1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

1 Yıllık Çalışma

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve ByBars tarafından 11 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 22 üye.
  1. ByBars

ByBars Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    Merhabalar,

28 yaşındayım.Boy 1.75. kilo 77.

1 sene spor yapıp 2 yıl yapmamıştım. Eski heyecan 1 sene öncesinde yine depreşti ve vücut son halini aldı.

Son bir yılın ilk 5 ayında 80 kilodan 65 kiloya indim..Sonrasındaki 7 ayda ise 65 ten 77 ye çıktım. Aradaki fark artık vücudumda bel karın bölgesi haricinde hemen hemen hiç yağ olmaması. 80 kilo ve çok yağlı iken kollar 31 di. şimdi 38 cm. bel 99 cm iken şimdilerde 84-85. Bacağım 56 cm di, şimdi 61.

Görüntü olarak bacak ve üst göğüsün diğer bölgelere göre geride kaldığını düşünüyorum. Salondaki yorumlarda bu yönde.

Bilinçli çalışıp, araştırarak ilerlemeyi tercih ettim. Protein gramları saymaya hiç girmiyorum, zamanında çok kafa patlattık. Kiloma göre almam gereken protein ve karbonhidratı aksatmadan tükettim. İyi dinlendim.Yaza girerken çerez niyetine ufak bir kür patlattım.1 ay önce bitti.

İyi Çalışmalar.

<script src='http://img151.imageshack.us/shareable/?i=1312313387355.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>[​IMG]</noscript>

<script src='http://img62.imageshack.us/shareable/?i=1312307427851.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>[​IMG]</noscript>

<script src='http://img3.imageshack.us/shareable/?i=1312311592269.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>[​IMG]</noscript>

<script src='http://img849.imageshack.us/shareable/?i=1312312688684.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>[​IMG]</noscript>

<script src='http://img849.imageshack.us/shareable/?i=1312307515288.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>[​IMG]</noscript>

<script src='http://img825.imageshack.us/shareable/?i=1312307512943.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>[​IMG]</noscript>

<script src='http://img11.imageshack.us/shareable/?i=1312307516061.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>[​IMG]</noscript>​

2. hogan

hogan Üye

Beğenileri:
    1.244
    Ödül Puanları:
    103
    Dostum boyumuz ve kilomuz yaklaşık.
    Sanırım definasyon kürü yapmışsın.
    Bence çook iyi gidiyorsun.
    2.küründen sonra seni hayal edemiyorum
    aynen devam
    tebrikler

3. Smiley

Smiley Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    38
    Tbrkler, bu arada o kollar 38 cm den çok daha büyük gösteriyor. Belki göğüs biraz daha iyi olabilirdi ama yine de çok estetik bir vücut...

4. ByBars

ByBars Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    Fotoğrafta daha iyi ve büyük göründüğüm fikrine bende katılıyorum .)
    Yorumlar için teşekkürler.

5. vladerious

vladerious Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    omuz başları ve triceps on numara olmuş ama göğsünü gölgede bırakmışlar nerdeyse göğüse biraz daha yüklenmen lazım sanırım iyisin iyi, aynen devam!

6. ByBars

ByBars Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    İşte sorunda bu. Yüklenmek kelimesine hangi anlamları yükleyeceğimi şaşırdım .)
    Haftada 2 gün göğüs atsam hoca ağır olur diyor. tek kas grubu şeklinde devam ediyorum bu seferde yetersiz kalıyor sanki. amaç fazla ağırlık altına girmekse max. 110 kilonun altına girdim 5 tekrar zor çıkıyor.gözümde yerınden çıkıyor .) az ağırlık cok tekrar metodunuda denedım. fark yaratan pek bir şey olmadı. üstad diyebıleceklerımızden göğüs çalışma prensibi hakkında fikirler almak isterim.

7. Fit

Fit Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Bence yüklenin göğüse haftada 2 seferden zarar gelmez.Dumbell ile çalışmanızı öneririm.Bnmde göğüs bölgesi zor gelişiyor dumbell ile çalışınca daha faza verim alıyorum şahsen.
    Sizin kollar ile bnmki arasında yaklaşık 1 cm fark var ama siz daha iri görünüyorsunuz sanırım definasyondan :)
    KAç set kaç tekrar çalışıyorsunuz?Bide omuz programınızı merak ettim.

8. loveofbody

loveofbody Yeni Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    kullandığınız kür nelerden oluşuyordu ???...bilgi verebilirmisiniz...kolay gelsin...

9. ByBars

ByBars Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    bench pres, üst göğüs pres, yana açma ve dips. düz piramit şeklınde. 12.10.8.6
    omuz pres, dumbel press, öne açma, yana açma ve triseps için tek hareket. 12.10.8.6

kür dediğim gibi çerezlikti. 500 tl civarı bir şey. ilaç adının pekte önemli olduğunu sanmıyorum.

10. EdgeVII

EdgeVII Üye

Beğenileri:
    273
    Ödül Puanları:
    73
    Tebrikler çok iyi iş çıkarmışsınız,seneye yaza bomba gibi giriceğiniz kesin

11. Keops

Keops Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    dostum gayet iyi çalışmışsın biraz gogus ve hafifte alt karın yuklen yanı cok az daha belını ınceltssen cok ıyı olucaksın

12. ataberkim

ataberkim Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ny, usa
  13. ByBars

ByBars Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    belim 79 cm olduğu zaman dahi alt karında sorun vardı. muhtemelen anatomik. o bölümün dümdüz olmasını isterdim ama bazen istemek yeterli olmuyor.

14. FasT

FasT Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Tebrikler 1 yıl öncesini göstermemişsiniz fakat şu anki durum iyi görünüyor. Sporda başarılar..

15. BassHunter

BassHunter Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Göğüs geride kalmış demek yanlış olur omuz ve kol göğsü gölgede bırakmış diyelim. Bence haftada 2 gün göğüs çalıştırılmasında sorun yok şöylede yapabilirsin programını haftaya değil aya yığabilirsin. Ör: 1.hafta 2 kere göğüs - 2. hafta 1 kere

16. murat2

murat2 Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Tek eksiğin göğüs bence biraz hacim kazandır yeterli :)
    Amacın ne bilmiyorum ama karın kasları ve göğüsüde ortaya çıkarırsan gayet fit ve hacimli bir vücut olur,oda sana yeter :)

17. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Gogusde genel olarak hacim eksikligi goze carpiyor, sekil olarak bir sIkinti yok. Haftada iki antreman denenebilir, gogus diger bolgelerden tamamen ayrilip tek basina calistirilabilir, piramite alternatif drop-set'ler eklenebilir, daha yapilabilecek bir cok alternatif mevcut. Bence su an yaptiginizdan farkli bir antreman metodu secip ilerlemenizi kaydederek gogsunuzun en iyi hangi tip antremana tepki verdigini belirlemeniz lazim. Ondan sonrasi daha kolay olacaktir.

Bunun yaninda, genetik olarak her bolge zaten her sporcuda ayni tepkiyi vermiyor, hic bir sey ise yaramazsa sabirla calismaktan daha fazla yapacak bir sey yok ama o noktaya geldiginizi sanmiyorum.

18. ByBars

ByBars Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    Doğrusunu isterseniz göğüs çalışma prensibi olarak bir çok sistem denedim. salonda 3 tane hoca var diyebilirim fakat her birinden duyduğum göğüs antrenman metodu farklı. eh hadi kabul ettik diyelim, adamlar en az 7 farklı harekete girmemi söylüyorlar. bunu bir dönem yaptım. iyi beslendiğim için vücut zorlanmadı ama belkide bu sebeple yeterli gelişmeyi sağlayamadım.

19. LightWeight

LightWeight Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    kusursuza yakın bir vücut yapısı. daha ince bir bel, daha belirgin göğüsler ile maruz kalacağınız daha fazla bakışlar :)

20. andigoto

andigoto Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    sultangazi
    gerçekten güzel vücut yapmışsın arkadaşım..
    omuz ve kollar direkt göze çarpıyor. üst göğse ağırlık vermen gerek bence.

Sayfayı Paylaş