1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

1 YILI GEÇTİ...

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve akdag44 tarafından 15 Ekim 2006 başlatılmıştır.

1. akdag44

akdag44 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    BODY
    arkadaşlar ben 21 yaşındayım.kilom 85 boyum 1.84.1 yılı geçmesine rağmen iyi bir ilerleyiş yok.çalıştığım zaman kaslarımı pek hissetmiyorum.bildiğiniz gibi çalıştığımız zaman kaslar ısnıyor buda gerçekten doğru yapıldığını anlıyoruz.ama bir program çalışıyorum ilk 2 hafta güzel oluyor 1 ayı geçtikten sonra hissetmiyorum.acaba devamlı program mı değişmeliyim.body hocam pek yardım etmiyor.bu son 1 aydır arada protein ve karbonhidrat kullanmaya başladım.iş gereği gün boyu ayakta durup gezip yorulduğum için ilaç almaya gerek duydum.acaba bana bir önerisi olan var mı vücudumu geliştirme açısından.bilenlerin yardımlarını bekliyorum. :cry:

2. akdag44

akdag44 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    BODY
    BUNLARDA DİĞER RESİMLERİM

3. cdalgic

cdalgic Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    HMM

BELKİ HAREKETLERİ DOĞRU YAPAMIYORSUNDUR.ÇALIŞTIĞIN KASI HİSSEDEBİLMEK ÖNEMLİ TABİ.BENCE BU KONUDA YAZILAN KİTAPLARDAN AL BİLGİLEN.KENDİNİ GELİŞTİR.NASIL YAPACAĞINI BİLMEDEN ÇALIŞMAK FAYDALI OLMAZ.BESLENME BU İŞTE EN ÖNEMLİ ŞEY.BESLENME OLMADAN OLMAZ.SANA VEREBİLECEĞİM EN İYİ FİKİR KİTAP ALIP OKUMAN.BU FORUMDADA PEK ÇOK BİLGİ VAR ARAŞTIRMANI ÖNERİRİM.

4. bomberman

bomberman Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Berlin
    kitap iyi fikir ama teoriyle bitmiyor is... mesela bi adam düsün eline hic tenis raketi almamis ama tenis hakkindaki bütün kitaplari okumus silmis süpürmüs. teoride kendini gelistirmis ama pratikte raketi tutmayi topa vurmayi bile bilmiyor. tabii ki teoride gerekli ama bence bazi seyleri hem okuyarak hemde deneyerek vücudunu taniyarak kendi cözmesi daha cabuk ve yararli olur.

bence sen hareketleri nizami ve yavas yapmaya calis. agir cekim de gibi. ayrica eline aldigin agirlik ne cok hafif olsun ne de cok agir. yavas yavas kendini zorlayarak ivme kullanmadan calis. kasa yedire yedire yani. bazende diyelim son seti bitirdin ve 15 kiloyla ayakta dumbell curl yaptin 3 set 10 tekrar gibi. son setin hemen ardindan diyelim 8-10 kiloyla nizami tekrar yap yapabildigin kadar. ama dedigim gibi cok yavas ve sanki bilerek kasi yorup fazla tekrar yapmasina imkan vermeyecekmis gibi calis. o zaman kastaki yanmayi hissedeceksin. umarim anlamissindir.
    bu benzer bi seyi sanirim pump forever yapiyordu. agir baslayip kiloyu düsürerek cok fazla set yapiyordu.

birde bir sene boyunca kac kilo aldin onu yazarsan daha iyi elestirebiliriz. sonucta belki bir sene önce vücudun cok zayif ve inceydi. bir sene önceki kilonu yazsaydin veya o zamandan kalma resmin eger varsa koysaydin belki daha iyi yorum yapabilirdik.

bi sorum daha olacak... her kas grubuna calistiktan sonra en assagi 48 saat dinlenme süresi veriyorsun degil mi???

saygilar.

