1. kademe FİTNESS antrenörlük kursu

Konusu '***Duyurular***' forumundadır ve FLEX-POINT tarafından 12 Temmuz 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 65 üye.
  1. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    spor fizyolojisi, anatomi,sporcu sağlığı ve beslenme,genel antrenman bilgisi,sporda ölçme ve değerlendirme,vs gibi teorik dersler 6 gün, diğer uygulamalı dersler (spor dalı teknik taktik) 6 gün olmak üzere kurs 12 gündür. sınav anlatılan dersten sonra ya o günün sonunda yada birgün sonra yapılıyor. bu kurstaki hocalara kalmış bişey. eğer ders kısa ve 2 derste tamamlanacak gibi ise aynı gün sınavı yapılıyor. yada ertesi gün 2-3 sınav birden de yapılabiliyor.

endişelenecek bi durum söz konusu değil. bu sporla ilgili iseniz ve eğer kursta iyi dinleyip gerekli yerleri not aldığınız takdirde 1. kademe antrenörlük sınavı çok zor değil. yalnızca size şunu söyleyebilirim. anatomi dersinden muaf değilseniz genel kas isimlerini ve hareketlerini öğrenmenizde yarar var.

sınav sorusundan bir örnek: pectoral'e etki eden bir hareket ismi yazınız: cvp: bench press.
    rotator cuff egzersizine örnek te sorulmuştu.kursta rotatora oldukça önem verildi.bunu da öğrenmenizde fayda var.

anatomide üst extremite ve alt exterimite kasları da sorulmuştu.

çok fazla kafanızı karıştırmaya gerek yok. dediğim gibi genel sorular soruluyor. basit yani. kursa katılacak arkadaşlara kolay gelsin...

Yabgu, ysr, burakula01 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. CEMS22

CEMS22 Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İZMİR
    o zaman devamsızlık yaptığımız bir gün olursa ve o gün sınav sınavdan kalıyoruz... bu kötü bir sistemmiş ayın 7 sinde bir iş görüşmesi için mesala ben mecburi bir devamsızlık yapacağım.. herzaman işin sonunda olan sınavlardan yanayım bir tarihi olsa o gün olsak kurtulsak...

3. fly_szr

fly_szr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    slmlar...arkadaşlar bana yardımcı olursanız sevinirim ..benim bir sorum olucaktı..1990 AN SENESINDEN BERİ BODY SALONU CALISTIRIYORUM VE YANIMDA HOCA CALISTIRIYORUM...AMA BENDE ÇALIŞTIRICI BELGESİ ALMAK İSTİYORUM ... BÖYLE Bİ KURS YADA FIRSAT VARMI? VARSA KURSUN TARİHİNİ SÜRESİNİ ÜCRETİNİ VE İZMİRDEKİ YERİNİ ÖĞRENEBİLİRMİYİM......YARDIMCI OLURSANIZ COK SEVINIRIM ARKADASLAR...TESEKKUR EDERIM...

edit : büyük harf kullanımı yasaktır!

Son düzenleyen: Moderatör: 3 Nisan 2009
  4. fly_szr

fly_szr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    selamlar arkadaşlar..bana yardımcı olursanız sevinirim..benim bir sorum olucaktı..20 yılldan beri body yapıyorum...ve 1990 andan beri body salonu çalıstırıyorum ve salonumda bır hoca calıstırıyorum..ama bende calıstırıcı belgesı almak ıstıyorum...boyle bı kurs yada bi fırsat varmı..varsa kursun tarihini süresini ücretini ve izmirdeki yerini öğrenebilirmiyim...yardımcı olursanız çok sevinirim arkadaslar ...tesekkur ederım ...

5. ozleyis

ozleyis Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    0
    25Nisan'da açılacak olan Sakarya'daki kurs iptal olmuştur arkadaşlar.

6. fly_szr

fly_szr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    selamlar arkadaşlar..bana yardımcı olursanız sevinirim..benim bir sorum olucaktı..20 yılldan beri body yapıyorum...ve 1990 andan beri body salonu çalıstırıyorum ve salonumda bır hoca calıstırıyorum..ama bende calıstırıcı belgesı almak ıstıyorum...boyle bı kurs yada bi fırsat varmı..varsa kursun tarihini süresini ücretini ve izmirdeki yerini öğrenebilirmiyim...yardımcı olursanız çok sevinirim arkadaslar ...tesekkur ederım ... ..

7. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    http://www.vgfbf.org/index.php?secim=duyuru

İzmirin başvuru bugün son gündü sanırım,
    İst dekine başvurabilirsin .

8. fly_szr

fly_szr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    cok tesekkur ederım bılgı için ..ama bı sorum daha olucak ..ben lise 2. sınıfta okulu bıraktım yanı lıse ter ortaokul mezunuyum....orada ıstenen belgelerde en az lise dıploması yazıyor...ben bu bu kursa gıremezmıyım sımdi???

9. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    Malesef,
    En az lise diploması olmalı, Tek şansın ,
    Açık Öğretim Lisesini bitirip Lise diploması almak ve sonra başvurmak,
    Buradan bakabilirsin,
    http://www.sinavlar.net/meb/aol/diploma_islemleri.asp

10. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    daha önce web sayfamizda 23 nisan – 04 mayis 2009 tarihleri arasinda istanbul’da düzenlenecek olan 1. Kademe yardimci antrenör kursunun son kurs olduğu duyurulmuştu.

Ancak çok yoğun başvuru nedeniyle kurs ücretini yatirdiği halde kursa alinamayan antrenör adaylarimizin mağduriyetini gidermek amaciyla federasyonumuz tarafindan 23 mayis – 03 haziran 2009 tarihleri arasinda istanbul’da burhan felek kamp eğitim merkezinde yeni bir kurs düzenlenecektir.

Kurs kontenjani 80 kişilik olup; bu sayi kesinlikle aşilmayacaktir. Kontenjan dolduktan sonra kayit işlemleri durdurulacaktir.

Kurs programi federasyonumuzun internet sayfasindan ayrica duyurulacaktir. Bu kurslar; sitemizin sol sütununda yer alan talimatlar bağlantisindaki antrenör talimati doğrultusunda yapilacaktir.

Kurs başvuru dilekçesi ve banka ödendi belgesinin 0 312 310 49 05 numarali faksa gönderilmesiyle kesin kayitlar yapilmiş olacaktir. Faksin gönderilmesinden sonra federasyonumuzun 3108531 numarali telefonundan teyit alinmasi gerekmektedir.

Kursa katilacaklar; federasyonumuzun, garanti bankasi - ankara anafartalar şubesindeki – 711 / 6299458 numarali hesabina 650,00.-tl kurs katilim ücreti ödeyerek banka ödendi belgesini aşağidaki belgelerle birlikte, kurs yerindeki federasyon görevlisine teslim edeceklerdir.

 3 adet vesikalik fotoğraf.
     en az lise diplomasi ( asil ve 1 adet fotokopi ).
     sağlik raporu ( kurum doktoru, sağlik ocaği veya hastahanelerden ).
     savcilik iyi hal kağidi .
     gençlik ve spor il müdürlüğünden alinacak cezali olmadiğina dair yazi.

diez bunu beğendi.
  11. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    04 – 15 haziran 2009 tarihleri arasinda sakarya’da i. Kademe yardimci antrenörlük kursu düzenlenecektir.

Kurs kontenjani 80 kişilik olup; bu sayi kesinlikle aşilmayacaktir. Kontenjan dolduktan sonra kayit işlemleri durdurulacaktir.

Kurs programi federasyonumuzun internet sayfasindan ayrica duyurulacaktir. Bu kurslar; sitemizin sol sütununda yer alan talimatlar bağlantisindaki antrenör talimati doğrultusunda yapilacaktir. Başvuru dilekçeleri tek başina dikkate alinmayacaktir.

