1 haftada 3,5 kilo verdim.

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Maniac_Lord tarafından 20 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. Maniac_Lord

Maniac_Lord Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28
    Merhaba arkadaşlar,

Kardiyo programına başlayalı tam 1 hafta oldu ve 3,5 kg vermiş bulunuyorum.

1 hafta boyunca düzenli olarak günde 1 saat çalıştım. Spordan 30 dk. önce meyve suyuna 2000 mg. l-karnitin ve bir porsiyon creatin atıp, karıştırdım ve içtim. Sonrasında bol su içerek spor salonuna gidiyorum. İlk 15 dk. hızlı tempo bisiklet çeviriyorum, daha sonrasında 30 dk. boyunca koşu bandında hızlı tempo yürüyüş yapıyorum ve bant eğimini her 5 dk.da bir arttırıyorum, 30 dk.nın bitmesine 5 dk. kala eğimi sıfırlayıp 5 dk. boyunca hızlı tempo koşuyorum. (bu arada bol su tüketiyorum). 30 dk. dolduktan sonra koşu bandından inip, 3x15 mekik çekiyorum ve sonrasında spor salonunda ne kadar ağırlık makinesi varsa hepsinden düşük ağırlıkta 4x30 tekrar yapıyorum.

Yukarıda yazdıklarımın hepsini düzenli olarak 1 hafta boyunca her gün yaptım. Spordan geldikten sonra ayrıca 1 porsiyon yağsız sütle protein tozu içtim.

Spora başlamadan önceki kilom: 97,50

Spordan 1 hafta sonraki kilom: 94,00

Beslenme olarak sabahları dışarıda kahvaltı ettiğimden sadece 2 poğaça yiyorum. Öğlenleri sadece salata ve bol su, akşam spordan önce hiçbirşey yemiyorum, spordan geldikten sonra proteinli, diet tahıl gevreklerinden yiyorum.

Tüm bunların sonucunda 3,5 kg gibi bir ağırlığı tam 1 haftada kaybettim. İlgilenenlere duyurulur :D

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 13:55 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 13:36 ----------

Şunu da belirtmeliyimki spordan sonra üzerime giydiğim t-shirt ve shortta kuru bir yer kalmıyor, o kadar ki sıksanız baya su akar :)

2. vladerious

vladerious Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    açıkçası vücudun için çok da sağlıklı bir beslenme programı uygulamıyorsun ve anladığım kadarıyla overtraining yapiyorsun, kaslarının dinlenmeye ihtiyacı var bu şekilde kısa zamanda iyi kilolar verebilirsin doğrudur ama sağlığınla oynarsın dersem çok da yanlış olmaz sanırım. bu diyetle de çok uzun bi süre gidebileceğini düşünmüyorum yanlışım varsa affola, fakat beslenme konusunda yardım almanı öneririm bol şans.

3. selunlu

selunlu Yeni Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Bunları yapmadan önce ölçüm yaptırdınmı ? Önemli olan kilo vermek deil yağ yakmaktır ki buda bu şekilde olmaz senin yaptığın şey şuan su atıp kasları zorlamak.Eğer bu süreçte 3,5 kilo yağ yaktınsa muhteşem (ki hayal olur ) Ama kas ve su attınsa sorunlu bir durum. Hiçbir diyet programında bu gibi bir antreman methodu önerilmez ki önerilmemelidirde salonda hoca yokmu bilmiyorum ama iyiki bu konuyu açmışsın :)
    Hangi proteinle zorluyorsunki bu kadar vücudunu. Senin uyguladığın bu programda yaktığın enerjiyi bu beslenme yöntemi ile dengeleyemezsin ve sonuç olarak yağ değil kaslarını yakmaya başlayacaksın. Senin bu antreman programıyla günde en az 5-6 öğün düzenli protein ve karbonhidrat tüketmen gerekli.
    Hızlı tempoda bisiklet çevirdiğin ve koştuğun ayak bileklerinin , dizin kıkırdaklarını besleyecek hiçbirşey göremedim beslenme programında bu tempoyla devam edersen ilerde ciddi eklem problemleri yaşayabilirsin. Sporda 1 numaramız sağlık olmalıdır doğru beslenme ve egzersiz yöntemi. Günlük enerji ihtiyacını hesaplamalı ve ona uygun diyet programı uygulamalısın.

