1 yıl aradan sonra..

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve aybars-16 tarafından 6 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. aybars-16

aybars-16 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar. Yaşım 17. Bu sene üniversite sınavına hazırlanıyorum ve yaklaşık olarak 11 aydır yaptığım vg yi eylül ayında bırakmak zorunda kaldım. Evde şınav mekik vs devam ettireyim dedim ama her ne kadar şınav çeksem de göğüslerim sönmeye başladı, anlaşılan bench pressiz olmuyor:) Gelelim soruma. Yazın vg ye tekrar başlamaya niyetim var ve bu sefer supplement te kullanmaya niyetliyim. Daha doğrusu supplement kürü yapmaya niyetim var, kürden kastım steroid falan değil sadece protein, creatine vs vs.. Sizden ricam bana bir kaç öneride bulunmanız şimdiden para biriktirmeye başladım. İlk başladığında normal beslensen de olur diyen arkadaşlarımız olucak bunu tahmin edebiliyorum. Fakat benim sorunum tavuk, yumurta vs sevmemem. Bu yüzden de fazla gelişme sağlayamamıştım. Ama bu sefer elimden geldiğince tavuk yemeye çalışıcam. Malum vücudum bu stresli senede baya yağlanıcağı için kardioma ve beslenmeme de dikkat edicem vg ye başladığım anda. Önerileriniz için şimdiden çok teşekkür ederim, sorularınız olursa cevaplamaya hazırım.

2. colkurduu

colkurduu Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    konuyu yanlıs yere acmısın sanırım :)kilonun mınımum 1,5 katı kadar protein ve kilo nun 3 katı kadar karbondiakrat alman lazım
    3 saate bir yemek ye az ve öz tabıkı
    proteın alırken genelde hayvansal urunlere yonel baklagıl ve yemıslerde protein içeririr ama amino asit profili az olduğu için sadece karbondiakratı dengelemek için kullanılır kilonun 2 katı proteini alderim yarısnı hayvsal ürünlerden yarısnında baklagıllerden alırsın
    Ayrıca tavuk yerıne balık soya fasulyesı maddı durum iyise kırmızı et kullan hem kırımızı et doğal steroidddir:)

Cidade de Deus bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş