1 yılın sonu ve definasyona başlangıc

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve _Tunc_ tarafından 1 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. winston123

winston123 Üye

Beğenileri:
    1.174
    Ödül Puanları:
    103
    arkadaslar bu sporu yapıyorsanız terimlerin doğrusunu söyleyin. Herkes definasyon diyor. Definisyon olacak. Bilginiz olsun. Iyi akşamlar

2. ottomanizm

ottomanizm Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    38
    Şu ezberlerden vazgeçin artık. Okudum sinir oldum. Definisyon döneminde kol 2 3 cm düşermiş. Yahu gördün mü ne derece yağ oranı var. Yağ birikimi hangi bölgede fazla. Ne biliyorsun adamın free ve total testosunu veya genetiğimi ,uygulayacağı diyeti idmanı. Yorum yazmak için yazmayalım. Dostum senden ricam başlığa devam edip geliştirmeleri aktarman.

winston123 bunu beğendi.
  3. _Tunc_

_Tunc_ Üye

Beğenileri:
    357
    Ödül Puanları:
    73
    5 haftalık bir definasyon yapcam.en azından bir tecrübem olmus olacak.2 gün oldu.6 öğün besleniyorum günde 4 litre su tüketiyorum
    Karbonhidrat-200 gr
    Protein-200 gr
    Yağ-42 gr alıyorum.
    Karbonhidrat alımım definasyona göre değil ama 4 haftayı tam definasyon diyetiyle gecirecem yani ilk hafta karbonhidratı ve proteini azaltmaya yönelik olucak,ilk hafta bitince
    Karbonhidrat-130-140 gr
    Protein-160 gr
    Yağ-36 gr
    Olarak 4 haftalık bir programım olcak ant genelde 20-12-6-12-20 seklinde boy:175 kilo 70

bedirhankayaa bunu beğendi.
  4. SemihCebraiL

SemihCebraiL Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    yap abisi yap :D bu kadar adam ne diyor sen yine aynı bildiğini okuyacaksın [​IMG]

5. _Tunc_

_Tunc_ Üye

Beğenileri:
    357
    Ödül Puanları:
    73
    Burayı günlük olarak kullanıcam,saçma capslerinle konuyu çöp yapmassan sevirim

6. SemihCebraiL

SemihCebraiL Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    burası sohbet kısmı offtopic, günlük kısmı değil, konu baştan çöp zaten sevin :D

Akay ve Ezar bunu beğendi.
  7. mmrrttyyllmmzz

mmrrttyyllmmzz Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    1
    Yap tecrübe kazan unutmaki başarısızlık başaının antrenmanıdır

Akay bunu beğendi.
  8. cmrsmr

cmrsmr Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2.kademe Vücut Geliştirme antrenörü
    Yer:
    Trabzon
    Yorumları baştan aşağıya okudum.

Bence bu şekilde gidersen hem yağ yakarsın hem büyürsün. Yani direk definasyona girmektense bu şekilde gitmen faydalı. Daha öncesinde dirty bulking adı verilen bulk tercih etmişsin. Şimdi ise lean bulking yani yazdığın şekilde ilerle. Çünkü bulk da sağlığımı kaybettim demişsin ya definasyonda daha çok kaybedersin. Çünkü definasyonda karbonhidrat tüketmeyeceksin. Ve enerjin kalmayacak. Yaşın küçün bence temizinden büyümeye gitmelisin. Çünkü definasyon çok kolay iş 1 ayda %10 dediğin yağ oranı diyete bağlı olarak 5,6,7 lere iner. Bence boyun 174 ise kilon 80-85 olana dek devam et. Zor olan büyümektir. Yaşın erken hormonların yüksek seviyede salgılanıyorken sen bu süreyi definasyonla geçirme. Senin yaşlarında büyümek kolaydır. 1 yıl definasyon için erken. Benim tecrübelerim ve öğrencilerime söylediğim uygulattığım ilk 1.yıl dirty bulking sonraki yıllar lean bulkdır. Tabi bu genellemedir. Kişinin yaşına göre metabolizma hızına göre değişir. Ancak senin yağ oranın %10 ise ve 15 yaşındasın... bulk şeklinde git hatta bana soracak olursan karbonhidrat oranını yine arttır büyü. Bu yaşta çok çabuk büyürsün. Yaza son 2 ay kala karbonhidratı azaltırsın bu yazdığın rakamlar iyi. %10 yağ oranı ile karın kasları çok rahat şekilde görünür. %7 yağ oranı ile bugüne kadar yaşadım. Ama şu an %10 yağ oranına sahibim karın kaslarımdan şimdi daha memnunum :) Kişiye göre değişir ancak yaşın küçük definasyon için. İlla da yapacam diyorsan tercih sana kalmış... Ben motivasyonunu kaybetmen için demiyorum aksine motivasyonun gelsin istiyorum çünkü 15 yaşındasın çok iyi büyüme çağındasın. Dev adam olabilirsin :)

9. _Tunc_

_Tunc_ Üye

Beğenileri:
    357
    Ödül Puanları:
    73
    Dediklerine tamamen katılıyorum bide yaşım 17 : ) yaklasık 2 haftadır definasyon diyeti uyguluyorum ve gercekten beklediğimden daha hızlı gercekleşiyor yağ yakımım,9 ay dirty bulk yaptım ve kesinlikle önermiyorum.karbonhidrata yüklendiğimden sekerim cıktı.önceden protein hesaplaması dısında karboları hesaplamazdım bundan 1 ay önce dısarda 150 gram pirinc alabilirmiyim dediğimde, adam benim öğlen öğünümde yediğim pirincin 3 te birini önüme koydu ve gercekten mutfak tartısında ölcerken bende ordaydım o zaman asırı karbo aldığımı anladım ve düşünsenize vücut bunu 9 ay boyunca alııyor onun için 1 ay bile sadece yediğim yarısını yiyerek yani bir öğünde 250 gram pirincle bile yağ yakımına sahit oldum git gide de düşürdüm suan toplamda 100-100gr bulgur ve 50-50 yulaf ezmesi olmak üzere karbonhidrat alıyorum,aslında bu bile definasyon icin biraz fazla karbo demek ama vücudum bu alımda bile yağ yakmaya devam ediyor
    Söylediğin gercekten doğru sporda ilk yıl insanlar dirty bulk yapıyorlar cünkü aslında dirty bulk ilizyon gibi hayvan gibi yiyince haliyle hacimde alıyorsun ve bu yeni baslamıs bir insanı motive ediyor ama gel gör ki definasyona girince isler cok değisiyor bir bakmıssın aldığın kiloların coğu yağ.definasyonda hızlı kilo kaybediyorsun haliyle gücünüde etkiliyor
    Lise 3 öğrencisiyim ve fen lisesinde okuyorum derslerim kötü değil Allah a sükür.vg ye baslayalı 1 yıl oldu ve dirty bulk yapıp hevesimi aldım.definasyonu 1 hafta daha devam ettirip ondan sonra kesinlikle temiz kilo alımına gidicem ve bu lise 4 ün haziranına kadar sürecek
    Temiz kilo alımına tahmini 68 kg baslıyacam ve önümde ortlama 16 aylık bir sürec olucak yağ oranım tahmini %8 gbidir ve hedefim 80 i aynı yağ oranlarıyla bulmak

10. _Tunc_

_Tunc_ Üye

Beğenileri:
    357
    Ödül Puanları:
    73
    Bu gönderiyi yazdığımda telimde sorun vardı ve resim yükleyemiyurdum artık sorun halledildi
    En son subatta yazmısım o zamandan beri kas kaybetmemek adına yavas definasyon (ben öyle diyorum) yapıyorum güncel formum ImageUploadedByTapatalk1432816768.354690.jpg ImageUploadedByTapatalk1432816780.197667.jpg ImageUploadedByTapatalk1432816812.166991.jpg

Sayfayı Paylaş