5. akdag44

akdag44 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    BODY
    İLK 1 AY
    SON 1 AY

6. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Re: HMM

Büyük yazmayınız lütfen

7. akdag44

akdag44 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    BODY
    HERGÜN GİDİYORUM SPORA.24 SAAT DİNLENME VERİYORUM VÜCUDUMA.BAŞLADIĞIM ZAMANDAN 8 AY SONRASI ÇOK GÜZEL GEÇİYODU KASLAR HIZLI GELİŞİYODU.1 YILI GEÇTİKTEN SONRA DURMAYA BAŞLADI.KİLOM PEK DEĞİŞMİYOR BENİM.İLK BAŞLADIĞIM ZAMAN GÖBEK ÇOK VARDI ŞU AN NERDEYSE YOK DENECEK KADAR.İLK BAŞLADIĞIMDA 90 KİLOYDUM.ŞİMDİ 85 KİLOYUM.KİLOM DÜŞÜYOR HALA.SPOR HOCAMA DA AYNISINI SÖYLEDİM.BANA DEĞİŞİK METODLAR VERDİ ÖRNEĞİN BU AYDAN SONRA TERS PİRAMİT(AĞIRDAN HAFİFE) YAPACAĞIM.DAHA SONRA NEGATİF ÇALIŞMA YAPACAĞIM.BENDEN Mİ KAYNAKLANIYOR BİLMİYORUM AMA.BİR HAREKETİ 2 HAFTADAN FAZLA YAPTIĞIM ZAMAN BIKIYORUM YAPMAK İSTEMİYORUM.SİZCE 2-3 HAFTADA BİR HAREKETLERİ DEĞİŞEYİM Mİ.YOKSA UZUN Bİ ZAMAN DEĞİŞMEMEYİM Mİ.İŞTEN ÇIKTIKTAN SONRA AKŞAMLARI 7.30 DAN 9.00 YADA 9.30 A KADAR ÇALIŞIYORUM.PROTEİN ALIMI İSE ANTREMANDAN YARIM SAAT ÖNCE 1 SU BARDAĞI 1 BARDAKTA ANTREMANDAN HEMEN SONRA.

8. akdag44

akdag44 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    BODY
    yardım ederseniz...

arkadaşlar çoğunuz biliyorsunuzdur body hakkında bi şeyler.kimin daha çok bildiğini bilmiyorum ama bilen birisi bana çalışma pogramı verebilir mi onu bi deneyeyim diyorum.resimlerim var yukarıda ona göre program veren olursa sevinirim.bilen biri olsun lütfen...kendim hakkında biraz bilgi vereyim.günde 1.30 saat çalışıyorum.protein+cratein alıyorum.günde 2 bölge giriyorum.haftanın 5 günü çalışıyorum.perşembe ve pazar günleri dinlenme.kilo şu an 83 boy 1.84.yardımlar için şimdiden teşekkürler...

9. adrenalinshot

adrenalinshot Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bursa
    Arkadasım ilk başladığın zamanki gibi gelşime bekleme zaten..Biraz yavaşlar.Bunu hızlandırmak senin elinde sağlam proteinli besleneceksin.Ayrıca karbohidrat bol alman lazım.kg başına 3gr carb 2gr pro sanırım...Gün 5öğün yemeye özen göster.Yanında yemek götür.Ve daha iyi bir spor salonu varsa çevrende oraya transfer ol.Hoca da çok önemli ne kadar teoriyide bilsen sana birebir göstermesi lazım...Ve yaptığın hareket vurması gereken kas grubuna etki yapmıyorsa o hereketi gözden geçir..

10. akdag44

akdag44 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    BODY
    teşekkürler adrenalin tavsiyen için deneyeceğim tavsiyelerini...

11. akdag44

akdag44 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    BODY
    arkadaşlar şu an protein ve creatin kullanıyorum.ikisini birbirine karıştırdım ve antremandan önce 1 bardak antremandan sonra 1 bardak olarak alıyorum.güç verir kas büyütür diye aldım ama bir değişiklik görmedim.ne enerji ne de kas büyümesi hiç yok.sadece aynı formumda kalıyorum.diyorum ki bu protein ve creatin işini bırakayım.sizce ne gibi gıdalar almalıyım.gürkan abimiz günlük etini yumurtanı yersen süt içersen daha iyi olur diyor.acaba bunun yanında eczane de bulunan ilaçlardan alayım mı.enerji verici kas geliştirici ilaçlar varsa ismini verirseniz çok sevinirim...çünki ilaçlarla ilgili herhangi bir bilgim yok.doğal bir vücut yapmak istiyorum.tavsiyelerinizi dörtgözle bekliyorum...benim memleketimde bana bu konuda yardım edecek biri yok...b vitamini diye bir ilaç satılıyormuş eczanelerde.acaba alsam mı onu, bir gelişme sağlar mı bana sizce.

