1 Günde Tüm Vücut Egzersizleri

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve vulcanusabinaen tarafından 18 Mart 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. vulcanusabinaen

vulcanusabinaen Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar merhaba,

Uzun bir süredir forumu takip ediyorum, yazılanları dikkatle okuyorum ancak üyelik alma konusunda sıkıntı yaşadığım için yazma fırsatı bulamadım.

Eylül ayından bu yana futbol hakemliği yapıyorum ve mayıs ayında bir üst klasmana atlayabilmem için 12 dakikada 2600 mt. koşmam gerekiyor. Bu yüzden yaklaşık dört hafta önce hem forumda edindiğim bilgiler, hem de internette yaptığım araştırmalar doğrultusunda antrenman yapmaya başladım. Cumartesi-pazar günleri maçlarım olduğundan, perşembe de hakem antrenmanı olduğundan, elimde yalnızca 4 gün vardı. Ben de bu 4 günün üçünü, yani Pazartesi, Salı ve Çarşamba gününü bireysel antrenman ile doldurayım dedim. Yaptığım antrenman hem koşu, hem de vücut geliştirme içeriyor. Koşuyu okulun atletizm pistinde yapıyorum ve daha sonra salona geçiyorum. Ve tüm çalışmaları (koşu, göğüs, kol, sırt, omuz, karın, bacak) peş peşe, bir gün içerisinde yapıyorum. İlk iki hafta çok zorlandığımda bir şeyleri yanlış yaptığımı fark ettim ancak sonraki 2 hafta çalışmanın ertesi günü kendimi iyi hissedince bu şekilde çalışmaya devam edeyim dedim. Sizce bu şekilde çalışmamın bir sakıncası var mıdır? Yaptığım çalışmaların öncelikli amacı koşuyu geçmek olsa da, fit bir vücuda da sahip olmak istiyorum. Bu yüzden bilinçli bir çalışma yapmak istiyorum. Bir de, 12 dakikada 2600 mt.lik koşuyu tamamlayabilmem için tavsiye edebileceğiniz bir şey var mı?

Bu arada boyum 190 cm. ve kilom 84.

Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

İyi forumlar.

2. mcan09

mcan09 Yeni Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    VG :)
    Yer:
    Aydın
    yeter artık bıktırdınız sizde iyice bi araştır forumu tüm vücut çalışılır mı be adam

3. onur163

onur163 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    2600 demek 6,5 tur demek 1 turu 110 saniye yani 1dk 50 saniyede koşman lazım her turu aynı sanıyede kos ilk tur depar atıp 1 dk da ikinci turu 2 dk da yapma ayaklarını ona göre ayarla ve her turu aynı sanıyede kosmaya calıs ! her gün ise tüm vücut calısılmaz onu parcalaman lazım

vulcanusabinaen bunu beğendi.
  4. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Sözlerine dikkat et sen kim oluyorsun bu şekilde konuşabiliyorsun ? Gayet önemli bir soru sormuş vulcanusabinaen . Asıl forumu araştırması gereken sensin . Sizin gibilere göre tüm vücut calısmaları zaten yeni başlayanlar için değil mi evet kesin öyle size göre. Hiçbir şey bilmeden okuyup ögrenmeden devam edin diyecek bir şey yok sizin gibilere. Bütün vücut calısmasıyla da cok başarılı vücutlar yapılabilir ki 1980 lere gelene kadar vücut geliştirme tarihinde hep Tüm vücut calısmaları ön planda olmustur. Doğal çalışanlar için de bu tarz calısmanın daha yararlı olduğunu gösteren tonlarca bilimsel veri var ancak ne sunarsak sunalım sizin gibiler yine de boş konusmaya devam edeceğinden dolayı fazla uzatmıyorum .

vulcanusabinaen evet tüm vücut calısabilirsin ancak 3 gün ard arda calısman durumunda kasların yeterince dinlemediğinden istediğim verimi alamazsin. Arada en az bir gün dinlenme olmalı. Bir şekilde programini buna göre ayarlamalısın . Tüm vücut calısması olarak şu şekilde bir program olabilir : pazartesi-çarşamba-cuma

5. mcan09

mcan09 Yeni Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    VG :)
    Yer:
    Aydın

stormblast yazılarından anlaşıldığı kadarıyla tüm gün vücut geliştirme yapılmasını destekliyorsun,bravo sen de doğru yoldasın.

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/herg-n-body-calismak-t34581.html?t=34581

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/her-g-n-spor-yapmak-t32079.html

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/hergun-s-nav-mekik-barfix-t45653.html

demek araştırmadan konu açıyorum stormblast ?.profesör sensin özür dilerim...

6. azeer

azeer Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Crossfit tarzı antrenmanlar özellikle sırt bacak ve göğüs üzerine kuruludur ve 3 büyük kas grubu aynı antrenmanda çok yoğun stres altına sokulur.

Amacı fit bir vücut olan biri için her gün ayrı bir kas grubu çalışmasına gerek yoktur.Hacimli vücut isteyenlerin yapması gereken çalışma sitilidir günde 1 büyük 1 küçük kası çalıştırmak.

Aynı gün peşpeşe bir çok kas grubunu çalıştırmak genel kondisyonu, anaerobik kapasiteyi,laktik asit toleransını,hızı ve çevikliği günde tek bölge çalışıp her set arası 1-2 dakika bekleyen birine göre çok daha fazla arttırıcaktır..Ve bunun yanında vücudu şekillendirmeye ve fit gözükecek seviyede kas kütlesi artışı sağlar.

7. vulcanusabinaen

vulcanusabinaen Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Öncelikle hem ilk paragraftaki savunma için, hem de ikinci paragraftaki tavsiyelerin için teşekkür ediyorum. Yukarıda ne yazık ki dalgınlıkla yanlış yazmışım, sonradan da editlemeyi bir türlü bulamadım. :eek: 4 haftalık çalışmam boyunca hep tavsiye ettiğin gibi, pazartesi-çarşamba-cuma çalıştım. salı günleri asla çalışmıyorum. perşembe günü 1 saatlik hakem antrenmanı var, onda ise sadece hafif tempo koşu (arada bir sprint) ve açma germe hareketleri var. hafta sonları ise 2-4 tane maça çıkıyorum. Onlarda da bacaklara fazla yüklenmemeye çalışıyorum. Yani bu durumda senin tavsiye ettiğin gibi arada 1 gün boşluk olacak şekilde yalnızca 3 gün çalışmış oluyorum.

mcan09,

senin de yorumuna saygı duyuyorum ve teşekkür ediyorum. Senin çıkışın birazcık benim dalgınlığım ve günleri pazartesi-salı-çarşamba yazmamdan kaynaklanmış. oysa ben pazartesi-çarşamba-cuma çalışıyorum sadece. :eek: Yolladığın linklere baktığımda genelde ana temaları "her gün çalışmak" üzerine. Oysa ben haftada sadece 3 gün çalışıyorum, yukarıda da belirttim zaten. Üslubun yanlış olsa da tavsiye etmişsin araştır diye, araştırmıştım zaten zararları konusunda epey bir bilgi sahibi oldum forum sayesinde.

onur163,

koşu konusunda verdiğin tavsiyeler için teşekkür ediyorum. bir turu 1.45-1.50 arasında dengede tutmada çalışacağım. :)

azeer,

aradığım net cevap bu sanırım, çok teşekkürler. hacimli vücut istemiyorum, sadece fit bir görünüm istiyorum.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 01:48 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 01:45 ----------

konu tüm gün vücut geliştirme değil, tek bir günde tüm vücudu geliştirmek. kendisi de belirtmiş zaten her gün yapılmaz, bir gün kasların dinlenmesi gerek diye. hata tamamen benim günleri yanlış yazmamdan kaynaklanmış. tekrar teşekkürler, iyi forumlar :)

8. destan30

destan30 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    tşk bende artık sizin gibi çalışmak istiyorum.

Sayfayı Paylaş