1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

10 Aylık Evde Çalışma

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve djburakgs tarafından 12 Mart 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. djburakgs

djburakgs Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Üsküdar
    arkadaşlar evde çalışalı 10 ay oluyo....salona başlama imkanım olmadığı için bir 5 ay kadar daha evde yapıp sonra salona yazılacağım...1 düz bar ,55 kg ağrlık,yürüme bandı,göğüs yayı ve 2 küçük bar ile çalışıorum...
    bu spora 60 kilo ile başladım 78 kilo oldum. kollarımı geliştrmekte çok zorlanıorum. vücudm biraz yağlandı kolda biraz daha kütle aldıktan sonra definisyona gireceğim.
    ölçülerim
    boy.1.78
    kilo.78
    kol.36
    omuz 120
    bel 88
    göğüs.104

iyi yada kötü yorumlarınızı bekliyorum..saygılar..

2. _Çapkın.olguN_

_Çapkın.olguN_ Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Evde çalışmanın eksiklğini sana ''kanat ve trapez'' lerin açıkca bağırarak söyülüyor..

Omuzlar okadar yukarda kalmışki sanki trapezlerden et alınmış gibi..
    Aynı şekilde kanatlarda fazla gelişim kaydedememiş..

Gıda takviyeni yazmamışın..Protein tozu,amino, vitamin ?
    Yok ise göğüslerin ve tüm vucudun bir adım geride kalma sebebi iyi beslenememe olduğunu sende iyi bilirsin..

Ufak bir özel sorum var.
    Yürüme bandı eve girdiğine göre salona gidememe sebebin nedir ?

Kilona göre parçalanmaya müsait bir vucudun var..

djburakgs bunu beğendi.
  3. djburakgs

djburakgs Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Üsküdar
    şu ana kadar her hangi br takviye almadım... günde 6 yumrta 2 sarısı,300-400 gr tavuk,1 lt süt rutin olarak yaptığım beslenme şeklim... yakında ise gnc protein tozu almayı düşünüorum..
    salona gidememn sebebi ise babam....Allaha şükür maddi durummuz iyi ama inat edio göndermem seni salona dio.otr evde yap dio ama az kaldı yakında ikna etcem...:D

4. djburakgs

djburakgs Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Üsküdar
    bir de trapez şu ana kadar hiç çalışmadım... kanat çalışmayada yeni başladım...inşallah toparlicam oraları...

5. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    Spor salonuna karşı olan bir BABA ,
    İlginç gerçekten,

6. djburakgs

djburakgs Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Üsküdar
    babam tam bir boks düşkünü ve bende zamannda boksa gittiğim için daha gitmek istemiyorum. babamda inatla ya boksa git ya da napıyosan evde yap dio... maddi destekte vermiyor..her şeyi kendm kendi paramla alıyorm. yani çok zor şartlar altınnda bu sporu gerçekleştriyorm.evde bu sporu yapmak daha da zor..salona başlamak için gün sayıyorm...

7. josef_1531

josef_1531 Üye

Beğenileri:
    145
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    ADANA
    djburakgs,Seni çok iyi anlıyorum,aynı durumları zamanında bende yaşamıştım,evde yapılan VG çok zor oluyor..
    Ayrıca bende Aileden maddi destek alamıyordum bu yüzden salonu bıraktığım zamanlar dahi olmuştu,ama yinede azmi elden bırakmadım ve evde aletsiz bir şekilde kasları korumaya, kondisyonu kaybetmemeye çalıştım..
    Kilo,boya göre orantılı,ölçüler ise resimlerden daha iyi duruyor,bunun sebebide kilodan ve pozlardan dolayı olabilir..

Trapez çalışmaman senin yararına olmuş, hiç değilse omuzlar kendini belli ediyor,Eğer trapez yapmış olsaydın,omuz bölgesi hiç farkedilmezdi..
    Diğer bölgelere oranla;Kanat,sırt ve omuz bölgesi iyi duruyor,dediğim gibi eksik çok fakat salona başladığında çok fazla zorluk çekmezsin,vücudun gelişim göstermeye hazır gibi duruyor (Salona başlaman şart)

Son olarakta 10 ay gibi bir sürede iyi kilo almışsın (yağsız)
    Gelişimin en önemli faktörüde beslenme olduğuna göre,salona başlayıp düzenli (bilinçli) idmanlar ile sabırla ve azimle VG'de baya yol katedeceğine inanyorum..thums:

djburakgs bunu beğendi.
  8. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    burak senin resimlerini bekliyordum zaten gayet iyi çalışma olmuş (evde yapıcağın çalışma olarak ) artık salona gitmelisin biran önce babanı ikna et ve salona başla.
    merak ettim 60 kilodan 78 kiloya ne kadar zamanda ulaştın 18 kilo almışsın ve çok fazla yağlı değilsin sanki daha düşük gibi geldi kilon bana

djburakgs bunu beğendi.
  9. serkan1984

serkan1984 Üye

Beğenileri:
    341
    Ödül Puanları:
    73
    bende 1.5 seneye yakın evde çalıştım gerçekten zordur evde çalışmak gördügüm kadarıyla sende bench sehbası yok bi tane bench sehbası al bu sana ekstaradan bir çok hareket yapma imkanı saglar

