla press yaparken zorlanmasi imkansiz bence. gerci 75 de az degil ama ben bu halimle 30 luklarla 3x10 yapabiliyorum. ki bu agirligi sen benden iyi kaldirirsin forumda okuduklarima göre belki 45-50 kiloyla bile calisirsin... ve sende benim gibi naturel calisiyorsun ve baslayali 2 sene bile olmamis. biz bu agirliklari kaldirdigimiza göre o zaman bu kadar steroid almis yillarini vücut gelistirmeye vermis ve gelmis gecmis en fazla kas kütlesine sahip ve en güclü vücutcu olarak kabul edilen bir insanin 75 kaldirmasi bence az gibi geldi. (bu arada yanlis anlasilmasin 75 kiloyu kücümsemiyorum zaten ben birak kaldirmayi yerinden bile oynatamam ama yinede az ronnie icin cünkü ben naturel olarak dumbbell presste 50 kiloya cikabilecegime düsünüyorum en azindan umut ediyorum) saygilar.

8. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    bende bomberman a katiliyorum 100 kiloluk olmasi lazim o dumbell lar

9. vincenzo234

vincenzo234 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    13
    Ronnie colemanın -Ronnie Coleman: The Unbelievable- Videosunda flat benchte çalıştığı ağırlıklar 100 er kg + adam 10 tekrar yapıyodu yanlış hatırlamıyosam.

Zorlanma konusuna gelince Ronnie her zaman "high intensity" çalışıyo. Bu adam yıllara dayanan profosyonel geçmişi + bastığı steroidler + genetik olarak "gifted" olduğundan dolayı bizden çok farklı bir görüntü çizer. Adamın videosunu izleyin daha ilk tekrarda of poff sesler çıkarmaya başlar ama bi bakarsınız 10 tekrar yapmış (nizami çalışmıyo evet) biz ((6-7 yıldan daha az body geçmişi olanlar)) ilk tekrarda o adam kadar zorlanırsak en fazla 4-5 basarız.

10. Onur BABACAN

Onur BABACAN Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    28
    Peki, yeri gelmişken tartışalım, çoğu ileri düzey vücutçu, buradaki örnekte Coleman, çoğu hareketini cheating yapıyor. Acaba hep böyle mi yaptılar da geliştiler (kariyerlerinin başından beri) yoksa artık limitlerine geldiklerinden daha fazla ağırlık kullanmaktan başka kaygıları mı yok, hareket nizami çıkmasa da olur diyerek.

Veya anormal derecede aldıkları takviyeler sonucu ben çiftetelli oynasam kas üstüne kas eklerim diye mi düşünüyorlar?

11. vincenzo234

vincenzo234 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    13
    Ronnie Coleman : " Everybody wants to be bodybuilder but no one wants to work with ass fuckin weights . "

12. Atlas

Atlas Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    İstediği kadar cheating yapsın, o kadar ağır steroid kullanıyorki mat 1 kitabını taşısa yine şişer :) Tamam abarttım ama durum buna yakın. O seviye steroid kullanımında ne yapsan gelişirsin. İster HIT yap ister Arnold gibi çalış ister 80lerin vücutçuları gibi herşeyi makinede yap.

13. dj_JAwsS

dj_JAwsS Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ankara
    ))

rone ni videosun ızlemısdım adam gerckden dumbellerı baya buyuk adamın sesi icin ızlemısdım videosunu hatta arkdasla ufak bır muhabbet geçdı ben buna bır cakarım kacarım benı yakalayamaz diyordu arkdasda mıllı takımda :D clomenda ne ses varya gulmekden oldumj bu nasıl polis oldu ona sasıyorum ben adam yuruyemıyor bıle :D

Sayfayı Paylaş