10 kilo kas kütlesini ne kadar sürede yapabilirim(yardımınıza gerçekten sevinirim)

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve wrestler tarafından 14 Temmuz 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 31 üye.
  1. darkun

darkun Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    durumdan duruma , vücut tipinden vücut tipine göre değişiyor sanırım..
    kendimden örnek vermem gerekirse, geçen yaz 63 kiloya kadar düştüm kollar 30cm ye kadar eridi. 5ay beslenmeye ve çalışmaya gayet özen gösterdim, kollar şimdi 37cm küsür oldu kilo 81 e fırladı, biraz çok oldu sanırım kaloriyi fazladan 1000-1200 civarı aldım, vitaminleri minarelleri eksik etmedim hiç. beslenme kaliteliydi pilav lapa fasulye lapa mercimek lapa, cevizi fındıgı tahini, zeytnyağı vs yağlarda kaliteliydi.
    ectomorf olmayan kolay kilo alıp, kaslanabilen vücudum var.. normal kilom 73-74 civarıydı çok fazlaca erimiştim, 63 çok düşüktü.
    özetlemem gerekirse genetigimize işlenmiş olan kası kaybettiğimizde geri almamız çok kolay oluyor, 10 kiloyu belki 5-6 ayda bile alabiliriz ama genetikten fazlasını almak çok zor oluyor.. şöyleki ilk 3ay gayet sağlam yardırıp beslenerek kollar 6cm genişledi, bende gaza gelip biraz daha hacim yapayım dedim ama sonraki 2ayda ancak 1 cm den biraz fazla hacimlenme oldu. son 5-6 kilonun büyük kısmı yağ olarak kapak oldu bana..
    deneme yanılma bu oluyo sanırım :D yağ oranım %16-17 civarıydı 63kiloyken. karına bakınca hemen hemen aynı gibi pack ler görünüyor ama kalça ve arka bacak biraz şişti, beldede 3-5 cm genişleme oldu. bende genetik olarak arka bel çevresine toplanıyor yağlar, bende kaslandım sanıyordum son 2 ayda hep karını gözlüyordum, geçen favori pantolonumu giyince farkettim.
    artık nası aldıysak öyle verecez başarabilirim umarım, etrafta salon yok evde çalıştım hep, zor olmadı sitenin epey yardımı oldu bakalım yağlar gidecekmi boğazımı tutarımda hacim kaybı yaşamadan profesyonel yardımı olmaksızın nasıl olacak, deneyip görecez yanılmam bu sefer umarım.. herkese başarılar

2. furkan1354

furkan1354 Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    balıkesir
    Bu işler öyle düz mantık Doğru orantıyla olmuyor bu spora başlayan biri çok iyi bir çalışma ve beslenmeyle 1. sene 8-10 kg Kas kütlesi kazanabilir 2.sene ise bu sayı yarıya düşer 4-6 , 3. sene 3-5 ve 4. sene de ise 2-3 kg kas kütlesi kazanabilirsen çok şanslısın demektir Yani Natural olarak bu işler böyle oluyor Ha sen dersenki anaboliklere , steroidlere başvuracağım yazdığım tabloyu sil kafandan ;)
    --- Mesaj birleştirildi, 26 Şubat 2015 ---
    ha bide unutmadan ekliyeyim eskiden çok daha iyi kas kütlesine sahip idiysen ve tekrar bu form u yakalamak istiyorsan kas hafızası denilen birşey vardır eski formunu yakalaman çokta uzun sürmez

3. darkun

darkun Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet bende onu anlatmaya çalışmıştım genetiğime işlenmiş olan kaslarımı kaybettim 3-4 aylık bi tatil sonrası 10 kilo gibi kaybım oldu sadece kas olarak, bunu tekrar geri almam zor olmadı hatta çok kolay oldu. türklük işte bende inceden gaza geldim böyle giderse pompayla hava basılmış gibi olurum misali 2 ay daha yardırdım ama cahillik, devamı böyle iyi sonuçlar vermedi. pompayla yağ bastım son 2 ayda desek yalan olmaz :D zaten ideal kilomdan çok yukarılara çıkmak istemiyordum haftaya son verecektim ne olursa olsun, geçen hafta bitirdim. birazda profesyonel yardım alamadığımdan kaynaklandı evde tek başıma çalışıyordum, siteyi devamlı takip ettim ama her konuya vakıf olamıyorsun internet üzerinden. Site içerisinde her bilgi mevcut ama o kadar çok konu varki hepsini okusam dünya kitap okuma rekorunu kırarım herhalde :D
    Yinede çok şükür genetik olarak iyi durumdayım ectomorf değilim bu bile yeterli benim için. şimdi başlamadan önceki yağ seviyelerimin biraz altına inersem %12-13 civarlarına fazlasıyla yeterlidir benim için. inceden ağırlıgımı kaldırmaya devam ederim çok fazla abartmadan kaloriyi.
    Vallaha yemek yemekten yoruldumdu son zamanlarda artık blendırda çırpıp fasulyeyi pirinci içer pozisyona gelmiştim, çene iflas etmek üzereydi :D

4. Kaanmert2

Kaanmert2 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    --- Mesaj birleştirildi, 13 Temmuz 2016 ---
    Merbaha ben hocalarim dahilinde 2 aylik arayla ölcum yaptirdim. 2 ayda 4 kg kas kazanmisim. Yasim 15 beslenmeme cok dikkat ettim hic protein tozu kullanmadim. Sizce basarilimi?

5. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Konu yine hortlamis :)

Benim için bu başlık bodyforumtr deki anı basligim gibi oldu artık. Birkaç sene arayla cevap yazıyor, başlığı baştan sona okuyarak geçmişi yad ediyor hale geldim :)

Her seferinde biriken tecrübeye dayanarak başlığa daha sağlam katkılar yapmaya çalışıyorum. Umarım başarılı olur ve devam ederim.

Her neyse konuya dönelim. Konuyla ilgili uzmanların çalışmalarında yıllık olarak kazanılabilecek kas miktarları şöyle;
    Screenshot_20160713-191348~2.png
    Rakamlar pound cinsinden.. 2 pound 1 kilo yaklaşık olarak...

Tabi bu rakamlar doğru idman ve beslenme için geçerli. Kişiden kişiye ufak farklar olabilir. Yaş bir etkendir. Bayanlarda bu rakamların yarisi hesaplanmalıdır.

Detay isteyenler şu linki inceleyebilir

http://www.bodyrecomposition.com/muscle-gain/whats-my-genetic-muscular-potential.html/

hasanateş bunu beğendi.
  6. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Birkac yerde yilda 2 kilo kas yapilabilecegini okumustum. Dedigin gibi antremanin devamliligina gore bu miktar azaliyor.

Fakat burada ilk yil 10kg yapilabilecegi yaziyor. Bu bilginin dogrulugundan emin miyiz? Bir yilda 10kg mumkun mudr?

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. wrestler

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Vg ye yeni başlayan biri için ilk yilinda mümkün. Aynı tabloya gore 4 yıldan sonra kas kazanimi senede 1-1.5 kg anca oluyor.

Bilginin detayına verdiğim linkten ulaşabilirsin.

8. plajyolu.41

plajyolu.41 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    10 kas kütlesi için en az 4 5 yıl bu sporu aralıksız yapman lazım çok iyi beslenme lazım bazıları yazmış ben 1 senede 10 kg kas kütlesi aldım diye bu imkansızdır. Çok iyi beslenmeye max 4 kg dir sonraki senelerde 1 1.5 kilo arası oluyor her geCen sene kas kütlesi kazanımı azalır.

9. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Linkteki tabloda yilda 20-25 pound diyor. Yani 1 yilda 9-11kg kas kutlesi yapilabilir diyor.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

10. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    1 yılda 10 kg kazanmak için haftada 6 gün en iyi şekilde idman beslenme supplement kullanımı dinlenme gerekiyor çok zor yani ben ilk 1.5 yılımda 6 kilo kazanmıştım ama beslenme haftada 3 gün idman ve amino asit , protein tozu alarak. kreatin nox almadım adlarını duymamıştım:D

11. wrestler

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Bu 'ben böyle aldım' , 'arkadaşım şöyle aldı' bilgileriyle karara bağlanılacak bir konu değil.

Oradaki rakamlar pek çok sporcudan alınan bilgiler ve tabloyu hazırlayan deneyimli kişilerin yıllar boyunca irtibatta olduğu kişilerden edindikleri tecrübeye dayanılarak hazırlanmış.
    Elbette kesin rakamlar değil. Maksimum kazanılabilecek miktarlardan bahsediyor. Ve müsait genetik yapı, doğru antrenman ve beslenme etkenleriyle bu rakamlara ulaşılmış.

Arkadaşın 6 kg almış olabilir ama ya yanlış antrenman yaptıysa? Mesela biri haftada 6 antrenmandan bahsediyor. Evet yeni başlayan biri haftada 6 antrenman yapmışsa muhtemelen yanlış yapmıştır. Bu sebeple maksimum kas kazancını elde edememiş olabilir.

Linki verdim ama kimse bakmamış galiba. Ben fırsat bulursam yazıyı çevirir, izahını yaparım.

12. Ignorius

Ignorius Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İzmir
    Yılda 3-5 ay ara ara 10-12 yıldır koşu fitness vs ilgileniyorum. Altyapım ve alışkanlığım hep vardı.

2 sene önce 82kg (%22 yağ) 64kg saf kütlem vardı
    Şu anda 78kg (%10 yağ) 70kg saf kütlem var

2 yılda yaklaşık 6kg saf kas alabildim.

Seneye hedefim max 5kg daha saf kas almak ama muhtemelen 3kg yi zor görürüm.

Bu işe yeni giren genç arkadaşlar, gençlerde testo seviyeleri de iyi olduğundan 1.5-2 yılda rahatlıkla 10kg saf kas alabilir.

13. FReeWaLLe

FReeWaLLe Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    webmaster
    Yer:
    Muğla
    teşekkürler güzel forum

Sayfayı Paylaş