kanat soronununa gelince ben çok iyi performans aldım evde çalıştıgım zamanlar....evde çaıştıgım sırt programımı yazıyım sana

deadlift 4*10
    barbell row 4*10
    one arm dumbell row 4*10
    t-bar row 4*10

bu programın başına barfiks eklenerek çok iyi bir ev programı haline gelebilir aslında imkanın varsa dene

djburakgs bunu beğendi.
  10. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Acikcasi ben de doggetman gibi sasirdim 18 kilo almana ragmen hala hacimsiz durmana. Baslamadan onceki fotolarindan koyabilir misin lutfen?
    Anladigim kadari ile glikojen depolarin bosken cekilmis fotograflar, ondan oturu de vucut soyledigin olculeri yansitmiyor. Yine de evde yapilan bir calisma icin gayet iyi bir baslangic. Gogus antermani olarak sinav yapiyorsun herhalde. Sinavin zorlugunu arttirmak icin sandalye ustunde yapabilirsin ( uc sandayle lazim, biri ayaklara, diger ikisi ellere, bu sekilde kaslarinin hareketini daha az kisitlamis olursun). Dikkat et sandalyeler kaymasin, ben bir defa kapaklanmistim yere :)
    Babanin seni yollamamasi enteresan gercekten. Kac yasindasin? Aslinda yastan ote bu isler maddi olarak aileye bagli olmakla alakali. Neyse, bence artik babanla ciddi ciddi karsilikli oturup konusmanin vakti gelmis. Bu isi ne kadar sevdigini, ve emek verdigin bir sevgiden maksimum verim almak istedigini babana munasip bir lisan ile anlatirsan, babanin inadini kirabilirsin gibime geliyor.

djburakgs bunu beğendi.
  11. romeocry

romeocry Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Fitness Trainer
    Yer:
    istanbul
    djburakgs evde çalışmanın zorluklarına rağmen İyi çalışmışsın brawo.Evde çalışmayla ilgisi varmı bilmem ama kolda gelişim sağlamak gerçekten zor oluyo.

çalışmalarının devamını dilerim..

djburakgs bunu beğendi.
  12. djburakgs

djburakgs Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Üsküdar
    arkadaşlar öncelikle yorumlarınız için hepinize teşşkr ederim. 9 ay gibi bir sürede 18 kilo aldım. fotoları 1.3 megapikselli bi telden çektiim için net ve her hat belli olmuyor. belm bu fotolarda ince çıkmış ama kilo aldım için biraz belmde yağlanma ve karnmdada şişlk oluştu. çözünürlk dandik olduğu için hacimsiz görünüyorm ama gerçekte daha hacimliym...ölçülerimi resmleri çektrdikten sonra aldım.onun için bir yanlışlık olamaz... evde çalışmak sadece kolları değil bütün bölgern gelişimni etkiliyor...bench sehpası ve protein tozu için para biriktriyorm. herşey çok güzel gidio da bi de babam salona gitmeme izin verse.....

13. djburakgs

djburakgs Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Üsküdar
    bu arada yaşımı yazmayı unutmuşum. yaşım henüz 17.

14. ulasmen

ulasmen Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    veteriner fakültesi öğrencisi
    bencede iyi bir gelişim burak evde calısmana ragmen iyi bende bu spora evde basladım ama bnm evde calısma surem yanlızca 3 ay dı ve biliosun ki bu sporu hakkında herkezin yaptıgı bilinçsiz yorumlar yuzunden aileler izin vermio ben bu spora 8. sınıfta merak sardım ama babam annem boyun kısa kalır diyerek salona yollamadı ah o zaman baslasaydım puff sonra ben lise 3 e geldgmde evde calısmaktan sıkılmıstım evn yakınındaki slaona gittim kayıt oldum annemden babamdan habersiz simdi alıstılar artık kardesimi 6. sınıfta baslıcam dese gonderirler :D ama kardesmn spora ilgisi yok
    bu arada vucudun oldukca yagsız bunu koruyarak buyursen bence cok ii olur

djburakgs bunu beğendi.
  15. djburakgs

djburakgs Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Üsküdar
    ulasmen yorumun için öncelikle teşekkür ederim. aslında fotolarda yağsız görünüyorm ama biraz karnımda yağlanma var.vücdumn üst bölümnde yağ çoq az..bnu inşallah koruyarak devam edeceğim...

16. djburakgs

djburakgs Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Üsküdar
    arkadaşlar babamı sonunda ikna ettim ve salona başlıyorm. çok mutlym. neredeyse havalara uçacağım. sizlerle ilk halimi ve son halimi paylaşmak istiyrm. biliyorm eksiklerim çok ama salona yazlınca bütün hepsini düzelteceğim... hepinizi seviyorm..:D:D

yorum yaparsanz sevinrm.saygılar...

17. dominic

dominic Üye

Beğenileri:
    213
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Vienna-Turkey
    Gelişmeye açık bir vucudun var başkalarının salona gidip almakta zorlandığı kiloları sen evde tek başına yapmışsın 18 kilo ciid bir rakam. Daha yolun başındasın kollara önem ver hummer curl , dambıl curl, barbel curl ,constre en faydalı hareklerdir zamanla, düzenli beslenme ve egzersiz ile istediğin ölçüyü alabilirsin..

djburakgs bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş