1. kademe FİTNESS antrenörlük kursu

Konusu '***Duyurular***' forumundadır ve FLEX-POINT tarafından 12 Temmuz 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 65 üye.
  1. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    aslında Flex-point haklı..

tüm meslekler ya da ilgi alanları için geçerli bu : yaptığınız işi siz en iyi şekilde yapmaya çalışın, karşılık beklemeden severek yapın eninde sonunda karışılığını alıyorsunuz..

yani hayatta birşeyleri iyi yapıyor olmadan ölmemek lazım..o yüzden enazında sevdiğimiz işleri çok iyi derecede yapıyor olmamız lazım..

2. ozleyis

ozleyis Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    0
    essporto ve sportsinternational'da çalıştım başlangıç essporto=650tl sportsinternational=900tl biraz küsüratı var. şuan en iyi veren yerlerden biri sportsinternational zaten. Belki de en iyisi başka yerleri bilmiyorum.

orkunberk ve 2shae bunu beğendi.
  3. 2shae

2shae Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    avrupa yakasında etilerde otururken essporto'ya gitmiştim 5 aylığına merka edip de soramazdım kaç para alıyorsunuz diye şimdi karşıya taşındıl pleon sportivo diye bir yer açtı bizim site orada çalışıyorum ordakilere de soramadım, teşekkürler

4. ozleyis

ozleyis Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    0
    Bu işte mafyalar var :) Söylemek istediğimi anlayan anlamıştır zaten. Salon mafyaları...

5. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Salon mafyası derken neyi kastettiğinizi biraz daha açar mısınız?

Benim aklıma iyi iş yapan,kendi halinde olan rakip salonların kapatılması için baskı yapmaları geliyor. Ama salon mafyasının antrenör ücretiyle ne gibi bir ilgibi olabilir onu anlayamadım...

Acaba bu mafya olayı benim anladığım şekilde mi işliyor?

Bir başka sorum da;

V.G. salonu açabilmek için yanlış hatırlamıyorsam yönetmelikte; 4. sınıf salonlar için en az 2. kademe antrenör bulunması gerek deniliyordu. Sunun yanın da 1.kademe yrd.cı antrenörde bulundurulabilinir gibi bir bilgi de yazıyordu.

Sormak istediğim;4. sınıf bir salon için mimimum kaçıncı derecede antrenör olması gerekir?

Tuncay35 bunu beğendi.
  6. ozleyis

ozleyis Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    0
    Mafya dediğim şu. Eş dost arkadaş vs ile girip rütbe almış bir kaç insan var. Bunlar özel dersleri ve grup derslerini sürekli kendileri veriyor ve amiyane tabirle parayı götürüyorlar. Sense yukarda söylediğim gibi 650 700tl ye çalışıyorsun. Yeni yönetmelikte salon açmak için en az 2. kademe antrenörlük belgesi istenecek ve yeni kriterler de var metrekare vs vs. Fakat eskiden beri gelen parası olan açıyor mantığı hala devam ediyor. Denetleme yok....

7. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    -Yeni yönetmelik yürürlüğe girdi mi,yoksa tasarı aşamasında mı?Bu konu da bilginiz var mı?

8. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    İki yıldan fazla oldu, talimat bu şekilde zaten ama uyuluyor mu? Halen uymayan bir çok yer var, bilen biliyor. Kademe almış kişilerin para karşılığında imza yetkileriyle salon açıyor olabilirler. Bu yüzden gittiğiniz salon sahiplerine kaç antrenör çalıştığını ve hangi kademeden olduklarını sormak gerekiyor. Bu arada konuya ilişkin talimat ne diyor?

Salonların Sınıflandırılması
    Madde – 8

1. Spor Salonu Veya Spor Merkezlerindeki;

1. 200 m² ye kadar olan salonlar : III. Sınıf,
    2. 400 m² ye kadar olan salonlar : II. Sınıf,
    3. 800 m² ye kadar olan salonlar : I. Sınıf,
    4. 800 m² den büyük salonlar : I. Sınıf lüks basamağında yer alırlar.

1. Otellerdeki Spor Salonlarında;

1. 100 m² çalışma alanı ile birlikte 50 m² aletsiz çalışma alanı ve tüm kas guruplarının çalıştırılmasına yönelik aletlerin yeterli nitelik ve sayıda olması gerekir. Buna göre:

1. 4 Yıldızlı Otel spor salonları : I. Sınıf,
    2. 5 Yıldızlı Otel spor salonları : I. Sınıf lüks basamağında yer alırlar.

1. Üniversitelerdeki Spor Salonlarında; 100 m² çalışma alanı ile birlikte 50 m² aletsiz çalışma alanı ve tüm kas guruplarının çalıştırılmasına yönelik aletlerin yeterli nitelik ve sayıda olması gerekir.

Antrenör Çalıştırma Zorunluluğu Ve Antrenörlerinin Yıllık Vizeleri
    Madde – 9

1. Spor salonları veya spor merkezleri; bünyelerinde, en az 2. kademede bir sözleşmeli antrenör bulundurmak zorundadırlar. Buna bağlı olarak Spor Salonu Veya Spor Merkezlerinde:

1. III. Sınıf salonlarda : En az bir tane II. veya III. kademe antrenör
    2. II. Sınıf salonlarda : En az bir tane II. veya III. kademe antrenör ve en az bir tane I. kademe yardımcı antrenör.
    3. I. Sınıf salonlarda : En az bir tane III. kademe antrenör ve en az iki tane I. kademe yardımcı antrenör.
    4. I. Sınıf lüks salonlarda : En az bir tane III. veya IV. kademe antrenör, en az bir tane II. kademe antrenör ve en az iki tane I. kademe antrenör çalıştırılması zorunludur.

1. II. veya III. sınıf salonlar; isterlerse, I. Kademe yardımcı Antrenör de bulundurabilirler
    2. Henüz ikinci kademe antrenör olmayan yerlerde birinci kademe antrenör çalıştırılabilir.
    3. İşverenle antrenör arasında yapılan sözleşmeler 1 yıllık olarak yapılır ve yıl sonunda yenilenir.
    4. Antrenörlerin belgesi,salonda herkesin görebileceği yere asılır.
    5. Yönetim Kurulunca o yıl için belirlenmiş olan antrenör ödentilerini, her yıl 01 – 31 Ocak tarihleri arasında Federasyonun ilgili banka hesabına ödemek zorundadırlar.
    6. Antrenör ödentileri salon tarafından ödenecek ise; banka alındı belgesine, “ ANTRENÖR YILLIK ÖDENTİSİ ” açıklaması yazılacaktır. Eğer antrenör ödentileri antrenörün kendisi tarafından ödenecek ise; banka alındı belgesine antrenörün adı da eklenerek “ …………. ……….. ANTRENÖR YILLIK ÖDENTİSİ ” açıklaması yazılacaktır.
    7. Yıl içinde; sözleşmeli antrenörü ile herhangi bir nedenle sözleşmesini bitiren spor salonları, 15 gün içerisinde yeni antrenörle sözleşme imzalamak ve yetki belgesi ücreti ödemeden yetki belgesini yeniletmek zorundadır.
    8. Spor salonları veya spor merkezleri bünyelerinde çalışacak antrenörlerin Federasyonun Antrenör Talimatındaki koşulları taşıması zorunludur.
    9. Antrenör Talimatındaki kural ve koşullara aykırı antrenör çalıştıran işyerlerinin Yetki Belgeleri geçersiz kılınarak Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulur; ayrıca, antrenörleri de Disiplin Kuruluna verilir.
    10. Antrenörler; aynı il veya ilçelerinde ikiden fazla Spor salonuyla sözleşme yapamazlar. Ayrıca başka illerde çalışamazlar.
    11. Sözleşme yapan antrenör çalışma saatleri içerisinde; hastalık ve doğal yıkımlar gibi özel durumlar dışında Federasyonun Antrenör Talimatına ve diğer ilgili Talimatlara uygun olarak görevini aksatmadan yapmak zorundadırlar. Çalışmalarını kurallara uygun olarak yapmayan antrenörler, Disiplin Kuruluna verilirler.

Son düzenleme: 11 Mart 2010
    FleXoR ve grkszhrf bunu beğendi.
  9. CEMS22

CEMS22 Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İZMİR
    izmirde nisan ayında açılcak die duymuştum 2.kademe antrenörlük kursları, bilen varmı nereye ne yatyırcaz neler hazırlıyacağız??.. daha önceden burdan takip edip izmirde atatürk stadında ders görüp almıştık 1. kademeyi.. 2. kademe izmir için bilgilendirirseniz sevinirim..

10. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    http://www.vgfbf.com/duyuruoku.php?id=54
    Cems22
    vgfbf.com
    sitesinde açıklanıyor sürekli oradan da takip edebilirsin

CEMS22 ve FLEX-POINT bunu beğendi.
  11. reggie

reggie Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    16 – 27 eylül 2010 / kocaeli / i. Kademe yardimci antrenörlük kursu açilacaktir.!

vücut geliştirme federasyonu duyurularından gördügüm üzere 16 eylül 2010da kocaelide açılacakmış.ben başka bir şehirden katılmak istiyorum buna.daha önceki konlardan da takibini yaptım ama da cok zor olur mu?geçememe durumumuz var mı?ya da kursa katılmadan önce neleri çalışmamızı önerirsiniz?son olarak da kalacak yer sorunu olacagı için bi tesis falan bulunur mu acaba şehir dısından gelecekler için yoksa şimdiden bi otel bakmaya başlayalım mı?ne tavsiye edersiniz?

12. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    bende baktım simdi kocaelinden istanbula alınmıs kurs bende katılcam bu konuda bilgisi olan arkadaslar nelere dikkat etmeliyiz vs yardımcı olursanız sevinirim

13. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    http://www.vgfbf.com/duyuruoku.php?id=91

1.Kademe çok kolay ,
    Derslere gir , notları al , devamsızlık yapma ,
    sınavları zor değil .

dishiwelet bunu beğendi.
  14. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    ay buna cok sevindim acıkcası biraz korku vardı bilgim olmayınca :) zor olmamasıda cok iyi peki 2.ci kademe zormu?

15. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    zor ve kolay göreceli kavramlar ,
    dediğim gibi notlarını al ,devamsızlık yapma problem olmayacaktır ,
    şimdiden kolay gelsin.

16. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    kesinlikle bunları dikkate alacagım umarım kazanırım:)

17. reggie

reggie Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ya ben kocaeliden istanbula alındıgına dair bişey okumadım.alınmış mı?

18. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    evet federasyonun kendi sitesinde yazıyor ordan baktım ben istanbula alınmıs ama tam olarak nereye oldugu daha sonra acıklanacak yalnız ist daki 19-27 eylül arasında simdi yine baktım kocaelinde de acılcakmıs kayıtlar baslamıs 09-20 ekim tarihleri arasında baslıcakmıs

Son düzenleme: 16 Temmuz 2010
  19. beyazyt

beyazyt Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    13
    ben de çalışıyorum bı kurs için ama dedeğiniz gibi geçememe korkkusu duh muğladan kalk git sonra kuyruğu sıkıştır geri dön ögrenciye koyar biraz 01226

20. dominic

dominic Üye

Beğenileri:
    213
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Vienna-Turkey
    beden eğitimi mezunu iseniz ve ya salon açmayacaksanız bu belgeyi almanın hiç bir getirisi yoktur şayet federasyon para kazanmak amacı ile antrenörlük belgesi satmaktadır bir diğeri ise spor salonlarına vergi geliyor federasyon giderlerini devlet eskisi gibi karşlamadığı için spor salonlarından bir kereliğine 15 bin tl alınacak..

Sayfayı Paylaş