10 Aydıt Protein Tozsuz Çalışıyorum Ama Kararımı Verdim

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve alexcan1905 tarafından 14 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. alexcan1905

alexcan1905 Guest

Merhabalar.10 Aydır hiç aksatmadan düzenli olarak çalışıyorum.Aklıma bir kaç soru takıldı;

1-Whey kelimesi bir markamıdır.Yoksa İngilizceden çeviri yaparsak kesilmiş süt suyu yani peynir altı suyu olduğunu belirten bir kelime midir?
    2-Daha önce hiç kullanmadığımdan marka bilmiyorum.Bana 3 Adet marka önerisinde bulununuz.
    3-Ben 80 kiloyum.172cm boyum var.Biraz yağlı sayılırım.Ben diyet gibi nişey uyguluyorum kendime.Tavuk göğüsü felan yiyiyorum hergün.Şimdi ben 80x1,5=120 gram protein almam gerekiyor.50gramını tavuk yiyerek alsam 70 gramını gün içinde protein tozunu 3 eşit parçaya bölerek(Sabah 1+Akaşam 1+İdamnadan Sonra 1) suyla karışıtırıp içsem olur mu?
    4-Protein tozları ne kadar süre(dakika)içinde vücuda karışıyor?Çünkü idmandan sonra alacağım için bu önemli.
    5-Bazı kişiler protein tozu kullanınca sivilce felan çıktı diyor?Bu ne kadar doğru.Eğer doğruysa protein tozunun içindeki aspartam maddesinde kaynaklanıyor olabilir mi?
    6-Amino Asitler proteinleri oluşturan temel taşlardır.Şimdi durum böyle olunca neden herkes protein içiyorda sadece amino asit içmiyor?

Teşekkür Ederim.

2. hogan

hogan Üye

Beğenileri:
    1.244
    Ödül Puanları:
    103
    Tek Tek Cevaplıyorum

1-Forumu Oku
    2-Forumu Oku
    3-Forumu Oku
    4-Forumu Oku
    5-Forumu Oku
    6-Forumu Oku

qHx ve onbir bunu beğendi.
  3. Alfamatador

Alfamatador Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    38
    Öncelikle merhaba.Forumda sordugun soruların ayrı ayrı cevapları mevcut,başlık açmadan önce yazılanları okumanı öneririm.Sorulara bildiğim kadarıyla cevap vereyim.yanlışım varsa arkadaşlar düzeltsin.
    1-Whey kelimesi bir marka değildir,proteinin çeşididir.Kelime olarak bizim bildiğimiz peynir altı suyuna tekabül eder.Peynir altı suyunun çeşitli işlemlerden geçirilerek içerisindeki yağın ve karbonhidratın ayrılmasıyla elde edilen emilimi ve biyolojik değeri oldukça yüksek bir proteindir.
    2-Marka konusu sıkıntılı bir konu.Herkesin fikri farklı bu konuda.Ekonomik durumuna da bağlı olarak en iyi kararı sen verirsin bu konuda.Suplementler bölümünden markaları ve yorumları incelemeni öneririm karar vermeden.Benim sana önerebileceğim üç marka gaspari myofusion(tadı ve kompleks protein olması büyük bir artı)
    optimum whey (güvenilirliği tercih etmemde en büyük etkenlerden)
    ve hardline (Fiyat kalite oranı kesinlikle iyi)
    3-Kilon boyuna göre normal hatta az ama dediğin gibi vücut yağ oranın yüksekse ozaman durum farklı.Çalışmalarından önce sonra 10,15 dk yürüyüş ve yediklerine dikkat etmenle bu durumu tersine çevirebilirsin.Şekerli,yağlı,unlu ve tuzlu şeylerden uzak durmaya çalış.Yağ konusu kesinlikle önemli,hacim almak için sürekli yemek yemek bir süre sonra yerini kastan çok yağ problemine dönüştürüyor.Kendi durumumdan örnek verebilirim,daha sonra bu yağlardan kurtulmak birhayli problem oluyor.Diyet ile verilebilir ancak diyete girmen içinde belli bir kas kütlesi oluşturmuş olman gerek.
    Protein tozunu söylediğin şekilde kullanabilirsin,yanlız öğlen dediğin öğünü antremandan bir saat önceye alırsan daha verimli olacaktır.
    Of günlerde 3 ölçek kullanmana gerek yok.Beslenmene dikkat etmen şartıyla 1 ölçek bence yeterli.
    4-Whey protein tozlarının emilim süreleri işlenme şekillerine göre farklılık gösteriyor.
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum...i-t46.html?t=46&highlight=proteinlerin+emilim
    başlığı incele,alacağın toza ona göre karar ver.Ama kana karışma süresine çok takılma derim,aldıgın ürünlerin birçoğu isolat,konsantre karışımı olur.İsolat sana kısa sürede emilimi sağlarken devamlılığınını konsantre sağlayacaktır.
    5-Aspartam bir çeşit tatlandırıcı sivilceyle direk bağlantısı ooldugunu zannetmiyorum.Vücut için herhangi bir yükü yok proteinin,yada oldukça az.Sivilce vb sık olan şeyler değil en azından ben karşılaşmadım.
    6-Amino asitler proteinlerin temel taşları evet.Piyasadaki birçok ürünün proteinlerle hammaddeleri aynı aradaki fark hammaddenin gördüğü işlemlerden.Amino asitler kana daha çabuk karışabilecek yapıdadır.Kasa ihtiyacı olan proteini çabuk iletmene yardımcı olur ancak içerdiği protein miktarı azdır ve protein tozlarına göre pahalıdır.Örneğin aldıgın 1 ölçek protein tozunda 20,25 gram protein var iken bir amino asit tabletinde 1-3 gram arasıdır.Yani aynı gram protein almak istiyorsan amino asit tabletinin 8 tanesi 1 ölçek protein tozuna tekabül eder.Eğer hacim almak istiyorsan protein tozu senin için biçilmiş kaftan.

Son düzenleme: 14 Temmuz 2011
  4. alexcan1905

alexcan1905 Guest

Forumuda Okudum Yorumlarınız için teşekkür ederim.

Sayfayı Paylaş