Erkeklerde Bazal Metobolizma Kalorisi : 660+ (13,7x Kilo ) + (5x Boy) – (6,8 x Yaş )

toplam sonucu 2 ile çarparak günlük kalori ihtiyacını hesaplayabilirsin. bulduğun rakamdan 500 çıkararakta doğru bir diyet programı :)

4. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    sana bu fikirleri kim veriyor bilmiyorum ama yaptığın şey baştan aşağı çok saçma,çok cahilce.
    birde 1 haftada 3,5 kilo verdim diye matah birşeymiş gibi yazmışsın.oda yetmemiş gibi ilgilenenlere duyurulur gibi birşey diyorsun.
    l-carnitin ile kreatin aynı anda kullanılmaz.
    spordan sonra süt ile protein tozu içilmez.
    beslenme programın için fiyasko desem az kalır emin ol.hatta ona beslenme programı bile denmez.saçma sapan birşey.2 poğaça,salata,su,corn flakes o kadar.çok az bir zamanını ayırıp şu forumda biraz zaman geçirseydin eminim böyle şeyler yapmazdın.sağlığınla oynuyorsun haberin yok.
    öyleki spordan sonra tişörtte kuru bir yere kalmıyor diyebilecek kadar bilgisizsin.sanki bunun sebebi senin kilo vermenmiş veya senin beslenme programı dediğin şeymiş gibi.bu L-Carnitine nin etkisinden başka birşey değil.

yukarıdaki 2 üyenin dedikleride çok doğru kesinlikle.bu yüzden aynılarını yazmıcam.

selunlu demişki salonda hoca yok mu.neler neler var bilseniz.bizim salonun hocası kilo vermek için cardio yapanlara akşam antreman sonrası birşey yemeyin diyor.eve giden duş alıp yatıyor.bunu yapanlara yüzlerine karşı hergün sövüyorum.gerçekten bu kadar olmaz diyor insan."yok artık Lebron James" denir ya aynen öyle.

üslubum biraz ağır oldu biliyorum fakat böyle cahillikler insanı sinirlendiriyor gerçekten..

eşek arısı, deepsoul ve legolas246 bunu beğendi.
  5. Maniac_Lord

Maniac_Lord Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28

Angryhun gerçekten angry birisin, biraz sakin ol :)

Yorumlarınıza saygı gösteriyorum, fakat ne derseniz deyin, bu şekilde beslendiğim halde kendimde spor için gerekli enerjiyi buluyorum. Ayrıca bariz bir şekilde vücudumda gerçekleşen definasyonu gördüm. 2. haftadayım, carnitin ve creatin yerine bsn no xplode kullanmaya başladım ve önceki haftaya göre daha fazla çalışabildim ve daha fazla ter attım. Gerçekten performansımı ikiye katladı diyebilirim.

Vücudumu hiçbir şekilde vitaminsiz bırakmıyorum tabiki. Öncelikle her sabah kahvaltıdan önce pharmaton multivitamin alıyorum. Ara öğünlerde mutlaka meyve tüketiyorum. Akşam yemeği elbette sadece corn flakes yemiyorum, yarım tabakta olsa yemek yiyorum, ancak yağlı bir yemekse elimi sürmüyorum o ayrı.

6. mixtime159

mixtime159 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Verdiğin 3.5 kiloyu su atarak vermişsindir tahminim. Bu kadar kısa sürede okadar kilo vermek sağlıksız. Ayda 2-4 kilo vermek ideal sağlıklı. 4 ün üstüne çıkma

7. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    vücudunu vitaminsiz bırakmıyorsan problem yok..

8. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    1 haftada yeni basladıgına göre bu kadar kilo vermen gayet normal cünkü giden yag degil sadece sudur bu yüzden kolayca verdin beslenmen cok kötü hic protein göremedim bu kadar beslenmeyle sonunu merak ediyorum acıkcası vücudunu dinlendirmiyorsun bile

9. Maniac_Lord

Maniac_Lord Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28
    Protein olarak spordan önce ve sonra protein tozu içiyorum zaten.

10. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    otur birgün şu forumda ne var ne yok herşeyi oku.yaptığın yanlışların sonu yok.protein tozuyla,vitaminle birşeyler yapabileceğine inanıyorsun..

11. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara

Her şeyi geçtim de bu nedir? Sadece? İçerisinde basit karbonhidrat olarak un var, doymuş yağ var doymamış yağ var.Diyet yapan birinin başına gelebilecek en kötü her şey var.Sen bir de sadece 2 yazmışsın. Ben anlamadım ya neyse...

AngryHun bunu beğendi.
  12. Maniac_Lord

Maniac_Lord Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28

Bende farkındayım ama, sabahları başka alternatifim olmuyor çalıştığımdan dolayı

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:07 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:04 ----------

Dün kendimi biraz fazla zorladım, no xplode ve creatine içmem sonucunda 1,5 sa. koşu bandında kaldım, üstünede 30 dk. bisiklet ekledim, sonuç: şu an ölü durumdayım :(

13. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
  14. Maniac_Lord

Maniac_Lord Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28
    :confused::evil:bench_O

15. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    +1
    hyper_:D:):lol:

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 00:41 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:38 ----------

Lütfen forumu oku bir.Beslenme ve yağ yakımı bölümü var oralarda yazanlara bir yarım saat göz gezdir.
    Belki doğrudur ancak ben cardio antremanı için daha önce nox ürünü alan görmedim.Carnitine al, cla al, Themoghenic yağ yakıcı al....

AngryHun bunu beğendi.
  16. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    legolas,supplement alacağına önce yemek yesin o :)

HARD&HEAVY ve legolas246 bunu beğendi.
  17. HARD&HEAVY

HARD&HEAVY Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Bundan sonra bu kadar hızlı kilo verebileceğini sanmıyorum.Bence vücuttaki su gitmiş.Bu diyetle devam edilirse vücut kendini kıtlıkta zannedip yağ depolamaya başlayacaktır.Ve kasları koruyucu bir beslenme olmadığından verilse verilse kastan kilo verilecektir.
    1 saat koşup üzerine 30 dakika bisiklet eklemek demek Allahım sana geliyorum demekten başka bir şey değil zaten :D

AngryHun bunu beğendi.
  18. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    icebilirsin ama hayvansal protein almalısın bu cok önemli

---------- Post added at 18:54 ---------- Previous post was at 18:52 ----------

icebilirsin ama hayvansal protein almalısın mutlaka

19. eşek arısı

eşek arısı Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kahvaltında mutlaka karbonhidrat ve protein içeren besinler olsun.Bu hem kas kütleni korumanı hem de metabolizmanı hızlandırmanı sağlayacaktır.Poğaça çok kötü bir seçim.Bildiğin çöp.Onu mutlaka değiştir.Ben 1 kase light yoğurtun içine 1 avuç yulaf koyup yarım muz ve 1 kayısı rendesiyle karıştırıp yiyorum..Arzu edersen içine bir kaşık pekmez veya balda katabilirisin.Karbonhidrat ve protein oranı yüksek ve yağı çok az bir öğün oluyor.(Benim de amacım senin gibi yağ yakmak)

Öğlenleri de salatanın yanında biraz haşlanmış tavuk veya sebze yemeği yiyebilirsin.Eğer imkanın yoksa evden götür birşeyler.Antreman öncesi hiçbir şey yememen antremanın kalitesini ve metabolizma hızını düşürecektir.

Zayıflamak istiyorsan Carnitine dışında bir supplement kullanma.Belki Cla veya burnerla destekleyebilirsin fakar creatine ve protein tozu almandaki amacı anlamadım.

Antreman programın çok saçma.İlk olarak forumdan yeni başlayanlar için bölümünden bir program bul ve hareketleri 3*15 şeklinde yap.Cardiyoyu da antremandan sonraya at.Antremandan sonraki kardioda daha fazla yağ yakmış olursun.40-50 dakika arası idealdir.Antreman bittikten sonra da mutlaka protein al ve karbonhidratı tamamen kes.Yağzız tuzsuz beyaz veya kırmızı et yanında salata en ideal seçimdir.

20. Maniac_Lord

Maniac_Lord Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28
    Merhabalar,

Gelen tepkiler üzerine :D beslenme ve spor programımda bazı değişiklikler yaptım.

Sabahları poğaça yerine 1 dilim light peynir, 1 kase salata ve 2 dilim kepek ekmeği tüketiyorum. Ara zamanları protein bar ve meyvelerle geçiştiriyorum. Öğle yemeğinde işte olduğumdan dolayı, pilavüstü tavuk döner ve ayranla idare ediyorum (yerken hiçbir şekilde ekmek kullanmıyorum), bazende kutu ton balığı ya da dürüm döner ve bol su içmeye dikkat ediyorum.

Akşam yemeğinden önce aç karnına spora gidiyorum. Spora gitmeden yaklaşık 1 sa. önce 1 adet hydroxycut advance içiyorum. Üzerine büyük bir bardakta limonata yapıyorum ve içine şeker yerine 2 kaşık bal koyuyorum. Daha sonra bu karışımın içine 1 tatlı kaşığı kreatin ve yarım şişe no-xplode igniter shot döküyorum ve karıştırıp bir güzel içiyorum. İçtiği bu karışım inanılmaz enerji veriyor ve daha şiddetli çalışmamı sağlıyor. bench_O Spora gittikten sonra öncelikle 15 dk. bisiklet, sonraki 45 dk.da hızlı tempo vücut çalışıyorum. En son ise 30 dk. hızlı tempo rampa yürüyüşü yaparak o günü tamamlıyorum. Eve gelincede 16500 mg. lık sıvı amino asiti kafaya dikiyorum ve yarım saat sonra bir sebze yemeği ya da salata yiyorum. Ara öğün olarak yine bir meyve (elma yada muz) ve 1 adet protein bar tüketiyorum. Yatmadan hemen önce kaçan uykumu getirsin diye (hydroxycut ve noxplode daki kafein nedeniyle) bir adet gnc' nin doğal melatonin haplarından alarak uykuya dalıyorum ;)

Haftada 1 gün genellikle pazar günü off oluyorum. Diğer günler aralıksız ve düzenli bir şekilde bu programa uymaya çalışıyorum. Ve yine sadece off olduğum günde istediğimi yiyorum atış serbest hyper_

Sayfayı Paylaş