1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

10 Haftalık Sonuç: 184 Cm Boy; 26 Yaş; 74 Kilo

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve Cinciali tarafından 16 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 27 üye.
  1. berkay3212

berkay3212 Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    yaş 26 mı 50 gıbı duruyor :D

2. Cinciali

Cinciali Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Kütüphaneci
    Yer:
    Kocaeli
    Ha ha ha , çok komik. Ya ne kadar enteresan üye arkadaşlar var gerçekten ya. beni çok eğlendiriyorlar. Allah razı olsun sizden.

3. huseyincogur

huseyincogur Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0

amacın ne burası eglenilecek yada dalğaya alınacak bi form sitesi diil yürü git kumda oyna! kafa_

Cinciali bunu beğendi.
  4. Cinciali

Cinciali Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Kütüphaneci
    Yer:
    Kocaeli
    Burbell Curl de bar'ın da ağırlığı göz önüne alınırsa 20-21 kilo kaldırıyorum ve ağırlık artırmıyorum.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:05 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 10:25 ----------

Sordum dostum sordum. Programdan yana sıkıntın yok. Beslenmene dikkat et ve uygulamaya devam et dedi. Uyguladığım programa gelince; Program "Muscle & Fitness - Training System" adlı bir video setinden tavsiye edilen bir program. Her bir bölgenin çalışma programı 2 bölümden oluşuyor. 1.si: Gaining (büyütme-şişirme) 2.si de: Defining (kazanma) . Ortalama gaining hareketleri 3-5 tane, defining hareketleri de 3-4 tane. E bunları birleştirince de 7-8 tane hareket çıkıyor ortaya.

Ben daha çok herkesin ne dediğine bakmıyorum. Program bu. Çalışmalıyım denemeliyim ve atıyorum 2 ayın sonunda işe yaramadığını ölçüm aldığımda görmeliyim ki haa bu yanlış diyeyim. Biraz mantıklı olmak lazım diye düşünüyorum.

Mesela ben göğüs hareketlerine ilk dumbellarla başladım ve 2 ay içine çok gelişim sağladım kendimce. Daha sonra 1 ay Bench press ile başladım göğüs hareketlerine ama bu 1 ayda 1 cm bile geliştiklerine şahit olmadım. Durumu "işten anlayan abime" anlattığımda bana "Bench'i bırak, dumbellarla eskisi gibi devam et, ne zaman ki 50 lik dumbelları kaldırmaya başladın, o zaman benche geç" dedi. (not: bizim salondaki tüm dumbellar kg olarak değilde LBS cinsinden). Çünkü bench ten çıktıktan sonra kaldırabildiğim maksimum ağırlığı dumbel ile kaldıramıyorum.

Yani biraz tutarlı olmalı insan . Ölçüp biçtiğinde bir şeylerin gelişmediğini gördüğünde bir şeylerin yanlış gittiğini bilmeli , bir şeylerin değişmesi gerektiğini anlamalı insan... Sonuç alabiliyorsan ne problem var 6-7 farklı hareket yapmanın. Ben mesela tricepslerimde ciddi gelişme görüyorum şu 2 haftada. E o zaman neden illa 3 hareket yapayım ki.

Yaptığım program direk bahsettiğim trainig programdan ufak tefek farklılıkları var. Bunu da gittiğim spor salonundaki alet durumuna göre ben değiştirdim. Yapabileceğim hareketleri koydum. Programımdaki değişiklikler: Bench press i şuan için yapmıyorum ve son göğüs hareketi olan pec dec hareketini yapmıyorum. Gerisi aynen devam.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:20 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:05 ----------

Biceps & Triceps Gaining and Defining Program İzle:

http://www.dailymotion.com/video/x8qafc_the-muscle-fitness-training-system_sport

5. Cinciali

Cinciali Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Kütüphaneci
    Yer:
    Kocaeli
    konunun devamı için bugün çektiğim bir fotoyu ekleyeyim.

6. amrt

amrt Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    tipti falan di kimseyi ilgilendirmez. adam buraya tipi hakkinda yorum istememiş zaten vucut fotosu ıçın yorum beklıyor? gelişim güzel trapez ve kollar gayet iyi umarim istediğin yere gelirsin..

Cinciali bunu beğendi.
  7. 0nd3r

0nd3r Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ist bayrampasa
    Dostum keşke kafa kısmını montajlasaydın böyleleriyle ugrasmak zorunda kalmazdın en azından ,gelişimin gayet iyi trapez omuz ii gidiyo diger bölgeleri unutmadan devam

Cinciali bunu beğendi.
  8. Cinciali

Cinciali Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Kütüphaneci
    Yer:
    Kocaeli
    Evet haklısın, keşke montajlasaydım . Diğer bölgeleri de unutmuyorum ama en eksik tarafım sırt. Bu aralar da ona özen göstermeye başladım bakalım.

9. Cinciali

Cinciali Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Kütüphaneci
    Yer:
    Kocaeli
    Arkadaşım hedefim Mr Olimpia olmak değil. Hiçbir iddam da yok. Kafamda bir vucut var ona ulaşmaya çalışıyorum. Sen bu sporu neden yapıyorsun (ki yapıyorsan) çok merak ettim doğrusu. Ben kilo almak için yapıyorum ve 10 gün bıraktıgımda hemen kilo vermeye başlıyorum.

Odun gibi bir vucudum vardı eskiden. 6-7 ayda bu kadar yapabildim. Inanıyorum ki 15 ay sonra ben hedefime ulaşmış olurum ve o andan sonra biraz daha rolantiye alabilirim bu işi diye düşünüyorum. En azından masraflarımın azalacağını görebiliyorum.

Son düzenleme: 11 Kasım 2010
  10. xfactory9025

xfactory9025 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    cinciali sen jagleni adam yerine koyup neden cevap veriysun ki hata sende bırak konuşsun kaale almıyoruz böyle insanları

Cinciali bunu beğendi.
  11. Cinciali

Cinciali Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Kütüphaneci
    Yer:
    Kocaeli
    Doğru söylüyorsun dostum. Hata bende.

12. ImmortaL_

ImmortaL_ Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci/müzisyen
    Söylediğin gibi, spora başlamadan önceki fotoraflarını koymamışsın ama dediğin kadar zayıftıysan 10 haftada çok iyi gelişme olmuş.Yalnız çok hareket içeriyor programların, özellikle bicepsler çok kolay overtraining olabiliyorken sende böyle bir etki olmamış hiç. Genetik olarak vücudun yatkınmış sanırım, tebrik ederim :)

Cinciali bunu beğendi.
  13. Cinciali

Cinciali Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Kütüphaneci
    Yer:
    Kocaeli
    Aslında uzun zamandır aşağıdaki programı uyguluyorum. Hafta içi hergün sadece tek bölge çalışıp, her hareketi 3 set , ağırlık artırarak (Reps: 12, 10, 8) yapmaya çalışıyorum. Uzun zamandır da bacak çalışmayı bıraktım. Ona da sonra başlayacağım. Antrenmandan 30 dakika önce , önceden süt ile hazırladığım proteinimin yarısını, antrenmandan hemen sonra da kalan yarısını içiyorum.

Biceps Hareketleri:

Barbell curl

HAMMER CURL
    INCLINE BENCH DUMBBELL CURL
    DUMBBELL CONCENTRATION CURL
    PREACHER CURL

Triceps Hareketlerim:

TRICEPS PARALEL BAR DIPS

ONE ARM DUMBELL TRİCEPS EXTENSION
    DUMBBELL KICK BACK
    TRICEPS PUSH DOWN
    TRICEPS BENCH DIPS
    REVERSE TRICEPS PRESS DOWN
    LONG CABLE TRICEPS EXTENSION

Gögüs Hareketlerim:

DUMBBELL BENCH PRESS

DUMBBELL FLYING
    INCLINE BENCH PRESS
    CABLE CROSS OVER
    CROSS BENCH DUMBBELL PULLOVER

Omuz Hareketlerim:

