10 gündür zayıflamaya çalışıyorum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve serialno tarafından 16 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. serialno

serialno Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    174cm, 95.4kg, 24 yaşında erkek bireyim. Şu sıralar sadece cardiyo yapıyorum, günde mutlaka bir defa ugruyorum, 30 dakika koşu, 20şer dakika eliptik ve bisiklet yapıyorum. Arada sırada sabahları da 30-40 dakika sadece koşu yapıyorum.
    Yediklerim ise sabah spora gidersem içi oyulmuş kepek ekmeğinin arasında lor peyniri koyup yiyorum. Spor yerine direkt işe gittiğim takdirde bir şey yemiyorum ya da elma mandalina vs. yiyorum. Öğlen yemeğini bekliyorum. Öğlen yemekleri standart geliyor, benim belirlediğim şeyler değil ama olabildiğince dikkat ediyorum. Mesela pirinç pilavı varsa sadece 3 kaşık alıyorum. Sote bir şeyler varsa olabildiğince yağını süzüp, çatalla yiyorum. Akşamları ise spordan sonra, bir porsiyon somon, ton balığı, kepekli makarna yoğurt, tavuklu salata, domatesli-biberli bulgur pilavı vs. yiyorum. Ara öğünler yemiyorum ama arada sırada canım çok tatlı çekerse kuru incir yiyorum, greyfurt, mandalina vs tükettiğim oluyor nadiren.Olabildiğince dikkat ediyorum. Ortalama 1200 kalori alıyorum, sporda ise min 500 - max 800 kalori harcıyorum. Doğru yolda mıyım acaba? geçen pazartesi tartıldıgımda 95.5 kiloydum, bugün tartıldım 93. (fakat 2 gün önce tartıldığımda 92 kilodaydım)
    Şu sıralar yaptığım tek hata geçen gece 2 kadeh viski ve 5-6 tane bütün ceviz yemek oldu.(Yanında 2-3 tane fındık, biraz kabak çekirdeği, leblebi vs)
    Bu viski ve çerez tabağı 1 kilo aldırır mı yoksa normal mi bu tür dalgalanmalar?
    Teşekkür ediyorum herkese.

2. dnzsn

dnzsn Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Ben bu kadar fazla tartılmayı uygun görmüyorum açıkçası psikolojik etmenler de önemli çünkü.Yani içtiğin bir bardak su bile değiştirebilir kilonu tartıda..Diyetine uyuyorsan kendine haftada bir ödül verebilrsin,yediklerin kalorisi baya yüksek gıdalar :D ama sen ona takılma ve azimle devam et kiloyu alan da sensin,veren de .. :)

serialno bunu beğendi.
  3. serialno

serialno Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    1200-1300 kalori alıyorum ortalama. bazı yerlerde 2000 alınması gerektiği falan söyleniyor fakat bilemedim. bu konuda yardımcı olacak var mı?

4. Lorethlorien

Lorethlorien Üye

Beğenileri:
    403
    Ödül Puanları:
    63
    kişiden kişiye değişiyor o. misal ben 4000kalori aldigim zaman kilo aliyorum, bir başkasi 3500. metabolizma ile alakali o. siz kendinizinkini ogrenmek icin googlea IIFYM yazin ve cikan sonuctan 500 az alin. yani diyelim ki gunluk ihtiyaciniz 2500 cikti siz 2000 kalori alin. bu sekilde saglikli kilo verebilirsiniz

serialno bunu beğendi.
  5. serialno

serialno Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    snap.ashampoo.com/ncHvNNMR

üstteki mi yoksa altta ki değeri mi alayım. üstteki ise 1200 kaloriyi tam tutturmusum o zaman :D teşekkürler.

Sayfayı Paylaş