önerileriniz için şimdiden teşekkürler...

12. bukatto

bukatto Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    selam akdag44;
    creatini proteinle karıştırmak yerine antremandan 1.5 - 2 saat önce alman daha çok işine yarar. creatinin kullanımı bu şekildedir.
    proteini ise antremandan 30 dk. önce ve antremandan hemen sonra alman ideal olanı. eğer bütçen uygunsa proteinin yanına amino asit almanı öneririm. bunları alıp, beslenmeni de kuvvetli tuttuğun sürece başka bir şey kullanma derim

13. akdag44

akdag44 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    BODY
    teşekkürler bukatto.creatinle proteini yanlışlıkla karıştırdım.ayrı ayrı almam lazımdı.diyorum ki daha protein ve creatin almayayım.besinlerle gelişebilirmiyim mesela süt et ve yumurta bunun yanında 2 günde bir makarna ve pirinç lapasını sade şekilde yersem gelişme olur mu.dediğim gibi eczane de b vitamini var onu da alın diyorlar sence bunları yapayım mı.

14. bukatto

bukatto Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    eğer sporda yeniysen besinlerle bir süre idare edebilirsin. aslında ömür boyu besinlerle idare edebilirsin. ama gelişme bir yere gelir ve durur. genetik zirve denir genellikle buna.
    eğer takviye alırsan hızlı ve sürekli gelişimi daha yaşarsın. B gurubu vitaminlerinin esprisi ise büyüme vitamini olması. her türlü büyüme. protein tozu ile beraber kullanımı tavsiye edilir. maliyeti 6 ytl den başlıyor sanırım.

bende kullanıyorum B1-B6 vitaminini. proteini bilemem ama creatin gereksiz bir ürün gibi. (biliyorum gereksiz olmasa böyle bir ürün üretilmezdi) kullandığım için söylüyorum. protein ve amino asit kullanımı güzel ama creatin işin ekstrası gibi. creatine para vermek yerine üzüm pekmezini tercih ediyorum ben.
    yumurtanın beyazından yiyebildiğin kadar yemeni tavsiye ederim. haşlayarak yediğin sürece hiçbir zararı olmaz yumurta beyazının. pirinç lapasını veya makarnayı 2 günde bir yeme, hergün ye :)

15. akdag44

akdag44 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    BODY
    sporda pek yeni sayılmam 15 ay oldu.ekim ayında 1 ay ara verdim.tavsiyelerin çok güzel.protein ve creatin bulmak bizim burda zor, bulsanda dünyanın parasına mal oluyor.yani doğal olsun dedim ama her ne kadar doğal istesekte ilaçlara ihtiyaç duyuluyor belli bir zaman sonra.bu arada b1 ve b6 vitamini alıyorum diyorsun.ikisini birden mi alayım yoksa hangisi daha iyi.çok teşekkür ediyorum ilgilendiğin için...

16. bukatto

bukatto Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara

ben teşekkür ederim akdag44 :)

B1-B6 vitamini bir arada benim kullandığım. vitaminin ismi neurovit. bu arada protein,amino asit, creatin...vb. ürünler ilaç değil gıda/besin takviyesidir :) bu ürünleri insanlara yanlış bir tabirle ilaç olarak tanıtırsan bin tane laf işitirsin. yaptığın sporu burnundan getirirler. steroidler (hormonlar,iğneler vs) ilaçtır :)

17. akdag44

akdag44 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    BODY
    abisi çok saol tavsiyeler için.walla burdaki hocam bu kadar yardımcı olmadı.hemen deneyeceğim bunları.inşallah istediğim vücuda sahip olurum.tekrar teşekkürler iyi çalışmalar... 8)

Sayfayı Paylaş