MILITARY PRESS

SEATED DUMBBELL PRESS
    DUMBBELL ALTERNATIVE FRONT RAISE
    SIDE LATERAL RAISE MACHINE
    UPRIGHT ROWING
    DUMBELL BARBELL SHRUG

Sırt Hareketleri:

SINGLE DUMBELL ROWING

SEATED CABLE ROWING
    ROWING MACHINE
    LAT PULL

14. ImmortaL_

ImmortaL_ Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci/müzisyen
    Hareket çeşitliliği açısından başarılı program gayet. Supplement biraz zayıf kalmış gibi ama, takviye yapılsa daha iyi sonuçlar alabilirsiniz diye düşünüyorum :) Ayrıca sigara konusunada değinmişsiniz, hem maddi hemde sağlık açısındn zorlar bu illet cidden (kendimden bilirim) :) ben sigarayı bırakalı 3 ay oldu,aylık sigara param protein tozu fiyatını geçiyordu.Artık daha rahatım maddi - bünyevi. sizi benim açtığım 'sigarayı bırakmanın püf noktaları' isimli başlığa davet ederim,umarım işinize yarar :) linkini vereyim; https://www.bodyforumtr.com/vbforum/sigaray-b-rakman-n-p-t30745.html?p=323658#post323658 Kolay gelsin,başarılar _

Cinciali bunu beğendi.
  15. Cinciali

Cinciali Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Kütüphaneci
    Yer:
    Kocaeli
    Konuyu şimdi inceleyeceğim dostum. Ben de zaten 13 gündür bırakma aşamasındayım.
    Aynen dediğin gibi ben de hem sigaraya hem protein tozuna para yetiştiremez oldum
    ve bırakma evresindeyim şuan. 13 günde şuan 2.paketimdeyim. Ki ben günde bir paket içiyordum.

Şimdi biraz beslenmeme özen göstereceğim. Her sabah 3 yumurta beyazı kahvaltıda yiyip,
    sabah tost makinesinde pişirdiğim tavuk fletoyu da öğlen spordan hemen sonra yemeyi planlıyorum.
    2 gündür bunu da yapıyorum bakalım. devamı gelir inş.

16. ImmortaL_

ImmortaL_ Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci/müzisyen
    Beslenme alışkanlığınla bir problemin yokmuş zaten sanırım, üstüne bu spora başlayınca iyi gelişme olmuş. Yumurta,tavuk göğsü,pilav tercih ederim protein ve kaliteli karbonhidrat bakımından zenginlerdir. Ayrıca makarna hakkında söylenenler seni yanıltmasın,makarna kilo aldırmaz, makarnanın yağlı ağır sosları kilo yapar. Kompleks kaliteli karbonhidrattır,sporcu yiyeceğidir makarna. diyetine eklemeni öneririm :) velhasılı kelam gelişmen gayet başarılı, başarılarının devamını diliyorum kolay gelsin :)

17. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    jaglen bu başlıktaki hakaret dolu mesajlarından dolayı 1 ay süre ile uzaklaştırıldın.tekrarı halinde süresiz uzaklaştırılacaksın.

18. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    dewam et kardeşim gereksiz ve boş eleştirileri hiç kafana takma. çalışmana dewam et. bide enteresan gelen ben o kadar kol hareketi yapsam biter giderim yani sürantrene olurum sendeyse budurum gorulmuyor. iyi çalışmalar saygılarımla ..

19. bruce123

bruce123 Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    biceps trceps harektler fazla..

20. klavye

klavye Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Antremandan hemen önce ve hemen sonra aldığınız protein tozunu sütle yapmamalısınız derim.Sütün sindirimi pek hızlı değil diye biliyorum çünkü.Hızlı sindirilen meyve suyu kullanın ya da suya karıştırıp tüketin.Böylece daha hızlı sindirilecektir diye biliyorum.

Sayfayı Paylaş