Kursa katilacaklarin; federasyonumuzun, garanti bankasi – (ankara) anafartalar şubesindeki – 711 / 6299458 numarali hesabina 650,00.-tl kurs katilim ücretini ödeyerek, banka ödendi belgesini 0 312 310 49 05 numarali faksa göndermesiyle birlikte kesin kayitlari yapilmiş olacaktir. Faksin gönderilmesinden hemen sonra federasyonumuzun 0312 310 85 31 numarali telefonundan mutlaka teyit alinmasi gerekmektedir.

Kursa katilacaklar; aşağidaki belgeleri, kurs yerindeki federasyon görevlisine imza karşiliğinda elden teslim edeceklerdir.

• 3 adet orjinal vesikalik fotoğraf,
    • en az lise diplomasi asli ve 1 adet fotokopisi,
    • gençlik ve spor il müdürlüğünden alinacak cezali olmadiğina dair yazi.
    • mediko, kurum doktoru, sağlik ocaği veya hastahanelerden alinacak sağlik raporu,
    • savcilik iyi hal kağidi,
    • milli sporcu olanlarin ( varsa ) millilik belgesi.
    • antrenörlük talimati 13. Maddesi ( temel derslerden sorumlu olmama ) kapsaminda yer alanlarin, durumlarini gösterir belge,
    • banka ödendi belgesi,

diez ve saydam bunu beğendi.
  12. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    Federasyonumuzun 2009 yili faaliyet programinda yer alan; vücut geliştirme ve fitness i. Kademe yardimci antrenörlük kursu,: Marmara üniveritesi beden eğitimi ve yüksek okulu fakültesinde 26 eylül - 07 ekim 2009 tarihleri arasinda - istanbul'da düzenlenecektir.

Kurs başvuru dilekçesi, banka ödendi belgesi ile birlikte 0312 310 49 05 numarali faksa gönderilecektir.

Kursa katilacaklar; federasyonumuzun, garanti bankasi - ankara anafartalar şubesindeki – 711 / 6299458 numarali hesabina 650,00.-tl kurs katilim ücreti ödeyerek banka ödendi belgesini aşağidaki belgelerle birlikte, kurs yerindeki federasyon görevlisine teslim edeceklerdir.

Son başvuru ve para yatirma tarihi; 24 eylül çalişma saati bitimine kadardir. Kontenjan sinirli sayidadir. Kurs ücretini yatirip banka dekontunu federasyona gönderenlerin kesin kayitlari yapilmaktadir. Dilekçe ile başvuranlar bu tarihe kadar kurs ücretini yatirmadilar ise kontenjan dolduğunda bu kişlilerin kayitlari otomatik olarak silinecektir.

Istenen belgeler :

3 adet vesikalik fotoğraf.
    En az lise diplomasi ( asil ve 1 adet fotokopi ).
    Sağlik raporu ( kurum doktoru, sağlik ocaği veya hastahanelerden ).
    Savcilik iyi hal kağidi .
    Temel veya özel derslerden sorumlu olmama nedenini gösterir belgenin asli ve fotokopisi.
    Gençlik ve spor il müdürlüğünden alinacak cezali olmadiğina dair yazi

saydam bunu beğendi.
  13. spymasterw

spymasterw Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    iyi güzel antrenörlük belgesi veriyolar kısa bi sürede kursa gidiyorsunuz 15-20 gün sonra elinizde antrenör olduğunuza dair bi belge oluyo çok güzel bi durum ve iş aramaya başlıyosunuz iş için gittiğiniz spor salonunlarında 4 yıl spor akademisi mezunu antrenör istiyolar farzedinki iş buldunuz 4 yıllık akademiden mezun olan bi antrenörün aldığı 600-700 tl maaşı öğrendiğiniz zaman ozaman hayalleriniz yıkılıyo koskoca 4 yıl okuyup 600-700 tl maaşa çalışan çok bilgili antrenörlerimiz varken siz 15 günde aldığınız antrenörlük belgesiyle hayal kırıklığına düşüyorsunuz. bu memlekette düzen böyle bu mesleği yapıcak arkadaşlar umarım daha iyi koşullarda hakettiğini kazanabilirler.

14. ozleyis

ozleyis Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    0
    Sadece federasyon para kazanmak için belgeleri satıyo. bende gittim ve pişman oldum, parama yazık oldu. Üniversitede 2 dönem aldığımız dersler 2saatte anlatılıyo :) o 2 saat de zaten 1 saatten fazlası alakasız sorulan sorularla geçiyor.

Çok komik, düşünsene 15günlük matematik öğretmenliği kursu olsa gidip matematik öğretmeni olabilir misin?

15. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    malesef salonlar özel sektörün bir parçası ve firmalar personelden kısarak kazanma gibi kısır bir yöntem seçiyorlar..
    tanıdığım beden eğitimi mezunu ve 2.kademe belgesi dahi olan bir arkadaşım çalıştığı salonda 750tl alıyor..içler acısı..

orkunberk bunu beğendi.
  16. ozleyis

ozleyis Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    0
    Bende merak ediyodum hep ve kendi kendime şöyle söylüyordum. Bu adam bu kadar bilgisiz böyle bi salonda nasıl çalışıyor? Besyo mezunu veya değil. Besyo mezunu olupta boş olan çok eğitmen var. Sonra gittim ve gördüm ki günde 9saat shift le. 600 700tl maaş alıyor ve çalışıyor. Ben bunu duyunca şok oldum.İsmini vermeyeceğim fakat yıllık ücreti 2000 3000$ olan salon eğitmenine aylık 700 800tl. Bana bu ücreti söyleyince müdür şok olmuştum. O zaman anlamıştım o adamın nasıl orda olduğunu.Sonra tabiki bu kadar kendimi geliştirdikten sonra 800tl maaşla çalışamazdım baya komik olurdu bu. Bende görmek anlamak işlerin nasıl yürüdüğünü öğrenmek için girdim 1hafta çalışıp işi bıraktım... Çünkü ben boş değilim ve beni kimse onlar gibi kullanamaz...

17. spymasterw

spymasterw Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    bende geçenlerde antrenörlük için baya lüks bi salona gittim yani salon değil kocaman tesis yok yok diyebilceğim bir sürü spor dalı mevcut dolgun bi ücret olduğunu öğrendim neyse görüşmeye gittim ve kabul edildim ilk gün başladım çalışan antrenörlerin hepsi akademi mezunu branşında eğitim almış sağlam antrenörlerdi bende bi süre eğitim alıcaktım ve öyle başlicaktımki 4 yıllık akademi mezunlarının aldığı 700 tl maaşı duyana kadardı herşey 700 tl maaş alıyolar yemek paralarıda onlara ait yani ayda 500 den fazla alması mümkün değil onlar 4 yıllık mezunken o kadar parayı alıyolardı benim alıcağım para ise 600 tl benim aylık yemek giderim zaten 300-400 tl biranda soğudum herşeyden en iyisi sporumu yapmaya devam edeyim böyle şeylerede sakın kanmayın belgeyi alıyımda antrenörlük yapayım gibi düşünceleriniz var ise önce bi iyice araştırın he işim hazır diyosanız sorun yok benim zoruma giden meslekle ilgisi olmayan vasıfsız işe yaramaz bir güvenlikçi bile 8 saat oturup 1000 tl maaş alıyor ama bi antrenör 600-700 tl gibi bir fiyata çalıştırılıyor.

orkunberk bunu beğendi.
  18. precorefx

precorefx Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    1000 lira maaşlı güvenlikçi mi? İyiymiş cidden.

19. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    herşey antrenörlük kursuyla bitmiyor ki. asıl önemli olan bundan sonrası. o sadece bir basamak. kendini yetiştirmek kişiye kalmış. bu sektörde iyi yada kötü olduğun uzun bir dönem sonra anlaşılıyor fakat yine de eğer bu mesleğe baş koyduysan bu zaman dilimini göze alman gerek.

20. 2shae

2shae Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    ben kendi hocalarıma soramıyorum bu tarz soruları ama hillside sportsinternationlar essporto tarzı yerlerde çalışan antrenörler kaç para alıyor aylık çok merak ediyorum?

Sayfayı Paylaş