1 senelik değişim (before & after)

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve xps13 tarafından 3 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 31 üye.
  1. xps13

xps13 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    13
    arkadaşlar selam tekrar.

geç cevaplar için tekrar özür diliyorum ancak daha önce de söylediğim gibi iş yoğunluğumdan (ve mesaiden sonra gym yoğunluğundan ötürü) fırsatım olmuyor maalesef. yukarıda okuduklarıma burada madde madde cevap vermeye çalışacağım umarım soru soran herkesi bir nebze olsun tatmin edebilirim.

1- bir arkadaş 17 yaşında olduğunu definasyona girmesinin sıkıntı olup olmayacağını sormuş. yazdıkları arasında birşey dikkatimi çekti. ilk 1.78 iken 6 ay sonra 1.83 olduğunu 90 küsür kilodan 70 küsüre düştüğünü belirtmiş. öncelikle o arkadaşa tavsiyem bir bilir kişiye gözle görünecek kadar bariz bu gelişme çağında bu kadar ağır vucut geliştirme idmanları yapmasının doğru olup olmadığından emin olması. şayet sıkıntı olmayacaksa iyi bir bulk dönemi geçirip güzel bir iskelet ve iskeletin üzerine güzel bir kas kütlesi oturttuysa şayet definasyon pekala yapılabilir düşüncesindeyim. gelişme çağında iken bodybuilding ile uğraşmak sıkıntı olmayacaksa eğer (bilir kişi tarafından duyulması lazım bunun) definasyonun hiç sıkıntı olmayacağını düşünüyorum.
    2- bir kaç arkadaş bacak olarak geride kaldığımı belirtmiş. sonuna kadar haklılar. ama inanın çalışmadığımdan değil heryere verdiğim önemin aynısını bacağa da verdim ancak benim şu kısa sürede (1, 1.5 yıl oldu başilayalı) gözlemlediğim bir şey var o da her insanda mutlaka geriden gelen ve önden giden birer bölgesi oluyor. örnekse, benim bacaklarım daha geriden geliyor aynı şekilde kollarım ve sırtım önden giden bölgelerim. dolayısı ile henüz istediğim kıvamda değil bacaklarım. istediğim bacağa bir sonraki definasyonda kavuşmuş olurum diye düşünüyorum.
    3- bacağı geride kalıyor diye 100 kilo olduğunu sanan arkadaşa şimdiki lafım. çok iyi anlıyorum onu. ben de aynı şekilde zaman zaman geriden gelen bölgelerim yüzünden tribe girmiştim. hala da giriyorum. bu sporun en kötü özelliği bu bence. belli bir süre aynaya baktıktan sonra tatmin olma duygunuz kayboluyor maalesef. zaman zaman bak8ıyoruym kendıme aynada ve hala kiloluymuşum ya da yeterli seviyeye gelemedim falan gibi hissediyorum. tribe girmek bu işin doğasında var sanırım. yanılıyorsam düzeltin tabi ama çok takılmamak ve düzenini oturttuğun programını yaptığın idmanına güvenip ona sadık kalmak gerekiyor.
    4- bulk dönemi yaparken protein alım miktarımı genel olarak gün içerisinde aldığım besinleri yazarak anlatmaya çalışacağım çünkü ilk yazımda belirttiğim gibi çok sık değiştirdim besin ve ürün programlarımı. sabahları 12-15 adet yumurta (2-3 adet sarı), öğlen 250-300 gr et(kırmızı et, balık veya tavuk) idman öncesi 150-200 gr et idman sonrası 200-250 gr et. günde bir ölçek protein tozu, düzenli bcaa ve amino kullanımı. genel olarak iskelet bu programdı. ancak bu iskelet etrafında ufak tefek oynamalarla değişti sürekli programlarım.

umarım yardımcı olabilmişimdir. güzel yorumlarını için de teşekkür ederim hepinize.

selamlar.

mehmet2576, egemennn ve antinkuntin bunu beğendi.
  2. Hipno

Hipno Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Dostum son 1-2 soru daha sormak istiyorun protein kısmını anladik peki karbo işini naptin nekadar aldin günde ve antremanlarin sertliği nasıldı ertesi gün ağrı oluyormuydu son olarak bulk döneminde çok yaglandinmi yoksa tam tersi ayni zamanda belin inceldimi

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Burhanyurtseven

Burhanyurtseven Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    danışman
    Yer:
    istanbul
    bravo cok iyi bir değişim.

4. cem baştürk

cem baştürk Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    8
  5. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    o değilde neden herkes yag oranı %10 a çekmeden diet e girer girmez karbonhidrat kesiyor? o işlemler vücut tıkandığında olur, sen zarteb cakıri açığı verirsen gene vericeksin sonuçta.

6. DaMountain

DaMountain Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    8
    Tebrikler , iyi iş çıkartmıssın :)

7. Narkoz1990

Narkoz1990 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    gayet güzel bi vücut :) tebrikler :)

8. fitt

fitt Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Sporcu
    Yer:
    Ankara
    Hocam güzel değişim ama bana göre bacağı sanki biraz es geçmişsin.

9. emir33

emir33 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Arkadaşlar yanlış anlamayında bu vücut öyle kolay kolay 1 senede oluşacak bir vücuda benzemiyor.Vücuttaki bütün yağları atıp üstüne saf %100 kas kütlesi eklemiş.Klişe gibi olucak ama steroidsiz bu vücut 1 senede imkansız bence.O yüzden beslenme programını felan ögrenmekle bi yere varamazsınız sadece bilginiz olsun diye söylüyorum yani yanlış anlamayın.

boyka06 bunu beğendi.
  10. boyka06

boyka06 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaşa katılıyorum niyetim kötü değil ama bencede biraz fazla iyi :) ne olursa olsun yoluna devam et bro

11. mehmet2576

mehmet2576 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    emir33 profilinde 19 yaşında yazıyor. Haddini bil yahu. Steroid ile ilgili yorum yazmak senin hangi tecrübelerine dayanıyor acaba?
    Onun yorumuna katılan da 16 yaşında :D

12. Calyente

Calyente Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Ne olursa olsun arkasında emek var tebrikler! ;)

13. emir33

emir33 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Yaş ile bilginin ne alakası var onu çözemedim şu an? Bu işle 3 senedir uğraşıyorum ve gezmediğim site kalmadı artık.İngilizcem iyi olduğunda bb.com forumlarında da aktif üyeyim.Hayır beni tanımadan yargılamak senin ne haddine onu bi söyle de bilelim?

egemennn bunu beğendi.
  14. ccann_

ccann_ Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    Öncelikle tebrikler.karın kaslarını çıkarmak için hangi programı uyguladınız ?

15. WhoSGoingTOSaveWORLD

WhoSGoingTOSaveWORLD Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Steroid kullanıldığını zannetmiyorum eğer öyleyse boşuna para vermiş kürlere 1 sene de disiplinli şekilde gerçekleşebilecek bir değişim.Steroid kullandın diyerek arkadaşı daha iyi motive ediyorsunuz bu da iyi bişey :)

16. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;
    Başlığınız kilitlenip kapatılmıştır.

Kilitlenme Sebepleri :
    - Fotoğraf ekleme kurallarına uyulmamıştır!

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş