100 kg 22 tekrar squat videom

Konusu 'Üye Videoları' forumundadır ve crossfit tarafından 13 Ocak 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    190 dediniz ya 180 kg bile görsem yeterli:)

abseto bunu beğendi.
  2. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Ya haklısınız acele etmemek gerek ama millet 150-172.5 :D :D felan basınca gaza geliyorum bana 40 bile fazla olunca da insan gıcık oluyo tabi :D nese artık azimle olcak :D

3. mali67

mali67 Üye

Beğenileri:
    2.593
    Ödül Puanları:
    123
    bu yarışmalarda doping kontrolu yapılmadığına göre amator yarışmalar mı bunlar bir federasyonu falan yokmu bu işlerin?

4. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    türkiye'de henüz profesyonel bir powerlifting yarışması yapılmadı , amatör kişiler tarafından düzenleniyor. powerlifting'de denmez aslında sadece bench press yapıyorlar genelde , bench press yarışması yani.

mali67 bunu beğendi.
  5. mali67

mali67 Üye

Beğenileri:
    2.593
    Ödül Puanları:
    123
    sadece bench press olmasıda ne kadar amator bir yarışma olduğunun göstergesi oluyor.bu yarışmaların sonucu guven vermezki insan ister istemez haksızlık olurmukı diye düşünmeden edemez.o kadar meraklısı var bu işin bir adım atan falan olmamışmı acaba? inşallah ilk fırsatta profesyonel birşeyler yapılır.

Pink Zeppelin bunu beğendi.
  6. crossfit

crossfit Üye

Beğenileri:
    314
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Hocam bu azimle bu hırsla siz rahat görürsünüz Allah yardımcınız olsun inşallah sakatlık kaza bela gelmezse sizin çok daha iyilerini yapacağınızı düşünüyorum :)
    --- Mesaj birleştirildi, 14 Ocak 2016 ---
    Tabi 170-180 kilo yapan adamlar çok kuvvetli adamlardir ki bunun yanında çok iyi beslenen çok iyi dinlenen kötü alışkanlığı olmayan adamlardir ee hepsi bir araya gelince bu kilolar ortaya çıkıyor :) acele etmeyin yavaş yavaş ilerledikçe hersey olur millete bakmayın kendinizle yarışın gerisi rahat bir şekilde gelir inşallah :)

berkay7743 bunu beğendi.
  7. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Ne yalan söylesem aslında kendimle yarışmam ben. Kendimi genelde küçük görür. Gördüklerimin en iyisine ulaşmaya çalışırım :) mesela bilek güreşinde okulda taşıtlarımda en iyi diyebilceğim 2 kişi var ki onları yenmem şuan için mucize :D hazirana kadar 5x5 programda eğer dayanabilir sen her antremanda sonra bilek içinde egzersizler eklicem. + el yayıyla evde calışcam felan :) inşAllah 4-5 ay sonra onların bileğini bükersem fazlasını istemem :) yanı en azından başka alanlarda kendimi geliştiririm

crossfit ve berkay7743 bunu beğendi.
  8. crossfit

crossfit Üye

Beğenileri:
    314
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Hadi bakalım inşallah sağlam bir calismayla hersey olabilir yeterki iste:) bu arada bilek çalışacağım demissin aman diyim çok dikkatli ol Memleketimdeki salonda bir tane bilek gurescisi abi vardı onunla iki hafta idman yaptım aman dedim bu nedir ya böyle bir ağrı olamaz parmaklarda bilekte on kolda çok zor bir spor bence..o yüzden el yayıdir bir şey olmaz diyip geçmeyin dikkatli çalışın :)

abseto bunu beğendi.
  9. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Ya ne yalan söylesem salonda düzgün çalışcak fırsat bulamıyorum yani bench yok havada çalışmakda zor yani :( diğer kaslar devreye giriyo. Yani ağrı ikinci planda çekilir :D no pain no gain :D ama işte yenebilceğimden şüpheliyim yani uzun süreli çalışınca elbet etkisi olur ama şu 4-5 ayda farkedermi bilemem :D sonuçta kimisinin bileği benim bileğin 2 katı :D zaten bilek güreşi yaparken karşıdaki elini tutup sıkınca bile daha başlamadan az çok tahmin edebiliyosun güç farkını :D uçuyolar :D :D artık gelişsinde ağrılar önemli değil :D

10. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    Squat yaparken diz kapaklarınız ayaklarınızın önüne geçiyor, buna dikkat edin geçmemesi gerekiyor.

Birde 0.13 de yan tarafta aynada görünen arkadaşın yerdeki ağırlığı alma şekli çok yanlış bele kuvvet bindiriyor, bacaklarıyla eğilip alması gerekli spor salonunda gezen bir hoca yok sanırım doğrusunu üyeleri izleyen vs.. Yarın, bir gün yerden 20şer kilo plakaları almak isterken yada 30-35kg dambıl alırken o arkadaş eminim ki beline zarar verecek.

11. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    bilek el kalınlığına bakmaz öyle biri var karşımda 10 sn dayanıyor ellerim bileklerim ince

12. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    diz kapaklarının ayak ucunun önüne geçmemesinin sebebini açıklayabilir misiniz?

13. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    videodaki gibi high bar atg squat yapıyorsanız diz kapaklarınız ayaklarınızın önüne geçecektir bu normal bir şey.

crossfit bunu beğendi.
  14. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Ya reis tabi yani de sonuçta omuz kol , önkol bilek diye gider :D şimdi omuz kol önkol aşırı güçlü olcakki sonrasında bileğin farkını kapatabiliyim :D yani yoksa bilek kalınlığı avantajdır :D bide bişey sorcam şimdi bilek çalışırken nerdeyse tüm sitelere (onlarca site ve youtubede videolar felan) baktım hepsinde aynı hareketler var. Yani kolu sabitle bi masada bilekle kaldır felan aynı mantık sadece kiminde aşağı kiminde yukarı felan :D peki tekrar ve set sayıları nasıl olmalı ? sonuçta kuvvet çalışıyorum yani 1rm nin % kaçıyla yapmalıyım ve 5-6 tekrar mı yapmalıyım ağırlığı arttırıp ? sonuçta kuvvet amaçlı dimi :D veya nasıl olmalı yardımcı olursanız çok iyi olur :D

15. crossfit

crossfit Üye

Beğenileri:
    314
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Oncelikle 2 hafta bilek çalıştığımi söylemiştim ama internette olsn hareketleri yaptım ama yaptığım hareketlerde en dikkat çekici olanları barfiks demirine 2 kat havlu sarıp kalın oldu zaten öyle barfiks çektik yukarıya çıkınca 2 saniye bekledim bir de diğeri ise yine havluyu demire asip parmaklarla havluyu tutup öyle barfiks çekmeye çalıştım gerçi bunu 2 defa yapabilmiştim ama olsun :) onun dışında normal hareketlerdi yaptıklarım ama daha fazla farklı hareket olduğunu da soylemislerdi bana..onun dışında hareketleri hep max yaptık her set max oldu yani 8-10 gibi bir aralık yoktu..yani tabi bu şey değil 2.5 kiloluk dumbell alıp 100 tekrar gibi bir şey değil..
    --- Mesaj birleştirildi, 18 Ocak 2016 ---
    Teşekkür ederim
    Teşekkür ederim öneriniz için Pink Zeppelin hocam sağ olsun söylemiş nedenini..0.13 teki kişi için ise salonda çok kişiye karışmıyorum açıkçası çünkü bir sürü kişi bir sürü hareketi yanlış yapıyor ağırlığı yanlış alıyor. .çok bariz deadlift squat overhead yanlısı falan gördüğümde kendim gidip söylüyorum..onun dışında gittiğim salon bugüne kadarki gittiğim en iyi salonlardan hocaları çok ilgili gerçekten bu ani gözden kaçırmış olmalılar çünkü çok anlık bir şey

Son düzenleme: 18 Ocak 2016
    abseto ve Scoobz bunu beğendi.
  16. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    Başlarken: Ayaklar omuz genişliğinde açık ve başınız dik karşıya bakar pozisyonda olmalı, karın kaslarınızı sıkarak aktif hale getirin.
    Hareket: Sırtınız dik olacak şekilde (sandalye oturma pozisyonunda) kalçanızı geriye doğru uzatın ve tekrar yukarı kaldırın.
    Sorunuzun cevabı: Dizleriniz parmak uçlarınızı geçmemeli, aksi takdirde bu hem belinize yük bindirir,hemde dizlerinize. Zamanla diz ağrılarına sebebiyet verebilir.

Yanlışım varsa düzeltin, böyle öğrenmiştim ben.

abseto bunu beğendi.
  17. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    dize daha çok yük binmesi olayı kısmen doğru ama sorun oluşturacak kadar baskı yapmaz. dizin öne geçmemesi için kalçayı geride ve yukarda tutmak lazım yani atg squat yapma şansınız çok düşük olacak. tabi bu dediğim high bar squat için , low bar'da dizler genelde öne geçmez.

Akay, atraksiyonlu, abseto ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  18. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    powerlifting yapmak yeter sana bilek güreşi birazda tekniktir bilek güreşçilerini yenemeyen powerliftingçiler var bilek güreşi bence ayrı bir dal her iki sporu da yapacam diyorsan başka ama 3-5 kişiyi yenmek içinde bilek güreşi sporuna gerek yok bench press yeterli onları yenmek için

abseto bunu beğendi.
  19. crossfit

crossfit Üye

Beğenileri:
    314
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Aynen katılıyorum game of thrones ta bir adam var strongman en güçlü adam seçildi ama kendinden 50 kilo hafif bir bilek gurescisine 4-5 saniye bile dayanamadı çok ayrı bir disiplin..Berkay hocam da söylemiş deadlift gibi hareketlerle tutuş gücünü falan arttır bench yap aynı şekilde barfiks de senin tutuş gücünü arttırır...yenmek istediğin adamlar büyük ihtimal spor yapmayan adamlar o yüzden powerlifting içinde yaptığın hareketler yeterli

abseto ve berkay7743 bunu beğendi.
  20. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    bench press yaparsa özellikle 8-10 tekrar şeklinde ben 130 kg de benchte 9 tekrar yapıyorum bazen 10 tekrar çıkıyor bazen son anda çıkmıyor benim çevrede bilek güreşinde beni yenen yok çok tekrarlı bench press önkolada vuruyor tavsiye ederim

mali67, abseto ve crossfit bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş