1 hafta spor yapmadım, söndüm?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Leopanda tarafından 5 Şubat 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Leopanda

Leopanda Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba, sporda 8. ayıma girmiş bulunmaktaydım. Sağlık problemi oluşturduğundan dolayı burundan küçük bir operasyon geçirdim, daha sonrasında grip olunca 1 hafta hastahanede yattım. 8 ayda geldiğim form gerçekten beni yeteri kadar mutlu etti. Beslenme,spor,uyku 10 numara devam ediyordum. 1 hafta için korkum vardı ama sürekli yatacaktım çünkü bir sıkıntı olur mu diye. Bütün herkes hocalarım dahi olmaz dedi. 1 haftada kollarım neredeyse iki kat inceldi. Göğüs, omuz başları normal. Ama biceps,triceps sanki kasları çekmişler. Yaza definasyonada girmeye az kala böyel birşey bayağı moralimi bozdu. Geri toparlaması kolay olur mu? Kas hafızası denilen olay var mıdır. Tecrübeli arkadaşların yorumlarını bekliyorum, iyi forumlar.

2. stefan35

stefan35 Üye

Beğenileri:
    1.066
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Dostum sıkıntı yapma büyük ihtimal su attı vücudun o yüzden sana öyle geliyor, hastalık kırgınlığı yüzünden.. 1 haftada kas kesinlikle erimez, üstelik sporcular yılda bir iki kere 1 hafta ara verirler vücudu dinlendirip daha iyi başlamak için. Aynı durumu bende yaşamıştım beslenmene dikkat ederek antrenmanına başla bir kaç güne toparlarsın..

Leopanda bunu beğendi.
  3. farti

farti Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    2 haftadır oldu spora gitmiyorum açıkcası yanıt gelmedi. Salon arıyordum fahiş fiyatlar beni vurdu belki gidemicem ama erime olmadı şöyle diyim ama ben her hafta 3 gün gittiğimden dolayı kaslarda pump oluyordu bu olay gitti evde antreman yapsamda yeterli olmuyor yani üstüne koyamıyorum ağırlık arttırmak gerekiyor kısaca. Ama şu var bende psikolojik olarak kasların eriyeceğini hissediyor insan banada 2 hafta sonra erimeye başlıyor diyorlar ama ne kadar doğru bilemicem kısaca erime olsa bile kas hafızası olayı olduğundan hemen tekrardan alınır.

Leopanda bunu beğendi.
  4. Leopanda

Leopanda Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    İnşallah öyle olur hocam. Bakalım göreceğiz... :/

5. stefan35

stefan35 Üye

Beğenileri:
    1.066
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Öyle zaten dostum o dediğin kas yıkımı çok zor, 1 haftada hemde.

6. actual1985

actual1985 Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    Benim de 2 hafta oldu ara vereli kotu oluyor psikolojik olarak kollarim da kuculdu ama baslayinca 1 2 haftaya toparlaniyor onceden biliyorum

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. stefan35

stefan35 Üye

Beğenileri:
    1.066
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul

8. farti

farti Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Home Workout yapın size tavsiye kısaca ağırlık aleti falan yok ise şınav,row,dips,barfiks yapın barfiks aleti için ben evde duşakabine asılıyorum dips için sandalye yeterli olur. Benim evde bar var 30 kgda ağırlık var hacim almasam bile formu korumak adına yaparım. Ama hiç biri salon gibi olmaz tabi aslında ev büyük olsa home gym yapılsa daha mantıklı ama dediğim gibi ev dar olunca olmuyor. Salona 1 yıllık para vericeğimize ömürlük olurdu. O kas kaybı olayı bence salona gidemediğimizden değil kasları uyarmadığımızdan oluyor diye düşünüyorum.

9. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Omuz, kol ve karın kasları göğüs, bacak, sırt gibi büyük kas gruplarından daha fazla küçülmeye müsait kaslar. Ama küçülmenin anlamı kas kaybı değil vücuttaki sıvı kaybı ve kas içindeki glikojen ile ilgili olabilir. 1-2 hafta sıkı idmanla eski halini alacaktır.

HG! bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş