1 yıl ve 36Cm kol

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve th_arrow tarafından 30 Haziran 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. th_arrow

th_arrow Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    merhaba arkadaşlar 1 yıldır düzenli beslenme ve antreman yaptım
    ilk ölçüler şimdiki
    Göğüs 88 104.5
    Bel 77 80
    Omuz 112 124
    Kol 28 36.5
    Kilo 71 82

Hergün vücut ağırlığımın 2 katı protein, 3katı karb. , 1.5 katı yağ alıyorum kilom son 3 aydır değişmiyor kol ölçüm son 5 aydır yarım santimden fazla artmamıştır karb. arttırmayı deneedim sadece bel bölgesi yağlanma yapıyor başka bir işe yaramıyor ne yapacağımı şaşırdım antremanlarda da her zaman ağırlıkları arttırırım Bench presste 110 Kilo Squatta 130 Kilo basıyorum haftada her bölgeyi iki kere çalıştırmayı denedim olmadı kolda 9 set 12 set 16 set herşeyi denedim bir şey olmadı Kol ölçüm artmıyor ne yapsam olmuyor tavsiyeleriniz nedir arkadaşlar bu sporu çok severek başladım hoca olmak istiyordum ama şimdi çok soğumaya başladım ne yapacağım bilmiyorum o kadar emek verdikten sonra bırakmak istemiyorum ne yapmam lazım ?

2. th_arrow

th_arrow Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Yok mu tavsiyesi olan arkadaşlar ?

3. burakbyr

burakbyr Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    28
    Yağ oranın tahmini olarak kaç? Ayrıca telaş yapmaya gerek yok, ağırsağlamdaki elemanın kolu 2 yıldır 36.

ReturnOldSchool ve CNB bunu beğendi.
  4. th_arrow

th_arrow Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Yağ oranım %10 civarı vücutta yağ fazla değil

5. mert16

mert16 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    %10 yağ oranı gayet iyi. Karın kasları 6 parça olarak belli olması lazım. 36 cm kol bu yag oraninda fena sayılmaz. Haftada 2 kez biceps triceps çalış.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. th_arrow

th_arrow Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Zaten kolum şekil olarak iyi görenler 36dan fazla sanıyor karın 4ü net belli diğer 2si sıkınca bekli oluyor ama ölçüde her zaman aynı ölçüyü görmek Canımı sıkıyor artık

7. mert16

mert16 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    1 yıldır sporun içinde olan birisin ölçüleri cok kafana takma aynada kendini nasil gördüğün önemli.Çalışmaya devam et ilerleyen senelerde istediğil ölçüye ulaşacaksın.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. plajyolu.41

plajyolu.41 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    Benimde kol ölçülerim seninle hatta ben 1.5 yıldır yapıyorum .tek fark ben 68 kg yım. Zamanla olur

9. burakbyr

burakbyr Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    28
    O zaman sorun yok. 1 yılda 38-39 cm (%10 yağ oranında) ulaşan insanlar azınlıkta ve zaten 33-34 cm kolla bu spora başlıyorlar. Sen zaten 28 cm civarı kolla başlamışsın normal ilerliyorsun. Ayrıca sana tavsiye olarak şunu söyleyeyim https://www.bodyforumtr.com/threads/ertesi-gün-ağrılarım-çok-uzun-sürüyor.126629/page-2 burada bir bölge için haftalık tekrar sayısını konuştuk. Kolum gelişmiyor diye yüksek hacimlerde çalışırsan bu da senin kazanımlarını negatif etkileyecektir.

10. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Kendine 1-2 hafta mola ver vücudunu dinlendir.. Beslenme rutinini değiştir, antrenman rutinini değiştir, supplement kullanıyorsan sürekli aynı şeyleri aynı markaları alma supplementlerini değiştir.. 9 set 12 set 16 set nedir yav, 3-6 arası olmalı hipertofi için, ne 3 ten az nede 6 dan fazla önerilmez, 4 set iyidir, ama tabi bunu kendin belirlersin, ben hala 3 set yapıyorum bana yetiyor.. Kendin dene ve bul 3 set mi 4 mü 5 mi vs.. Drop setler ve süper setler ile antrenmanını çeşitlendir.. Beslenmende sadece bunlar yoktur umarım, sebze-meyveleri unutma ve lif tüket, düşük lifli beslenmek kilo alımını zorlaştırır, hazmedemediğin için yediklerin enerjiye dönüşemeyebilir.. Şu an aklıma gelenler bunlar..

Sayfayı Paylaş