1 yılın sonu ve definasyona başlangıc

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve _Tunc_ tarafından 1 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. _Tunc_

_Tunc_ Üye

Beğenileri:
    357
    Ödül Puanları:
    73
    Vg ye baslayalı 1 yıl oldu ve bu sürede vücudumdan olumlu tepkiler aldım fotoları koymak isterdim ama son güncellemeden sonra tapatalktan foto koyamıyorum.
    Spora baslağımdan beri yaklasık 9 ay bulk yaptım baslangıc ölcülerim
    yas16
    Boy:170
    Kilo:55.5
    Omuz:103
    Kol:29
    Göğüs:98
    Bel:69
    Yağ oranı:6.8 di su:69

Simdiki ölcülerim
    Boy:175
    Kilo:70
    Omuz:116
    Kol:36
    Bel:75
    Göğüs:109 su:58
    Yağ oranımsa tahminimce 10-11 dir
    9 ay bulk yaptıktan sonra 76 kg ye kadar cıktım ve yağ oranım 16 lara dayandı hocam ise vücüdumu cok yorduğumu ve overtraning olabilceğimi söyledi ve 2 ay protein aynı kalmak üzere +600 olan karbonhidrat tüketimi yarıya indirdim 9 ayda 30 kg almıstım ve sağlığım yavas yavas bozuluyordu ve bulk dönemini bitirdim
    Artık define olmak icin kolları sıvadım definasyon hakkında bilgim var yalnız tecrübem yok,haftada 3 gün spora gidiyorum ve beslenmem 6 öğünden olusuyor ayrıca yatmadan önce glutamine whey karısımı içiyorım beslenmem ise söyle
    Kalkar kalkmaz 200 ml su
    Sabah
    4 yumurta beyazı 1 çavdar ekmeği 60 gr light peynir 1 havuc 1 domates 6 tane zeytinyağlı yeşil zeytin ve 0.5 ml su
    2.5 saat sonra
    60 gr yulaf ezmes+500 ml yağsız süt
    2 saat sonra
    250. Gr tavuk göğsü 100 gr bulgur pilavı 100 gr light yoğurt 0.5 ml su
    2.5 saat sonra
    20 badem 1 elma
    2 saat sonra
    250 gr tavuk göğsü 100 gr bulgur p.
    1.5 saat sonra- 1 litre su
    1 saat sonra
    50 gr yulaf ezmesi 500 ml yağsız süt
    Yatmadan önce glutamine+whey

Hesaplarıma göre 258 gr kb--200 gr pr--ve 42 gr yağ alıyorum.karbonhidrat hesaplarıma ve definasyon programıma göre fazla cıkıyor bulguru öğünlerden kaldırırsam karbonhidrat 140-150 lere düşüyor
    Sizin eksik gördüğünüz,eklemek istediğiniz yerleri yıkıcı olmadan söylerseniz memnun kalırım iyi forumlar

2. SemihCebraiL

SemihCebraiL Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    daha yaşın ufakmış, baya aptalca birşey yapmışsın ama yaşın genç deneyerek bulursun fakat bilenleri de dinle ki denenmiş şeyleri tekrar deneyerek vakit kaybetme, boşuna fazladan vücuda gıda alıp kendini yoruyorsun. Bulk definasyon dönemi için çok erken, hedefini bilmiyorum ama daha ne kadar kas kazandında definasyona girip yağ yakıcan ki bu yağ yakma dönemini düzgün yapmazsan kaslarından da olacaksın

3. _Tunc_

_Tunc_ Üye

Beğenileri:
    357
    Ödül Puanları:
    73
    Yaşım genç olabilir ama akıl yaşta değil bastadır demiş atalarımız.yaşıtlarım orda burda alkol alıp kız peşinde koşarken ben hayatımı spora ve derslerime adıyorum.Yaşam tarzımı elestirmeyi bir tarafa bırakıp beslenmem hakkında yardımcı olursan memnun olurum,haa olmayacaksan da baska konulara bakıp o arkadasları eleştirebilirsin iyi akşamlar

4. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    suan yağ oranınız 10-11se neden definisyon hocam?

5. _Tunc_

_Tunc_ Üye

Beğenileri:
    357
    Ödül Puanları:
    73
    Definelik göreceli bir kavramdır kimi 8-10 da define oldum der kimide 5-6 da benim define anlayısıma 5-7 arası uyuyor yoksa suanda zaten neredeyse 6 abs mi de görkmekteyim ama istediğim yağ oranı kesinlikle bu değil

6. Ezar

Ezar Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    dene bakalim bi arkadasim acikcasi olmayan kasin definasyonunu bende merak ettim :)

7. zeo64

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    hem kütleniz yok,hem de 5-7 yağ oranı istiyorsunuz,xxs tişört aramaya başlayın şimdiden,yaza lazım olur.

8. _Tunc_

_Tunc_ Üye

Beğenileri:
    357
    Ödül Puanları:
    73
    Bakın boyum cok uzun değil 174-175 boyundayım 70 kg da boyumu yeterince dolduruyor,bulk dönemi bittiğinde kolum 38 di suan 36-37 arası gidiyor 63-64 kg ile define vücudun nasıl gözüktüğünü Demirganın 15 yas' baslığıyla inceleyebilirsiniz

9. Kriyus

Kriyus Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Ankara
    o konuyu ıncelersen kendısi sporu bırakma sebebi olarak istedigim büyüklük yok dediğini belirtmişti 37 38 kolla ne definasynu sen 5 7 yag oranına inmek icin 36 37 kolun 33 34 olcak emin ol 33 34 define kolda sana spor yapıyo bile demezler

10. _Tunc_

_Tunc_ Üye

Beğenileri:
    357
    Ödül Puanları:
    73
    Kollarımdaki yağ oranı 1-2 cm oynayacak kadar değil emin ol zaten belim ve kalca üstü haricinde bir yağ birikimim yok belim suan zaten 74/75 arası.sizin düşündüğünüz gbi bir yağ birikimim yok zaten.foto koyamıyorum telefonum da ios 7 güncellemesi olmadığı için Tapatalk ı güncelliyemiyorum.foto olsaydı demek istediğimi anlardınız.ayrıca yağ yakarakta kas kazanmak mümkündür.bulktan cıktığım ilk zamanlar zaten vücut asırı karbonhidrata alıstığı için bir yıkım evresine girdi ve suan toparlıyorum ayrıca ben 1 yılda 15 kilo aldım ve yağ oranın %3 arttı su oranım %11 düştü bana ne kadar kas kazandın ki diyorsunuz o zaman ben %3 lük yağ haricinde daha baska ne aldım

11. Ezar

Ezar Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    sana oyle geliyor savas cebeci bile suan %8 yag oraninda 49 cm kolum varken %4-5 e insem 43 cm anca kalir diyoken sendeki bu neyin kafasi.eger tam anlamiyla kurursan ve 30 cm kolun kalirsa bu cok guzel rakam

GT-I8160 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

12. zeo64

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    konu dısı fakat savas cebecinin 49 santim kolu oldugunu bilmiyordum?%8 yağ oranı 49cm kol???kilo kaç?bu adam natty natty diye gecinmiyor mu?

13. _Tunc_

_Tunc_ Üye

Beğenileri:
    357
    Ödül Puanları:
    73
    Dostum hangi dünyada yaşıyorsun %3 yağ düşüsünde 6 cm kol kaybediyorsun Savas cebeci ve sen ne almıssanız sizin kafanızdan istiyorum

14. Ezar

Ezar Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    Sen haklısın bro devam et,tavsiyem yarışmaya hazırlanan 100 kiloluk adamlara bak ve kollarının 40-41 cm olduğunu gör..Sonra kendi kolunun incelmeyeceğiyle kendini avut.Kolay gelsin başarılar :)
    --- Mesaj birleştirildi, 3 Şubat 2015 ---
    50 cm diye de video çekmişti de sonraki videosunda 49 dedi benimde ağzımda öyle kaldı sayfasında videosu var bakabilirsin.Doğal olup olmadığı açıkçası beni ilgilendirmiyor takip ettiğim birisi değil

15. _Tunc_

_Tunc_ Üye

Beğenileri:
    357
    Ödül Puanları:
    73
    Ben 69 kg de 42 cm kolda gördüm bu sizin hayal dünyanıza biraz ters geliyor ama işiniz düserse birgün hatay a beklerim nasıl olduğunu anlarsınız

16. Ezar

Ezar Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    bahsettiğin ölçüler bende de var,demek istediğim bazı şeyleri kabullenmelisin.

17. _Tunc_

_Tunc_ Üye

Beğenileri:
    357
    Ödül Puanları:
    73
    Amacın ney bilmiyorum ama motivasyonumu düşürüyorsun bir daha yazmassan sevinirim iyi geceler

18. Ezar

Ezar Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    burda onca kişi definasyon için erken olduğunu söylemiş ama sen hala aksini iddia ediyosun adamlar definasyona giripte motivasyonunu kaybetmemen için uğraşıyo ama sen dikine gidiyorsun.Bence tecrübeli insanları dinle,çoğu prof yarışmacı bile sezon için yarışma düşünmüyosa definasyona bile girmiyo,ha illa yapıcam dersen yap hevesini al bişey diyemem

19. amatörbodyci

amatörbodyci Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Her insan yaza packli ve temiz girmek ister arkadas define olup 1-2 cm kaybedip daha hatlı olcaksa ve mutlu olcaksa bi sıkıntı yoktur yarısmaya falan hazırlandıgı yok sonucta konu cok abartılmıs nasıl istiyosan oyle yap kardesim

Sent from my iPhone using Tapatalk

ottomanizm ve Ezar bunu beğendi.
  20. _Tunc_

_Tunc_ Üye

Beğenileri:
    357
    Ödül Puanları:
    73
    9 aydır bulk yapıyorum ve hep +4000 kcal dı 20 kilo aldım ve yağlandım,9 ay bulk yapmak insanı gercekten yoruyor ve 55 kilo da bile olsan eski yağ oranın düşük zamanlarını özlüyorsun,konuyu definasyon için tecrübelerinizden faydalanmak için acmıstım ama alaylı ifadelere maruz kaldım.Herkesin 'Fit' vücut anlayısı farklıdır,sevmiyorsanız bile saygı duymak zorundasınız ama forum bunları kaybedeli cok oldu.Dostane yaklasım yerine alay almıs basını gidiyor.Daha 16-17 yaşındaki bir insana da böyle bir yaklasım onu spordan soğutmaya yetecek bir sebeptir.Biraz hoşgörülü olun,bu sizi öldürmez.
    İyi forumlar

Sayfayı Paylaş