1 yıldır bu işin içindeyim

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve berkay7743 tarafından 4 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    evet işte böyle
    günde 1800 kalori alıyorum 2 aydır ondan önce 2 ay boyunca 1900 aldım
    ondan önce yine 2 ay boyunca 2000 aldım ondan 5 ay boyuncada 2200 kalori aldım yani azaltarak ilerledim ama 2200 ün üstüne son 18 aydır çıkmadım
    ondan önce zaten obezite ile boğuşuyordum zayıflamaya başlayalı 3 yıl civarı oldu
    spor ise 3 yıldır spor yapmaktayım yürüyüş vs. ama bb sporunu ise 1 yıldır düzenli olarak ise 6 aydır yapmaktayım
    ne yaptıysam göğüsleri eritemiyorum göbeğide son 2 aydır erimiyorlar kalori alımını ne kadar düşürdüysemde sporu ne kadar arttırdıysamda erimiyorlar
    birde vucudumdaki yağ oranını ve yağ miktarını bilmiyorum siz fotoğraflara bakarak tahminde bulunsanız boy ve kilo lazım tabi boy 1.76 kilo 103
    bel çevresi ve kilo yöntemiyle %12 çıkıyor makinada en son 7 ay önce ölçüldüm %22 idi 7 aydır sporu arttırdım ve giderek aldığım kalori miktarınıda düşürdüm sizce kaç yağ oranım ?
    birde vucut hakkında yorumda bulunsanız
    her türlü olumlu ve olumsuz eleştiriye açığım

Ekli Dosyalar:

2. Suçicek

Suçicek Üye

Beğenileri:
    290
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Bursa
    Hocam ilk iş kılları aldırmak. Sonrasında jinekomasti var gibime geliyor,bu iş sabır isteyen bu spordur. Ama jinekomasti tedavi görmelisin,çok kötü görünüyor,onun aricinde iyi.

umut1319, mma-, Azi ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  3. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    kardeş bu erkekte meme büyümesi olayı bizim ailede genetik olarak var yani ailedeki çoğu erkekte var babamdada var

4. onder1

onder1 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    siz vücut çalışmayı bırakın hergün sabah erken kalkıp uzun mesafeli koşun yoruldugunuzda yürüyüşe çevirebilirsiniz suan ne kadar spor yaparsanız yapın hiçbir işe yaramaz

5. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    ben pek jinoya benzetemedim
    önce bi yağlar erisin kaslan vucut sertleşsin o zaman daha net anlaşılır
    ama ben sadece kardiyo yaparak pek biyerere geleceğini düşünmüyorum
    kardiyo+vg ile daha çabuk sonuç alırsın
    ama tabi bu yıllar sürebilir
    ama aylar içinde seni daha rahat hissettirecek sonuçlar görebilirsinde
    bu sana kalmış

Azi ve Efrahim bunu beğendi.
  6. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    meme büyümesi bir hastalık dostum doktora görün

7. Jesus

Jesus Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Jinekomasti falan yok zaten Jinekomasti tamamiyle bir yalandır Yağları sporda yakacagına gidip doktora aldırıyorsun aynı şey ustam doğru ve düzenli yapmıyorsundur sen sen ol sakın öyle bir ameliyata falan girme

Bozo-Baku, Azi ve The Genetic Freak bunu beğendi.
  8. esen32

esen32 Yeni Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Antalya
    Jesus senin cahilliğine veriyorum bu yazını jinekomasti yalandır ?? bu nasıl bir yazı sana zahmet olacak ama azcık interneti araştırırsan 2 türlü jinekomasti oldugunu birincisinin meme başının büyümesi östrojenden dolayı ikinciside göğüste yağ bezesi gibi kalın ve erimeyen bir kitle oluşması. Lütfen seni araştırmaya davet ediyorum körü körüne yazılar yazma etrafta birçok örneği çok. Sayın uğurhan sizde jinekomasti var yani yağ kitlesi oluşmuş bir plastik cerrahi bölümüne görünmenizi tavsiye ederim. ikinci olarakta lazer tedavisi ile kılları aldırmanızı öneririm :) kolay gelsin..

SoldiersOfGod, luskov, Efrahim ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  9. ineedpower

ineedpower Üye

Beğenileri:
    398
    Ödül Puanları:
    73
    jinekomasti tamamiyle yalandır sadece yağları aldırıyorsun öyle mi ? gülüyorum sadece

Azi, DEXONİA ve ProteinCanavarı bunu beğendi.
  10. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    malesef memelerim fazla büyük bakın şu fotolara anlarsınız dün yemekten hemen sonra çekmiştim şimdi normal hali bu işte

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 5 Temmuz 2012
  11. sigsauer16

sigsauer16 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kardes benımde durum aynı bende 2 aydır spor yapıyorum gogus bolgesı bence kolayına erımez hatta lıposactıon yaptırdım amelıyattan sonra doktoruma hıc guvenmıyorum duzgun yapmadı sımdı yenıden arastırıyorum

12. xinplysz

xinplysz Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    gunluk beslenmeniz nasil ? bide cok merak ettim o killar gercekmi ?

Son düzenleme: 6 Temmuz 2012
  13. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    evet kıllar gerçek :)
    günlük beslenmem 1800 kalori

Bozo-Baku bunu beğendi.
  14. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Jinekomastinin 3 tipi mevcuttur.

1.Glandüler tip: Meme dokusunun büyümesidir. Vücutta fazla yağa bağlı androjenik hormonların azalması ve östrojenin artmasıyla oluşabilir.

2.Lipomatöz tip: Göğüs bölgesinde fazla kiloya bağlı yağlanmadır.

3.Mix tip: 1. ve 2. maddenin karışımıdır. Bu kişilerde hem meme dokusunda büyüme hemde yağlanma vardır.

Siz gördüğüm kadarıyla 3.tip jinekomastisiniz tabi ki kesin sonuç fotoğraftan bakılarak değil, gerçek doktorun muayenesiyle ortaya çıkacaktır.

Anladığım kadarıyla kademeli olarak kalori düşürerek ve spor yaparak yağlarınızdan kurtulmak için uğraşıyorsunuz ve en zor kısma gelmişsiniz.

Obezite sınırındaki veya obez kişilerde yağ yakımı kolaydır bu kolaylık ta ki yağ oranı normal yağ oranına yaklaşana dek sürer ve ardından vücut daha fazla kilo kaybetmemek için direnmeye başlar. Daha fazla kalori düşürmek yerine kardiyoyu arttırmak ve arkadaşlarında tavsiye ettiği gibi vücut geliştirmeye biraz biraz başlamak sizin için daha iyi olacaktır.

Ağırlık çalışmak sizi kaslandırır ve androjen hormonları yükseltir. Eğer fazla östrojen gibi bir probleminiz varsa bunu ağırlık çalışarak bir nebze bastırabilirsiniz. Ayrıca ağırlık çalışmaları yaptığınız diyet ve kardiyoyla birleşince çok daha sağlıklı ve daha hızlı kilo vereceksiniz..

15. Jesus

Jesus Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    İnsanlar hep internette vb yerlerde gördüğünü okur yapar ben deneyip kanıtlamış 10 insanla 12 ay geçirdim siz etraftan topladıgınız bilgilerle devam edin ben öğütümü gerken yardımcı olacak insanlara veriyorum 3 tür jinekomasti antremanla düzeltilebilir

16. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Kısacası şöyle söyliyeyim o 10 kişide jinekomastiyim diye boşu boşuna canlarını sıkmışlar -geçtiğine göre- jinekomasti antremanla düzelmez. Göğüs bölgesinde fazla kiloya bağlı yağlılık varsa kilo verdikçe görüntünün düzelmesi zaten olasıdır. Forumdada jinekomastiyle ilgili problemi olan arkadaşların ciddi kilolar vermelerine karşın şikayetlerinin geçmediğini görebilirsin.

SoldiersOfGod ve Jesus bunu beğendi.
  17. serrori

serrori Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    mühendis
    Yer:
    ankara
    jesus arkadaşımız işi çok basite indirgemiş fakat tıp bu konu üzerinde birçok araştırma ve bilimsel çalışma yapmış,bence bir hastalığı bu kadar basite indirgemek yanlış.bu spora yıllarını veren insanlar bile kür sonrası östrojen hormonlarını düzenlemek ve bu hastalıktan korunmak için tedaviler uyguluyorlar.bu hastalık bu kadar basit birşey değil.jesusun söylediği şey bir kadının sakalı çıktığında bunda büyütülecek birşey yok makineyle traş olursun geçer mantığına benziyor.bence de arkadaşımızda çok büyük ihtimalle jinekomasti var.olmasa bile bir muayene yaptırmak çok zor olmasa gerek.insanlar vücutlarındaki küçücük ayrıntıları düzelttirmek için bile binlerce lira harcarken göğüslerinden şikayetçi bir erkeğin psikolojisini az çok tahmin edebilirsiniz.

sevgili berkay bence yağlanman yüzde 20 civarlarında.bu konuda yağlanma - vücut görüntüsü konusu açılmıştı ama tabi ki sadece bakarak kesin bir şey söylemek mümkün değil.bence bir doktora görün içini rahatlat sonra da dengeli bir beslenme ve sporla inşallah istediğin görüntüye kavuşacaksın.

Jesus bunu beğendi.
  18. erencems1

erencems1 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Öncelikle kılları ağdayla aldırma veya bütceniz yeterse bence en iyi çözümde lazerle 10 seansta falan hepsini yok edersiniz.. Sonra yağları yakın .. Vücudu adam edersiniz sonra :)

19. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    vay be ne günlerdi ilk 1 yılım aradan neredeyse 4 yıl geçti

Bozo-Baku ve abseto bunu beğendi.
  20. Paşa99

Paşa99 Üye

Beğenileri:
    33