1 Sene Kick Boksa Gideceğim.Sorularım var.

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Body.26 tarafından 30 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Body.26

Body.26 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Şu 3 hafta içinde kesin olarak gideceğim.O yüzden merak ettiklerimi sormak istedim.

* Kick boks'ta 1 senede dövüş tekniği olarak baya iyi olurmuyum?

* Kick boks kas geliştirirmi?

* Kick boks'ta gücüm baya bi oranda artar mı?

* Kick boks'ta 1 sene kadar gidersem lisans alıp müsabakalara katılırmıyım? katılırsam 1 sene sonra bırakmıcam o yüzden soruyorum.

* Kick boks tam olarak kaç saat sürer ve hangi antremanları yaptırırlar sıralı olarak?

* Kick boks'un saatlerini, günlerini biz mi belirliyoruz yoksa onlar mı?

* Kick boks'ta ayaklarımızı sıfıra açtırıyorlarmı?

Sorularımı cevaplarsanız sevinirim.

2. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    1-bu sana ve hocanın ilgilenmesine bağlı ama 1 sene gidersen teknik açıdan baya bir gelişme yaşarsın bende muay thai ile ilgileniyorum 1 senelik sporcular baya sağlam :)

2-tahminen senin istediğin kadar geliştirmez ama mide kaslarını baya bi geliştirirsin.

3-vuruş gücün baya artar diğer güç ise tabiki artacaktır ama asla bir güç antremanı yapan bodyci gibi olmaz.

4-ben haziranda başladım 30 ağustosda turnuvalara katılıcam istediğin zaman katılırsın lisans çıkarman yeterli.(bir yerde kahverengi kuşak olmayanlar turnuvaya giremez diye okumuştum ama o yanlış galiba.)

5-tamamen gittiğiniz klube bağlı genelde 1.5 2 saat olur çalışmalar ise ısınma teknik soğuma şeklinde olucaktır.

6-grup dersine gideceksen onların belirlediği saatlere uyarsın özel ders alırsan hocayla konuşur müsait vakitlerde antreman yaparsın.

7-bacak esneyecek kardeşim kaçarın yok ama 0a kadar açtırmayabilirler.ama müsabakaya katılacaksan adamın kafasına rahatça tekme atabilmelisin.zaten bu kısa sürede olmaz :)

3. Body.26

Body.26 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Sorularıma cevap verdiğin için teşekkürler. :)
    Peki lisans çıkarma nasıl oluyor? para mı verip çıkarıcam?

4. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    bankaya düşük bir miktarda para yatırıyorsun sonra ilgili yerlere banka dekontu ve gittiğin klubun sana vereceği belgeleri ve sağlık raporunu götürüp lisansı alıyorsun çok zor değil ben yakında alırım :)

5. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    **lisans için federasyona 10 tl ve arkasından ferdi çıkarabilirsin gençlik spor il müd lerinde...

müsabakaya çıkmak için " kahverengi kemer "olman gerekir...yani, her 3 ayda bi para yatırp imtahan ve 2 seneye yakın bekleme , ya da denklik ,af dönemini bekleyeceksin...)

6. Body.26

Body.26 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Denklilik, af dönemi nedir ? :)

7. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    çeşitli nedenlerden dolayı bi çeşit "af" ...)

8. anderas

anderas Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Kickboks
    KEsinlikle yazdığın şeylerin hepsinde gelişmen olur. :) Kaslarında çıkar,gücünde artar, savunma bakımından özgüvenin yerine gelir. Sağlam bir dövüşcü olursun

9. cemgül

cemgül Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    1. olur 2. gelişir 3. artar 4. belli olmaz hocaya bağlı 5. 2.30 falan sürer antrenmanlar ilk ısınma koşma falan sonra tekvik öretiyolar 6. hyr belirli gün veriyolar 7. zamanla ısına ısına alışırsın nerden biliyosan dersen arkadaşım 2 ay kıck boksa gittim ismail çakmaz spor klübü 6.örnek bizde salı perşembe cmrtesi hoca belki size 1 gün yaptırır 12 gün dinlenip öbürgün gene gelirsiniz bizde öyleydi valla arkadaşım

Sayfayı Paylaş