1 senelik bir antreman süresi,yapılanlar ve sorular

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Mahesrs tarafından 20 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Mahesrs

Mahesrs Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Okuyan herkeze önce bir teşekkür ediyorum,foruma yeni uyeyim ama yaklasık 1 senedir sürekli okudugum bir bilgi kaynağı,hazırlayanlara emek harcayanlara cok tesekkür ediyorum ve zamanınızı almadan başlıyorum.

20 yaşındayım.

Gecen sene bu aylarda başladıgım vg serüvenime
    Yağ:7%
    Boy:180 cm
    Kilo: 66
    Kol: 31
    Omuz:110
    Bacak:
    gögüs:96
    bel:78

ölçüleriyle giriş yaptım.Dürüst olmak gerekirse 12 ayın 4-5 ayını saymayabiliriz bile,disiplinsiz bi şekilde kimi zaman hiç yemeyerek veya cok az yiyerek devam ettim.Belli oldugu üzere kilo almak ugrasındaydım,ilk 3 ayda supplement almadan 66 dan 70 kiloya cıktım sonraki aylar devam etti,bi ara 78 oldum kilolar 2 katına cıktı ama cok dengesizdim,inanılmaz bir metabolizmam var arkadaşlar cidden 2 öğün kaçırdım diyelim cok sıkıntı ceker hale geliyorum,uzatmadan devam edeyim o günden sonra 78 i göremedim bir daha hep düşüşlü artışlı bir çizelge izledi.

Yaza girerken spor salonundaki antrenörüm vücüdun zorlandıgını supplement takviyesi gerektigini belirtti,bende gainer alarak basladım,3 aylık yaz süresince multipower supergainer kullandım,kilom sabit kaldı,antrenörüm bunu yaz olmasına bagladı kısın daha iyi sonuc alcagımı düsündü,bende sinirlenip geçen ay bıraktım.

Niye yazdın o zaman bunları diceksiniza32:D Gelgelelim bu ay yeniden başladım,hemde azimli ve disiplinli bir şekilde,günde 5 öğün yemek ile bugunle beraber syntha-6 protein tozu kullanmaya basladım.

Şimdi sorulara gecmeden önce bu aya girerkenki ölçülerimide yazayım

Kilo:77
    Omuz:126
    Gögüs:110
    Bel:80
    Kol:36
    Yağ:7%

Beslenme programım

Sabah:3 yumurta+bilimum zeytin peynir yag bal
    Öglen:Bir et türünden 1.5 porsiyon
    Ögleden sonra:Bir et türünden aynı sekilde 1.5 porsiyon
    İdmandan hemen sonra:Steel protein bar,yarım saat sonra 1 ölçek(22g) protein tozu
    Aksam:Et agırlıklı aksam yemegi
    Yatmadan:Muzlu süt/1 ölçek protein tozu(22gr)

Şimdi görüldüğü üzere kötü bir beslenme programım var,merak ettiğim yeterli proteini burdan saglayabilirmiyim?amacım 82-83 kiloya oturmak,vücudum yağ tutmuyor,safra kesem bir saglık sorunundan ötürüde alındıgı için yağ tutmuyor vücut,tabiki sağlıklı değil.

Antreman programım 3 e bölünmüş bir halde piramit programı,antrenörümün verdiğine göre.

1.gün:Gögüs-arka kol
    2.gün.Kanat/sırt-ön kol
    3.gün:Omuz-bacak

2 gün idman 1 gün ara,2 gün idman 2 gün ara şeklinde uyguluyorum gene antrenörümün söylediği şekilde,yani pzt salı idman,çarşamba ara,perş cuma gene idman,haftasonu ara şeklinde.

Her ana bölgeden 3- ila 4 arası hareket var,bunları 3-4 set olmak üzere 8-10 tekrar arasında yapıyorum,ana hareketleri(misal bench press,barbed curl) piramit halde yapıp(5 set 12/10/8/6/4 tekrar) digerlerini normal 3 er setten yapıyorum.

Şimdi bu programla güzel bir verim alabilirmiyim benim sorularımdan birtanesi
    Antrenörüme sordugum kadarıyla 1 ay daha bu programı yaptıgımda çaprazlamaya geçicekmişiz(çapraz kas gruplarından bahsediyor herhal) 2 ay yaptım buda son ayım.

Genel olarak böyle 2 sıkıntım beslenme ve antreman programı hakkında,protein tozunu idman günlerinde 2 ölçek(44gr),idmansız günlerde tek ölçek(22gr) alıyorum,artırmam gerekirmi? buda son sorum :eek:

Uzun bir yazı oldu cidden,ama forumun her köşesine baktım ve birazda kişisel sorular olduğu için hünerli ellerinize ve beyinlerinize arz etmeyi düşündüm,teşekkürler kolay gelsin.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 02:11 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 01:48 ----------

Edit:Sigara kullanıcısıyım :(

Son düzenleme: 20 Ekim 2010
  2. teoma

teoma Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben 6. ayıma başlıyorum vg de şu anki ölçülerimizden omuz göğüs aynı bnm kol 37 oldu .beslenmene dikkat etmedin sanırım .ben ek olarak takviye almadım doğal besleniyorum.sen protein falanda almışsın neden böyle olmuş acaba? 1 sene az zaman değil

3. Mahesrs

Mahesrs Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    protein tozunu 2 gündür kullanmaya başladım,sorularım gelişememle ilgili değil zaten o savsaklığa bende pek birşey beklemiyodum acıkcası =) besin programıyla antreman programının yeterliliği önemli benim için şuan

Sayfayı Paylaş